Hamilton az élen az utolsó edzésen, Bottas miatt lengett a piros zászló

2019.05.11. 11:29
Hamilton nagy előnnyel végzett az élen a harmadik szabadedzésen (Fotó: AFP)
Lewis Hamilton elsőségével ért véget a Spanyol Nagydíj harmadik szabadedzése. A Mercedes pilóta mögött Charles Leclerc és Valtteri Bottas végzett – utóbbi egyébként némi időt veszített egy kicsúszása következtében. Rajta kívül George Russell miatt is lengetni kellett a piros zászlót, és mivel ez az edzés utolsó perceiben történt, a gyakorlás kicsivel a tervezett előtt ért véget.

A barcelonai hétvége pénteki napján a Mercedes diktálta a tempót, mindkét szabadedzés Valtteri Bottas elsőségével ért véget. Az utolsó tréningen így a Ferrarinak valamit ki kell találnia, ha fel akarta venni a versenyt a német riválissal.

A harmadik edzés előtt egyébként az is felvetődött, hogy hamarosan megérkeznek az esőfelhők a Circuit de Catalunya fölé. Emiatt az összes versenyző kapott plusz egy szett átmeneti esőgumit a tréning kezdete előtt. Mikor azonban zöldre váltottak a lámpák, még sehol nem volt az égi áldás.

A versenyzők hamar birtokba vették a pályát, és az első negyedóra végén Sebastian Vettel állt az élen 1:18.255-ös körével. Rajta kívül Charles Leclercnek, Nico Hülkenbergnek és Robert Kubicának volt mért köre.

Francia Nagydíj, Paul Ricard

Nem sokkal később Vettel alatt indult meg a Ferrari hátulja a hátsó sikánban, amiből egy látványos megpördülés lett, de nagyobb baj nem történt a négyszeres világbajnoknál. Ezt Valtteri Bottas nem mondhatta el magáról – a finn a hatos kanyarban csúszott ki, és a Mercedesét elnyelte a kavicságy. Mivel nem tudott visszatérni a pályára, az autó mentésének idejére félbeszakították az edzést.

A tréning nem állt sokáig, alig néhány perc múlva újraindították a körözést. Az első fél óra végén továbbra is Vettelé volt a leggyorsabb kör, mögötte a sorrend az első tízben így állt: Leclerc, Hamilton, Verstappen, Kvjat, Räikkönen, Ricciardo, Albon és Hülkenberg.

Néhány perccel később Hamilton ment be 1:18 alá, és átvette a vezetést. Alexander Albon és Carlos Sainz Jr. a négyes kanyarban került kisebb összetűzésbe. Előbbi arra panaszkodott a csapatrádión, hogy nem érti, mclarenes ellenfele mit csinál előtte, és miért nem engedi el. Az esetnek nem lett nagyobb következménye.

Bő negyedórával a tréning vége előtt Bottas újra a pályára hajtott, vagyis nem veszített olyan sok időt a korábbi kicsúszása miatt. Első gyors köre után ráadásul a vezetést is átvette, az élen azonban még fél percet sem tartózkodott – Leclerc javította meg 1:17.099-re a hétvége addigi leggyorsabb körét.

Az utolsó tíz perc elején Hamilton ment be először a hétvégén 1:17 alá, és 1:16.568-cal vette át a vezetést. Öt perccel a leintés előtt George Russell miatt kellett ismét lengetni a piros zászlót. A Williams újonca a négyes kanyarban csúszott ki, és autójával kissé a gumifalat is eltalálta.

Mivel nem sok volt hátra az edzésből, ez a gyakorlás végét jelentette. Hamilton volt a leggyorsabb az utolsó tréningen, mögötte Leclerc és Bottas végzett. A további sorrend az első tízben: Vettel, Grosjean, Magnussen, Verstappen, Albon, Räikkönen és Sainz.