EYOF: rászámoltak Romániára, bajnokok a kézis lányok

2017.07.29. 17:15
Már tíz góllal is vezetett a magyar leány kézilabda-válogatott Románia ellen, végül 30–23-ra győzött a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál döntőjében. Még a helyi legenda, Görbicz Anita is elismerősen csettintett a lányok játékát látva.

EURÓPAI IFJÚSÁGI OLIMPIAI FESZTIVÁL
NŐI KÉZILABDA, DÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 30–23 (16–13)
Győr, 2000
néző. V: Andjelics, Djordjevics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: Szabó D. – Arany 3, Afentáler 5, Kuczora 2, Varga E., Pál 9, Schatzl Natalie 7. Csere: Magera (kapusok), Albek, Kácsor 3, Simon 1, Vámos, Mihály, Gerháth, Szilovics. Szövetségi edző: Bohus Beáta
ROMÁNIA: Ciuca – Dragnea 6, Moraru 4, Popa 5, Balaceanu 2, Tarsoaga 2, Ilie 1. Csere: Ciaucescu, Chetraru (kapusok), Barabas, Valcan 3, Marin, Jipa, Neascu, Moroianu. Szövetségi edző: Ion Ivan
Az eredmény alakulása: 7. perc: 6–3, 13. perc: 8–7, 16. perc: 9–9, 22. perc: 12–11, 27. perc: 14–12, 36. perc: 20–14, 40. perc: 24–14, 48. perc: 25–19, 52. perc: 27–21, 57. perc: 29–22
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Bohus Beáta:
– Fantasztikus volt az egész hét, nagyon boldog vagyok, nagyszerű csapatom van. Nehéz volt a döntő, de a lányok jól küzdöttek, végig koncentráltak, és betartották a közösen kidolgozott taktikát. Köszönöm a klubedzők munkáját, akik az év közben felkészítették a lányokat, ez mindannyiunk közös sikere.
Győr, 2000

A hazai pályán érthetően motivált magyar leány kézilabdázók – akik közül többen duplán otthon szerepelnek, hiszen a Győri ETO játékosai – magabiztosan meneteltek a fináléig. A csoportban Hollandiát és Norvégiát is nagy különbséggel győzték le, s bár a kvartett zárásán háromgólos vereséget szenvedtek Romániától, az elődöntőben könnyedén megcsapták a dánokat. A fináléban pedig alkalmuk nyílt visszavágni az őket legyőző románoknak.

Ennek megfelelően kezdtek a magyar lányok, akiket ezúttal is hajtott az egészen fantasztikus közönség. A nézőtéren helyet foglaltak többek között a Győri Audi ETO tagjai, kíváncsi volt a fináléra Görbicz Anita, Tomori Zsuzsanna, Nycke Groot és Nora Mörk, no meg edzőjük, Ambros Martín is. A mieink repülőrajtját láthatták: csapatunk gyorsan elhúzott 6–3-ra, de a románok visszakapaszkodtak, és 9–9-nél utolérték a magyarokat. A vezetést azonban egyszer sem tudták átvenni, hol egy Szabó-védés, hol egy jó blokk, hol egy technikai hiba akadályozta meg az ellenfelet ebben. Bohus Bea együttesének a félidő végére ráadásul sikerült visszaállítania a háromgólos különbséget (16-13). A hajrában Pál Tamara csel nélkül, amolyan görbiczesen ellőtt hétméterese még a példaképnek is tetszett.

Fordulás után Afentáler Sára bombázott kétszer a románok kapujába, így máris ötgólosra nőtt a magyar előny (18–13). Nem volt megállás, és amikor mindössze hétpercnyi játék után Schatzl Natalie lerohanásból betalált, időt is kért a románok edzője (21–14). Ez sem segített, és a 40. percben Kácsor Gréta gólja után jöhetett a rászámolás (24–14)! A nagy előny birtokában talán túlzottan is megnyugodott a csapat, érkezett is Bohus Bea időkérése, hogy újra felpörgesse a lányokat. a románok azonban elkapták a fonalat, és egyre közelebb zárkóztak (25–21). Tíz perc volt még hátra, amikor Kuczora Csenge végre megtörte a gólcsendet, Szabó Dóra védett egy ziccert, majd Arany Rebeka is betalált a jobb szélről (27–21). Gyakorlatilag ekkor dől el a mérkőzés, még ha a románok nem is adták fel a harcot. A közönség felállva, vastapssal köszöntötte az EYOF-győztes csapatot, a végső dudaszó 30–23-as magyar vezetésnél harsant fel.

„Nagyon boldog vagyok, szép kézilabdát mutattak be a lányok, igazán büszkék lehetnek magukra” – értékelt gyorsan Görbicz Anita, miközben az együttes az aranyérmet ünnepelte a pályán énekelve és táncolva.

A leányválogatott augusztus 10-én már Szlovákiában szerepel, ahol az U17-es Európa-bajnokságot rendezik (éppen a kontinensviadalra erőt gyűjtve egy-két ország tartalékosan érkezett az EYOF-ra).