A csoportkörből a négyesek első két helyezettjei jutnak tovább az egyenes kieséses szakaszba, amelyben csatlakozik hozzájuk a Bajnokok Ligája csoportkörének nyolc harmadik helyezettje. A négy jobbik csoportharmadik a csoportelsőkhöz, a kiemeltek kalapjába, a négy rosszabbik BL-ből érkező csapat pedig a másodikak kalapjába kerül a december 16-án esedékes sorsoláson. 

EURÓPA-LIGA 2019–2020

A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
FEBRUÁR 20., CSÜTÖRTÖK

Sahtar Doneck (ukrán)–Benfica (portugál) 2–1 (Alan Patrick 56., Kovalenko 72., ill. T. Tavares 62.)
Eintracht Frankfurt (német)–Salzburg (osztrák) 4–1
(Kamada 12., 43., 53., Kosztics 56., ill. Hvang Hi Csan 85. – 11-esből)
Ludogorec (bolgár)–Internazionale (olasz) 0–2
(Eriksen 71., R. Lukaku 94. – 11-esből)
FC Bruges (belga)–Manchester United (angol) 1–1
(Dennis 15., ill. Martial 36.)
CFR Cluj (román)–Sevilla (spanyol) 1–1
(Deac 59. – 11-esből, ill. en-Nesziri 82.)
FC Köbenhavn (dán)–Celtic (skót) 1–1
(N'Doye 52., ill. Edouard 14.)
Getafe (spanyol)–Ajax 2–0
(Deyverson 38., Kenedy 93.)
Sporting CP (portugál)–Basaksehir (török) 3–1
(Coates 3., Sporar 44., L. Vietto 51., ill. Visca 77. – 11-esből)

Glasgow Rangers (skót)–Braga (portugál) 3–2 (I. Hagi 67., 82., Aribo 75., ill. Fransergio 11., A. Ruiz 59.)
AS Roma (olasz)–Gent (belga) 1–0 (C. Pérez 13.)
VfL Wolfsburg (német)–Malmö (svéd) 2–1 (Brekalo 49., Mehmedi 62., ill. Thelin 47.)
AZ Alkmaar (holland)–LASK Linz (osztrák) 1–1 (Koopmeiners 86. – 11-esből, ill. Raguz 26.)

Olympiakosz (görög)–Arsenal (angol) 0–1 (Lacazette 81.)
APOEL (ciprusi)–FC Basel (svájci) 0–3 (Petretta 16., Stocker 53., Arthur Cabral 66.)
Bayer Leverkusen (német)–FC Porto (portugál) 2–1 (Alario 29., Havertz 57. – 11-esből, ill. Luis Diaz 73.)
Wolverhampton Wanderers (angol)–Espanyol (spanyol) 4–0 (Jota 15., 67., 81., R. Neves 52.)

VISSZAVÁGÓK
FEBRUÁR 26., SZERDA
18.00:
Braga (portugál)–Rangers (skót)
FEBRUÁR 27., CSÜTÖRTÖK

18.55: Basel (svájci)–APOEL (ciprusi)
18.55: Porto (portugál)–Bayer Leverkusen (német)
18.55: Arsenal (angol)–Olympiakosz (görög)
18.55: LASK Linz (osztrák)–AZ Alkmaar (holland)
18.55: Malmö (svéd)–Wolfsburg (német)
18.55: Gent (belga)–Roma (olasz)
18.55: Espanyol (spanyol)–Wolverhampton (angol)
21.00: Basaksehir (török)–Sporting CP (portugál)
21.00: Ajax (holland)–Getafe (spanyol)
21.00: Manchester United (angol)–FC Bruges (belga)
21.00: Internazionale (olasz)–Ludogorec (bolgár)
21.00: Salzburg (osztrák)–Eintracht Frankfurt (német)
21.00: Benfica (portugál)–Sahtar Doneck (ukrán)
21.00: Sevilla (spanyol)–CFR (román)
21.00: Celtic (skót)–FC Köbenhavn (dán)

 

A SELEJTEZŐSOROZAT EREDMÉNYEI EGY HELYEN

A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Espanyol 6 3 2 1 12–4 +8  11
2. Ludogorec 6 2 2 2 10–10 0 8
3. FERENCVÁROS 6 1 4 1 5–7 –2  7
4. CSZKA Moszkva 6 1 2 3 3–9 –6  5

