F1: több mint 12 ezer szavazat, így látták Vettel esetét olvasóink

2019.06.10. 19:03
Mint arról beszámoltunk, Sebastian Vettelt hiába intették le elsőként a Kanadai Nagydíjon, mégis Lewis Hamiltoné lett a győzelem, mivel a német pilótát 5 másodperces büntetéssel sújtották a versenybírók kanyarlevágása miatt. Olvasóinat arra kértük, hogy szavazzanak, szerintük is valóban büntetést érdemelt-e a manőver – eléggé megosztó eredmény született.

A Kanadai Nagydíj 48. körében Vettel hibázott, így le kellett vágnia a négyes kanyart, majd veszélyesen tért vissza a pályára, amiért az ideális íven haladó Hamiltonnak lassítania kellett. A sportfelügyelők úgy ítélték meg, hogy az eset miatt öt másodperces büntetést rónak ki a négyszeres világbajnokra. A Mercedes brit pilótája, Lewis Hamilton a verseny hátralevő részében végig közel autózott Vettelhez, és mivel öt másodpercen belül volt tőle a leintéskor, ő nyerte meg a versenyt.