F1: ezúttal orosz Mercedes-siker született Barcelonában

2019.05.15. 19:51
Mazerpiné a legjobb idő (Fotó: Mercedes F1)
A keddi után a szerdai tesztnapon is a Mercedes volt a leggyorsabb az idényközi F1-es teszten Barcelonában, de Valtteri Bottas helyett ezúttal a konstruktőri vb-pontversenyt meggyőző fölénnyel vezető német istálló autóját ezúttal a most debütáló orosz fejlesztőpilóta vezette.

Az amúgy az F2-ben versenyző orosz egy laza piruettel kezdte a körözést a katalán pályán, ami miatt rövid időre félbeszakították a gyakorlást, ám később megfutotta a nap legjobb idejét, mindössze két tizeddel elmaradva Bottas tegnapi legjobb idejétől – egyben ő lett a nap legszorgalmasabb versenyzője is.

Második helyen a Toro Rosso thaiföldi pilótája, Alexander Albon zárt, 1.3 másodperccel volt lassabb a Mercedes oroszánál, de két tizedet vert a Ferrarival futó Antonio Fuocóra – a 22 éves olasz éveken keresztül a Ferrari akadémiáján nevelkedett, idén januártól az istálló szimulátoros csapatának tagja –, aki a harmadik leggyorsabb idővel fejezte be a tesztet.

Egy másik Ferrari is körözött a szerdai gyakorláson, Charles Leclerc azonban ezúttal a Pirellinek tesztelt, csakúgy, mint Lance Stroll a Racing Pointtal. Előbbi a 4. helyen végzett, utóbbi a 12. lett.

A teszt-, tartalék- és fejlesztői pilóták csoportját gyarapította a szerdai teszten pályára guruló Jack Aitken (Renault), Nick Yelloy (Racing Point), Nicholas Latifi (Williams), Dan Ticktum (Red Bull), Oliver Turvey (McLaren) és Sergio Sette Camara (McLaren) – utóbbi alatt délután mindössze 19 kör után megállt az autója, míg Dan Ticktum egy mechanikai meghibásodás miatt dobott el értékes tesztidőt a Red Bullal. Utóbbi két alkalommal szintén előkerült a piros zászló, ám a mezőny nagyobb baleset nélkül megúszta a napot.