1. forduló: szeptember 19.
Espanyol (spanyol)–Ferencváros 1–1
Ludogorec (bolgár)–CSZKA Moszkva (orosz) 5–1
2. forduló: október 3.
Ferencváros–Ludogorec (bolgár) 0–3
CSZKA Moszkva (orosz)–Espanyol (spanyol) 0–2
3. forduló: október 24.
CSZKA Moszkva (orosz)–Ferencváros 0–1
Ludogorec (bolgár)–Espanyol (spanyol) 0–1
4. forduló: november 7.
Ferencváros–CSZKA Moszkva (orosz) 0–0
Espanyol (spanyol)–Ludogorec (bolgár) 6–0
5. forduló: november 28.
CSZKA Moszkva (orosz)–Ludogorec (bolgár) 1–1
FERENCVÁROS
–Espanyol (spanyol) 2–2
6. forduló: december 12.
Ludogorec (bolgár)–Ferencváros 1–1
Espanyol (spanyol)–CSZKA Moszkva (orosz) 0–1

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Sevilla 6 5
1 14–3 +11  15
2. APOEL 6 3 1 2 10–8 +2  10
3. Qarabag 6 1 2 3 8–11 –3  5
4. Dudelange 6 1 1 4 8–18 –10  4

1. forduló: szeptember 19.
APOEL (ciprusi)–Dudelange (luxemburgi) 3–4

Qarabag (azeri)–Sevilla (spanyol) 0–3
2. forduló: október 3.
Dudelange (luxemburgi)–Qarabag (azeri) 1–4
Sevilla (spanyol)–APOEL (ciprusi) 1–0

3. forduló: október 24.
Sevilla (spanyol)–Dudelange (luxemburgi) 3–0
Qarabag (azeri)–APOEL (ciprusi) 2–2
4. forduló: november 7.
Dudelange (luxemburgi)–Sevilla (spanyol) 2–5
APOEL (ciprusi)–Qarabag (azeri) 2–1
5. forduló: november 28.
Dudelange (luxemburgi)–APOEL (ciprusi) 0–2
Sevilla (spanyol)–Qarabag (azeri) 2–0

6. forduló: december 12.
APOEL (ciprusi)–Sevilla (spanyol) 1–0
Qarabag (azeri)–Dudelange (luxemburgi) 1–1 

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Malmö 6 3 2 1 8–6 +2  11
2. FC Köbenhavn 6 2 3 1 5–4 +1  9
3. Dinamo Kijev 6 1 4 1 7–7 0 7
4. Lugano 6
3 3 2–5 –3  3

1. forduló: szeptember 19.
Köbenhavn (dán)–Lugano (svájci) 1–0
Dinamo Kijev (ukrán)–Malmö (svéd) 1–0
2. forduló: október 3.
Lugano (svájci)–Dinamo Kijev (ukrán) 0–0
Malmö (svéd)–Köbenhavn (dán) 1–1

3. forduló: október 24.
Malmö (svéd)–Lugano (svájci) 2–1
Dinamo Kijev (ukrán)–Köbenhavn (dán) 1–1

4. forduló: november 7.
Lugano (svájci)–Malmö (svéd) 0–0
Köbenhavn (dán)–Dinamo Kijev (ukrán) 1–1

5. forduló: november 28.
Lugano (svájci)–FC Köbenhavn (dán) 0–1
Malmö (svéd)–Dinamo Kijev (ukrán) 4–3

6. forduló: december 12.
FC Köbenhavn (dán)–Malmö (svéd) 0–1
Dinamo Kijev (ukrán)–Lugano (svájci) 1–1

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Basel 6 4 1 1 12–4 +8  13
2. Getafe 6 4
2 8–4 +4  12
3. FK Krasznodar 6 3
3 7–11 –4  9
4. Trabzonspor 6
1 5 3–11 –8  1

1. forduló: szeptember 19.
Basel (svájci)–Krasznodar (orosz) 5–0
Getafe (spanyol)–Trabzonspor (török) 1–0
2. forduló: október 3.
Krasznodar (orosz)–Getafe (spanyol) 1–2
Trabzonspor (török)–Basel (svájci) 2–2

3. forduló: október 24.
Trabzonspor (török)–Krasznodar (orosz) 0–2
Getafe (spanyol)–Basel (svájci) 0–1

4. forduló: november 7.
Krasznodar (orosz)–Trabzonspor (török) 3–1
Basel (svájci)–Getafe (spanyol) 2–1

5. forduló: november 28.
Krasznodar (orosz)–FC Basel (svájci) 1–0
Trabzonspor (török)–Getafe (spanyol) 0–1

6. forduló: december 12.
Basel (svájci)–Trabzonspor (török) 2–0
Getafe (spanyol)–Krasznodar (orosz) 3–0

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Linz 6 4 1 1 11–4 +7  13
2. Sporting 6 4
2 11–7 +4  12
3. PSV Eindhoven 6 2 2 2 9–12 –3  8
4. Rosenborg 6
1 5 3–11 –8  1

1. forduló: szeptember 19.
LASK (osztrák)–Rosenborg (norvég) 1–0

PSV (holland)–Sporting CP (portugál) 3–2
2. forduló: október 3.
Rosenborg (norvég)–PSV (holland) 1–4
Sporting CP (portugál)–LASK (osztrák) 2–1
3. forduló: október 24.
Sporting CP (portugál)–Rosenborg (norvég) 1–0
PSV (holland)–LASK (osztrák) 0–0

4. forduló: november 7.
Rosenborg (norvég)–Sporting CP (portugál) 0–2
LASK (osztrák)–PSV (holland) 4–1

5. forduló: november 28.
Rosenborg (norvég)–LASK Linz (osztrák) 1–2
Sporting CP (portugál)–PSV Eindhoven (holland) 4–0

6. forduló: december 12.
LASK Linz (osztrák)–Sporting CP (portugál) 3–0
PSV Eindhoven (holland)–Rosenborg (norvég) 1–1

AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Celtic 6 4 1 1 10–6 +4  13
2. CFR Cluj 6 4
2 6–4 +2  12
3. Lazio 6 2
4 6–9 –3  6
4. Rennes 6 1 1 4 5–8 –3  4

1. forduló: szeptember 19.
CFR Cluj (romániai)–Lazio (olasz) 2–1
Rennes (francia)–Celtic (skót) 1–1
2. forduló: október 3.
Lazio (olasz)–Rennes (francia) 2–1
Celtic (skót)–CFR Cluj (romániai) 2–0

3. forduló: október 24.
Celtic (skót)–Lazio (olasz) 2–1
Rennes (francia)–CFR Cluj (romániai) 0–1

4. forduló: november 7.
Lazio (olasz)–Celtic (skót) 1–2
CFR Cluj (romániai)–Rennes (francia) 1–0

5. forduló: november 28.
Lazio (olasz)–CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, romániai) 1–0
Celtic (skót)–Rennes (francia) 3–1

6. forduló: december 12.
CFR Cluj (román)–Celtic (skót) 2–0
Rennes (francia)–Lazio (olasz)  2–0

AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Arsenal 6 3 2 1 14–7 +7  11
2. Eintracht Frankfurt 6 3
3 8–10 –2  9
3. Standard Liege 6 2 2 2 8–10 –2  8
4. Vitória Guimaraes 6 1 2 3 7–10 –3  5

1. forduló: szeptember 19.
Standard Liege (belga)–Guimaraes (portugál) 2–0
Eintracht Frankfurt (német)–Arsenal (angol) 0–3
2. forduló: október 3.
Guimaraes (portugál)–Eintracht Frankfurt (német) 0–1
Arsenal (angol)–Standard Liege (belga) 4–0

3. forduló: október 24.
Arsenal (angol)–Guimaraes (portugál) 3–2
Eintracht Frankfurt (német)–Standard Liege (belga) 2–1

4. forduló: november 6., szerda
Guimaraes (portugál)–Arsenal (angol) 1–1
November 7.
Standard Liege (belga)–Eintracht Frankfurt (német) 2–1
5. forduló: november 28., csütörtök
Vitória SC (portugál)–Standard Liege (belga) 1–1
Arsenal (angol)–Eintracht Frankfurt (német) 1–2

6. forduló: december 12.
Standard Liege (belga)–Arsenal (angol) 2–2
Eintracht Frankfurt (német)–Vitória Guimaraes (portugál) 2–3

A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Porto 6 3 1 2 8–9 –1  10
2. Rangers 6 2 3 1 8–6 +2  9
3. Young Boys 6 2 2 2 8–7 +1  8
4. Feyenoord 6 1 2 3 7–9 –2  5

