Lacazette és Aubameyang az El-döntő küszöbére vitte az Arsenalt

2019.05.02. 20:50
Alexandre Lacazette duplájával fordított a meccsen az Arsenal (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga elődöntőjének első mérkőzésén az Arsenal a duplázó Alexandre Lacazette és a hajrában fontos gólt szerző Pierre-Emerick Aubameyang vezetésével hazai pályán 3–1-re legyőzte a Valenciát.

PERCRŐL PERCRE, TOVÁBBI ÉRDEKESSÉGEK T ITT!

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Arsenal (angol)–Valencia (spanyol) 3–1 (2–1)
London,
Emirates Stadion, V: Clément Turpin (francia)
Arsenal:
Cech – Mustafi, Papasztathopulosz, Koscielny (Monreal, 82.), Kolasinac – Guendouzi (Torreira, 58.), G. Xhaka – Maitland-Niles, Özil (Mhitarjan, 75.), Aubameyang – Lacazette. Vezetőedző: Unai Emery
Valencia: Neto – Gabriel, Garay, Diakhaby, Roncaglia – Piccini, Soler (Wass, 71.), Parejo, Gaya – Guedes (Gameiro, 71.), Rodrigo (S. Mina, 89.). Vezetőedző: Marcelino
Gólszerzők: Lacazette (18., 26.), Aubameyang (90.), ill. Diakhaby (11.)

Hiába kezdett jól az Arsenal az összecsapáson, a Valencia gyakorlatilag az első támadásaival a párharc szempontjából is kellemetlen helyzetbe hozta Unai Emery csapatát. A 8. percben Parejo szabadrúgása és Rodrigo centerezése után Ezequiel Garay még másfél (!) méterről a tátongó kapu fölé lőtt, ám három perccel később már a hazaiak kapujában landolt a labda: a 11. percben bal oldali szöglet után Rodrigo fejelte vissza a labdát az ötös hosszú oldaláról a jobb oldali kapufához, ahol Mouctar Diakhaby két Arsenal-játékos között emelkedett a legmagasabbra, és a kapuba fejelt. 0–1

Sőt, Parejo lövése és Maitland-Niles hibája után növelhette is volna előnyét a vendégcsapat, ám az Arsenal két támadója villanásának köszönhetően gyorsan egalizált. Lacazette indította Aubameyangot, akit nagyon nem lehetett utolérni, egy az egyben megverte a védőjét, majd a kimozduló Netót is becsapva előzékenyen Alexandre Lacazette elé tálalta vissza a labdát, a francia támadó pedig 13 méterről, középről az üres kapuba gurított. 1–1

És ha egy üzlet beindult: nyolc perccel később Alexandre Lacazette utol is érte csatártársát a házi El-góllövőlistán (4-4 találat). Bal oldalról érkezett a beívelés Xhakától, Lacazette-et Roncaglia csak követni tudta, és a francia fejesébe ugyan beleütött Neto, ám a kapufáról befelé pattant a labda, amit a gólvonal-technológia is jelzett. 2–1

Az Arsenal kezdeményezőbben lépett fel a folytatásban, akárcsak a második félidőben, ám Lacazette-nek nem jött össze élete első triplája az európai porondon, noha két ziccere is volt hozzá, de elsőre öt méterről lyukat fejelt 5 méterre a kaputól, majd az ötös sarkáról sem tudta bevenni Neto kapuját.

Az utolsó húsz percre ellaposodott a mérkőzés, amelybe Kevin Gameiro beállítása csempészett némi izgalmat, a gól azonban ekkor egyik oldalon sem volt igazán benne a találkozóban. Egy újabb jó centerezéssel mégis fontos találathoz jutott az Arsenal a 90. percben. Mhitarjan lövése le-, Lacazette-é Netóról kipattant, Kolasinac beadása viszont megtalálta Pierre-Emerick Aubameyangot, aki egy méterről a kapuba passzolt.

Az Arsenal 3–1-es előnnyel utazhat a visszavágóra, amely egy hét múlva lesz a Mestallában. Nehéz feladat előtt áll a Valencia.