Hat gólt lőtt a Ludogorecnek, továbbjutott az Espanyol

H. D.H. D.
2019.11.07. 20:50
Hat gólt szerzett és továbbjutott az Espanyol (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában a H jelű kvartettet vezető Espanyol hazai pályán 6–0-ra legyőzte a 35. perctől kezdve kettős emberhátrányban játszó a Ludogorec Razgradot. A csoport másik mérkőzésén a Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott a CSZKA Moszkvával, így az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül az Espanyol továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba.

EURÓPA-LIGA
H-CSOPORT, 4. FORDULÓ

Espanyol (spanyol)–Ludogorec (bolgár) 6–0 (Melendo 4., L. López 19., M. Vargas 36. – 11-esből, V. Campuzano 52., Adria Pedrosa 73., Ferreyra 76.)
Kiállítva: Rafael Forster (12.), Góralski (35.)

A csoport másik mérkőzésén
FTC–CSZKA Moszkva (orosz) 0–0

A Bulgáriában aratott 1–0-s győzelem után hazai pályán is az Espanyol volt a Ludogorec elleni mérkőzés favoritja – s a barcelonai csapat a vártnál jóval könnyebben érvényesítette a papírformát.

Alig kezdődött el a mérkőzés, az Espanyol máris vezetést szerzett, Esteban Granero jobb oldali lapos passza után Óscar Melendo átvette a labdát, csinált egy cselt, majd hét méterről kilőtte a kapu jobb oldalát. 1–0

Melendo gólja

Tíz perc sem telt el a gól után, szinte meg is pecsételődött a Ludogorec sorsa, mivel a határozatlan Rafael Forster elveszítette a labdát, majd visszarántotta a ziccerben kilépő Víctor Campuzanót – azonnal villant a piros lap, emberhátrányba került a bolgár csapat.

Rafael Forster kiállítása

A barcelonai együttes nem várt sokat, gyorsan ki is használta az emberelőnyt: Granero bal oldali szöglete után a kapujából kilépő, öklözni akaró Iliev elvétette a labdát, amelyet így Lluís López közelről a kapuba fejelt a hosszú oldalon. 2–0

Lluís López gólja

A folytatásban Iliev több bravúrt is bemutatott, ez azonban mit sem ért, hiszen a 35. percben újabb vendégjátékost állított ki a francia játékvezető: Vargas lövése után Jacek Góralski kézzel blokkolt, ezért tizenegyest kapott az Espanyol, míg a lengyel védő megkapta a második sárga lapját is, így kiállították…

A labda mögé Matías Vargas állt, és jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. Iliev jó irányba vetődött, de nem érte el a labdát. 3–0

Góralski kiállítása és Vargas gólja

A fordulás után sem változott a játék képe, az Espanyol egymás után alakította ki a helyzeteket, ezekből pedig gyakran gólt is szerzett. Az 52. percben egy szépen felépített támadás végénMelendo ugratta ki remekül Víctor Campuzanót, aki egy pattanás után kilőtte a bal alsó sarkot.4–0

Campuzano gólja

Itt még közel sem volt vége a gólgyártásnak, a 73. percben a jobb szélről érkező beadás után a hosszú oldalon a védőjét megelőzőAdria Pedrosa átvette a labdát, majd ballal, éles szögből kilőtte a kapu bal oldalát.5–0

Pedrosa gólja

A végeredményt a 76. percben állította be az Espanyol: Vargas pazar ütemű kiugratása után a tíz perccel korábban pályára lépő Facundo Ferreyraátvette a labdát, majd hat méterről bal alsó sarokba ívelte aztIliev felett.6–0

Érdekesség, hogy az Espanyol a mai mérkőzésen pontosan annyi gólt szerzett, mint a La Ligában 12 forduló alatt összesen!

Ferreyra gólja

A csoport másik mérkőzésén a Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott a CSZKA Moszkvával, így az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül az Espanyol továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!