EYOF: újabb négy érmet szállítottak a kajak-kenusok

2017.07.29. 18:34
Remekeltek az egyes döntőkben a magyar kajak-kenusok a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon: győzött Keresztes Kristóf Domonkos és Rendessy Eszter (mindketten K–1), második lett Horváth Benedek és Molnár Csenge (mindketten C–1).

„Fényképezz le Hugoóval!” – fordul egy kisgyerek édesanyjához az atlétikai pályán grasszáló kabalafigurát meglátva. Hiába, a figura talán az események legnépszerűbb alakjának számított, mindenki akart valamelyikkel egy-egy fotót, s a sportolók is rendre lepacsiztak velük. A kajak-kenu döntők sorába különleges például futam ékelődött: Hugoo 1 kajakkal, Hugoo 2 pedig kenuval evezte le a 200 méteres távot. A kajakos figurának sikerült, a kenus Hugoo ellenben gyorsan beleborult a vízbe, s csak jó néhány perccel később, persze óriási vastaps közepette csorgott be a célba.

A két kabalafigura helyét aztán gyorsan átvették a profik, hiszen nyolc finálét bonyolítottak le ezen a távon, természetesen magyar érdekeltségekkel. Három percen belül aztán két magyar győzelemnek is örülhettünk – nem hiába rendezik az Aranypart II-en a versenyeket. A verőfényes napsütésben óriásit küzdöttek egymással a fiú kajakosok, s a nézők bizony jódarabig rághatták a körmüket, mi is lett az eredmény.

„Én éreztem, hogy nyertem – mondta mosolyogva a győztes Keresztes Kristóf Domonkos. – Nagyon koncentráltam a rajtra, hát nyilván azt rontottam el, de utána minden rendben zajlott. Szerdán nagyon csalódott voltam a páros és a négyes negyedik helye miatt, csütörtökön végig azon gondolkoztam, mit keresek én itt? Később se volt az igazi, de délelőtt már éreztem, ebből bármi lehet.”

Arany lett, akárcsak a kajakos Rendessy Eszternek. Az ő futamában nem volt okunk izgulni, pláne ha Hüttner Csaba felnőttkapitányt figyeltük, aki már az első csapáskor felkiáltott „Ez meglesz!” Nem is hibázott a mester. „Kristóf aranya sokat segített. Nem figyeltem az ellenfeleimet, a taktikám is csak abból állt, hogy hajtsak, ahogyan csak bírok.” – értékelt a lány

Horváth Benedeknek 200 m-en – akárcsak az 500 m-es döntőben – a spanyol Manuel Fontan Senorans mögött az ezüstérem jutott. „Elégedett vagyok, az EYOF előtt egy dobogós szereplés volt a cél, aztán mindkét egyes számomban sikerült érmet szerezni. Jöhet a pihenés, azért megterhelő volt ez a hét.”

Bosszankodva szállt ki viszont a hajóból Molnár Csenge, aki az 500 aranya után ezúttal a bronzzal barátkozhatott. „Elszúrtam a rajtot” – lépett a partra a fiatal, aki később is arról beszélt, nagyon sajnálja, hogy bent ragadt a startnál.

A folytatásban a párosok és a mi hajók álltak rajthoz: a Szellák Szabina, Rendessy Eszter kettős negyedik, míg az Opavszky Márk, Keresztes Kristóf Domonkos kajakpáros a B döntő győztese, azaz ötödik lett (az EYOF-on négy indulóval rendezték meg a finálékat), míg a Molnár Csenge, Horváth Benedek kenuduó negyedikként ért célba.

EYOF, KAJAK-KENU
FIÚK
K–1:
1. KERESZTES KRITÓF DOMONKOS (MAGYARORSZÁG) 38.399, 2. Bizsov (Oroszország) 38.409, 3. Hvojnik (Szlovákia) 38.834
K–2: 1. Nyikita Bizov, Dmitrij Morgunov (Oroszország) 34.897, 2. Ceipe, Tomsons (Lettország) 34.967, 3. Németh, Hvojnik (Szlovákia) 35.192. A B-döntőben 1., összesítésben 5. Opavszky Márk, Keresztes Kristóf Domonkos 35.589,
C–1: 1. Manuel Fontan Senorans (Spanyolország) 43.380, 2. Horváth Benedek (43.700), 3. Gabedava (Grúzia) 44.450

LEÁNYOK
K–1: 1. RENDESSY ESZTER (MAGYARORSZÁG) 43.059, 2. Bellan (Olaszország) 43.924, 3. Dale (Nagy-Britannia) 44.839.
K–2: 1. Irene Bellan, Lucrezia Zironi (Olaszország) 40.339, 2. Bülow, Hardy (Németország) 40.409, 3. Zarubová, Hazová (Csehország) 41.414, 4. Szellák Szabina, Rendessy Eszter 41.899
C–1: 1. Anasztaszija Vazsinszkaja (Oroszország) 51.364, Valová (Szlovákia) 51.859, 3. Molnár Csenge 51.934.

VEGYES
K–4:
1. Németország (Moritz Willi Florstedt, Elias Miguel Kurth, Vanessa Yvonne Bülow) 34.549, 2. Olaszország (Bellan, Zironi, Moceo, Ghelardini) 34.569, 3. Nagy-Britannia (Greaves, Nightingale, Dale, Clardk) 34.960, a B döntőben 4., összesítésben 8.: Magyarország (Opavszky Márk, Szellák Szabina, Rendessy Eszter, Keresztes Kristóf Domonkos) 36.470.
C–2: 1. Lucia Valova, Eduard Strycek (Szlovákia) 44.053, 2. Putnyina, Kirpik (Ukrajna) 44.453, 3. Zsuk, Szahnyici (Fehéroroszország) 44.603, 4. Molnár Csenge, Horváth Benedek 44.693