Európa-liga: Szlimani szemfüles góljával előnyben a Fener

2019.02.12. 20:51
Küzdelmes mérkőzést nyert meg a Fenerbahce Szlimani (balra) góljával a Zenit ellen Fotó: AFP)
A Fenerbahce 1–0-s győzelmet aratott hazai pályán a szentpétervári Zenit ellen a labdarúgó Európa-ligában a legjobb tizenhat közé kerülésért rendezett párharc első mérkőzésén. Az isztambuli együttes a 21. percben került előnybe, később a Zenit hiába jutott büntetőhöz, Róbert Mak elhibázta a lehetőséget.

A Fenerbahce az egész mérkőzésen dominált, többet birtokolta a labdát és több helyzetet is dolgozott ki. Míg a Zenitnek összesen két, kaput találó lövése volt hét kísérletből, addig a hazaiak hatszor céloztak pontosan 13 lövésből.

Ezek közül a 21. percben a Newcastle Unitedtól kölcsönvett Iszlam Szlimani közeli lövése talált utat a hálóba is (1–0).

A 44. percben Róbert Mak tizenegyest hibázott a vendégeknél, ami, mint később kiderült, a Zenit vereségét jelentette.