Holmanék bejutottak az Európa-liga csoportkörébe, Nagy Dominikék nem

2019.08.29. 19:47
A Slovan Bratislava bejutott a labdarúgó Európa-liga 2019–2020-as idényének a csoportkörébe, miután a playoffkör visszavágóján 3–2-re ugyan kikapott a görög PAOK-tól, de 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal jobbnak bizonyult ellenfelénél. Nem jutott viszont tovább Nagy Dominik együttese, a Legia Warszawa, amely az utolsó pillanatban kapott találattal esett ki a Rangers ellen. Búcsúzott Szalai Attila alakulata, az Apollon Limassol is.
Holman Dávid és a Slovan Bratislava bejutott az Európa-liga csoportkörébe (Fotó: skslovan.com)

A Slovan Bratislava Holman Dáviddal a kezdőjében a hazai egygólos siker (1–0) után idegenben is megszerezte a vezetést a PAOK ellen, a 38. percben Jurij Medvedev óriási távoli bombájával került előnybe.

A második félidő elején a szlovákiai együttes két perc alatt két gólt is kapott, a Slovan viszont a 61. percben szöglet után egyenlített – noha a hajrában a görögök megszerezték a győzelmet jelentő harmadik találatukat, idegenben szerzett több góllal a Slovan jutott be az Európa-liga csoportkörébe.

Holman a 88. percig volt a pályán.

A Feyenoord a hazai 3–0 után idegenben is hármat vágott a Hapoel Beer-Sevának. Az Espanyol ikszelt a Zorja Luhanszkkal, a hazai 3–1 után viszont nem volt kérdés a továbbjutása, ahogy a PSV-nek sem, amely összesítésben 7–0-val ment tovább a Szalai Attilával a kezdőjében kiálló Apollon Limassol ellen.

Bölöni László csapata, a Royal Antwerp az AZ Alkmaar elleni párharc hosszabbításában három gólt kapott, a holland alakulat így 5–2-vel ment tovább a következő körbe.

A Legia Warszawa a rendes játékidő hosszabbításában kapott góllal esett ki a skót Rangersszel szemben – a lengyeleknél csere volt Nagy Dominik, a magyar támadó a 73. percben állt be.

EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ (PLAYOFFKÖR),
VISSZAVÁGÓ

Bajnoki ág
Ferencváros–Suduva (litván) 4–2 (Varga R. 36. – 11-esből, Boli 45+1., Nguen 67., Szihnyevics 96. – 11-esből, ill. Verbickas 11., Topcagic 64.)

Továbbjutott: a Braga,kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
RoyalAntwerp (belga)–AZ Alkmaar (holland) 1–4 – h. u.
Továbbjutott: az Alkmaar, 5–2-es összesítéssel
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Feyenoord (holland) 0–3
Továbbjutott: a Feyenoord, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Trabzonspor (török)–AEK Athén (görög) 0–2
Továbbjutott: a Trabzonspor, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
Rijeka (horvát)–Gent (belga) 1–1
Továbbjutott: a Gent, 3–2-es összesítéssel
Eintracht Frankfurt (német)–Strasbourg (francia) 3–0
Továbbjutott: a Frankfurt, 3–1-es összesítéssel
Rangers (skót)–Legia Warszawa (lengyel) 1–0
Továbbjutott: a Rangers, 1–0-s összesítéssel
Wolverhampton (angol)–Torino (olasz) 2–1
Továbbjutott: a Wolverhampton, kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel