Európa-liga: hiába az 1. perces gól, a Szpartak otthon bukott el

2013.08.29. 18:52
Kettőből egy a hazai pályán játszó orosz csapatok mérlege az Európa-liga csütörtöki selejtezőjében: a kvalifikáció utolsó fordulójában a Szpartak Moszkva a jó kezdés ellenére elbukott a svájci St. Gallennel szemben, a Rubin Kazany ugyanakkor túllépett a norvég Moldén.

A Szpartak az első meccs 1–1-es döntetlenje után Arasz Özbiliz góljával már az első percben előnybe került, a St. Gallen viszont gyorsan magára talált, és kitűnő helyzetkihasználásának köszönhetően Goran Karanovic duplája és Roberto Rodriguez találata révén a szünetre fordított, és rendkívül kényelmes helyzetbe került. A hajrá még hozott egy gólváltást Jura Movsziszjan (a második örmény találat!) és Dejan Janjatovic góljával, a lényeg azonban nem változott: a Szpartak elbukott, a St. Gallen főtáblás.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓK
Szpartak Moszkva (orosz)–St. Gallen (svájci) 2–4
(Özbiliz 1., Movsziszjan 83., ill. Karanovic 17., 32., Rodriguez 36., Janjatovic 88.)
Továbbjutott: a St. Gallen, 5–3-as összesítéssel

Rubin Kazany (orosz)–Molde (norvég) 3–0 (Prudnyikov 33., Eremenko 50., Azmun 84.)
Továbbjutott: a Rubin Kazany, 5–0-s összesítéssel

A JÁTÉKNAP ÖSSZES EREDMÉNYÉT ITT TALÁLJA!