Eb 2020: a bosnyákok kétszer egyenlítettek, mégis kikaptak

B. L.B. L.
2019.09.08. 16:56
Az örmények négyszer is ünnepelhettek (Fotó: AFP, archív)
Örményország hazai pályán 4–2-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat J-csoportjának 6. fordulójában.

A házigazda már a meccs legelején előnybe került, Mhitarjan került ziccerbe, majd a kapus mellett elhúzta a labdát, mielőtt a kapuba lőtt (1–0). Nem sokáig tartott az előny, hiszen még mindig az első negyedórában jártunk, amikor Gojak bal oldali beadására Dzeko érkezett menetrendszerűen, és közelről nem is hibázott (1–1).

A második félidő derekáig kellett várni az újabb találatra, akkor azonban kinyílt a gólcsap, előbb Mhitarjan lőtte szét a bal felső sarkot, majd Gojak egyenlített hamar közelről (2–2).

Ezt követően viszont már csak a házigazda volt eredményes, előbb Mhitarjan adta vissza Hambardzumjannak a kölcsönt, majd a legvégén komikus öngólt hozott össze Loncar – senkitől sem zavartatva (4–2).

A csoport másik két meccséről itt olvashatnak.

EB-SELEJTEZŐK
J-CSOPORT

Örményország–Bosznia-Hercegovina 4–2 (Mhitarjan 3., 66., Hambardzumjan 77., Loncar 95. – öngól, ill. Dzeko 13., Gojak 70.)
Finnország–Olaszország 1–2 (Pukki, 72. – 11-esből, ill. Immobile 59., Jorginho 80. – 11-esből)
Görögország–Liechtenstein 1–1 (Maszurasz 33., ill. Salanovic 85.)

1. Olaszország 6 6 18–3 +15 18
2. Finnország 6 4 2 8–4 +4 12
3. Örményország 6 3 3 12–11 +1 9
4. Bosznia-Hercegovina 6 2 1 3 12–11 +1 7
5. Görögország 6 1 2 3 7–10 –3 5
6. Liechtenstein 6 1 5 1–19 –18 1