Egy körön Vettel, versenytávon a Mercedes emelkedett ki a mezőnyből

2018.03.08. 08:19
Sebastian Vettel szenzációs kört ment, de a versenyszimuláció alapján a Mercedes lehet a legnyugodtabb (Fotó: AFP)
Sebastian Vettel elsőségével ért véget a második barcelonai teszt harmadik napja. A Ferrari németje amellett, hogy több mint egy másodpercet adott a meglepetésre második helyen végző Kevin Magnussennek, a legtöbb megtett kört is magáénak tudhatja. Vettel 188-szor ért körbe a Circuit de Catalunyán.

DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ: Először Stoffel Vandoorne és a McLaren uralta az időlistát, azonban az MCL33 kódjelű konstrukció hosszabb ideig megint a bokszban várakozott, mígnem pár perccel a hivatalos ebédszünet előtt újra pályára tudott hajtani. Amíg a wokingi gárda gépe a garázsban volt, addig az aktuális legjobb idő is folyamatosan javult.

Először a 79 körig jutó Nico Hülkenberg vette a vezetést a hiperlágy keveréken, majd Sebastian Vettel húzott elő jobbnál jobb köröket az SF71-H volánja mögött. A német a rózsaszín jelzésű Pirellin először átadta a múltnak Daniel Ricciardo tegnapi nem hivatalos körrekordját, majd ellentmondást nem tűrően 1:17.182-nél állította meg a stoppert.

A tekintélyt parancsoló időeredmények mellett Vettel a körök számában sem maradt el sokkal a legszorgalmasabb Valtteri Bottastól. A finn szinte csak a közepes abroncsokat használva teljesített rendkívül kiegyensúlyozott versenyszimulációt, összesen 97 kört futva a W09-cel, amelyben délután már Hamilton foglalhat helyet.

Fontos kiemelni Kevin Magnussen 1:18.360-as idejét is, amivel a dán a második pozíciót szerezte meg a délelőtti mezőnyben. A Haas ezzel még inkább kiemeli a Ferrari erőforrásában rejlő potenciált, de Pierre Gasly negyedik helyezése és 1:18.758-as ideje is árulkodó lehet. A Hondával hajtott STR13 67 kört tudott le, miközben pont a mclarenes Stoffel Vandoorne előtt végzett az időlistán.

Szerephez jutott délelőtt Robert Kubica is, a lengyel 73 kört futott, őt Lance Stroll fogja váltani délután. A Mercedes és a Williams mellett a Renault is megosztja versenyzői között a napot, így Carlos Sainz Jr. is autóba ülhet hamarosan.

DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ: Ahogy az megszokott, a tesztnap második fele már nem a gyors körökről szólt, a mezőny inkább versenyszimulációkat teljesített. Így tettek nagyrészt azok a pilóták is, akik csak az ebédszünetet követően – amely ma nem maradt el – ültek autóba, azaz Lewis Hamilton, Carlos Sainz Jr. és Lance Stroll is. A kanadai melleslega köridőket rangsoroló lista végén végzett, ésSainz is csak nem sokkal a kockás zászló előtt lépett előre ötödiknek. Hamilton is csupán a nyolcadik lett 1:19.296-os egyéni legjobbjával.

Az élen viszont – akárcsak délelőtt – Sebastian Vettel zárt, ráadásul a Ferrari versenyzője 1:17.182-es köre új körrekordot hozott és 1.2 másodperccel volt gyorsabb, mint a második helyezett Kevin Magnussen legjobb fordulója. A dán alatt mellesleg stabilnak tűnt a Haas, így az amerikai istálló is igencsak jó napon van túl.

A versenytempókat nézve viszont úgy tűnik, hogy a Mercedes még kicsivel a Ferrari előtt jár. Valtteri Bottas délelőtti versenyszimulációja ugyanis jobban sikerült Vettel délutáni gyakorlásánál.

A mezőny ma egyébként olyannyira szorgalmas volt, hogy az összes csapat 100 kör felett teljesített. Ezen a listán is Vettel végzett az élen 188 megtett fordulójával – igaz, Verstappen csak egy körrel maradt el a némettől. A harmadik helyen e tekintetben és a leggyorsabb köröket nézve is Pierre Gasly végzett a Toro Rossóval, így az idei szezontól Honda-erőforrással versenyző istállónál sem lehet nagy ok a panaszra.

A korábbi napokkal ellentétben ma csak egyszer került elő a piros zászló. A sauberes Marcus Ericsson csúszott ki a kavicságyba a négyes kanyarban, szűk egy órával a tesztnap vége előtt, ám szerencsére nem tartott sokáig a körözés korlátozása.

A második barcelonai teszt programja holnap folytatódik a negyedik (egyben utolsó) nappal.