1. forduló: szeptember 19.
Rangers (skót)–Feyenoord (holland) 1–0
Porto (portugál)–Young Boys (svájci) 2–1
2. forduló: október 3.
Feyenoord (holland)–Porto (portugál) 2–0
Young Boys (svájci)–Rangers (skót) 2–1

3. forduló: október 24.
Young Boys (svájci)–Feyenoord (holland) 2–0
Porto (portugál)–Rangers (skót) 1–1

4. forduló: november 7.
Feyenoord (holland)–Young Boys (svájci) 1–1
Rangers (skót)–Porto (portugál) 2–0
5. forduló: november 28.
Feyenoord (holland)–Rangers (skót) 2–2
Young Boys (svájci)–FC Porto (portugál) 1–2

6. forduló: december 12.
Porto (portugál)–Feyenoord (holland) 3–2
Rangers (skót)–Young Boys (svájci) 1–1

AZ I-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Gent 6 3 3 11–7 +4  12
2. Wolfsburg 6 3 2 1 9–7 +2  11
3. Saint-Étienne 6 4 2 6–8 –2  4
4. Olekszandrija 6 3 3 6–10 –4  3

1. forduló: szeptember 19.
Wolfsburg (német)–Olekszandrija (ukrán) 3–1
Gent (belga)–Saint-Étienne (francia) 3–2
2. forduló: október 3.
Olekszandrija (ukrán)–Gent (belga) 1–1
Saint-Étienne (francia)–Wolfsburg (német) 1–1

3. forduló: október 24.
Saint-Étienne (francia)–Olekszandrija (ukrán) 1–1
Gent (belga)–Wolfsburg (német) 2–2

4. forduló: november 7.
Olekszandrija (ukrán)–Saint-Étienne (francia) 2–2
Wolfsburg (német)–Gent (belga) 1–3

5. forduló: november 28.
Olekszandrija (ukrán)–Wolfsburg (német) 0–1
Saint-Étienne (francia)–Gent (belga) 0–0

6. forduló: december 12.
Gent (belga)–Olekszandrija (ukrán) 2–1
Wolfsburg (német)–Saint-Étienne (francia) 1–0

A J-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Istanbul Basaksehir 6 3 1 2 7–9 –2  10
2. Roma 6 2 3 1 12–6 +6  9
3. Mönchengladbach 6 2 2 2 6–9 –3  8
4. Wolfsberg 6 1 2 3 7–8 –1  5

1. forduló: szeptember 19.
Mönchengladbach (német)–Wolfsberg (osztrák) 0–4
Roma (olasz)–Istanbul Basaksehir (török) 4–0
2. forduló: október 3.
Wolfsberg (osztrák)–Roma (olasz) 1–1
Istanbul Basaksehir (török)–Mönchengladbach (német) 1–1

3. forduló: október 24.
Istanbul Basaksehir (török)–Wolfsberg (osztrák) 1–0
Roma (olasz)–Mönchengladbach (német) 1–1

4. forduló: november 7.
Wolfsberg (osztrák)–Istanbul Basaksehir (török) 0–3
Mönchengladbach (német)–Roma (olasz) 2–1

5. forduló: november 28.
Wolfsberger AC (osztrák)–Borussia Mönchengladbach (német) 0–1
Basaksehir (török)–Roma (olasz) 0–3

6. forduló: december 12.
Roma (olasz)–Wolfsberg (osztrák) 2–2
Mönchengladbach (német)–Istanbul Basaksehir (török) 1–2

A K-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Braga 6 4 2 15–9 +6  14
2. Wolverhampton 6 4 1 1 11–5 +6  13
3. Slovan Bratislava 6 1 1 4 10–13 –3  4
4. Besiktas 6 1 5 6–15 –9  3

1. forduló: szeptember 19.
Wolverhampton (angol)–Braga (portugál) 0–1
Slovan Bratislava (szlovák)–Besiktas (török) 4–2
2. forduló: október 3.
Braga (portugál)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–2
Besiktas (török)–Wolverhampton (angol) 0–1
3. forduló: október 24.
Besiktas (török)–Braga (portugál) 1–2
Slovan Bratislava (szlovák)–Wolverhampton (angol) 1–2

4. forduló: november 7.
Braga (portugál)–Besiktas (török) 3–1
Wolverhampton (angol)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–0

5. forduló: november 28.
Sporting Braga (portugál)–Wolverhampton Wanderers (angol) 3–3
Besiktas (török)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–1

6. forduló: december 12.
Slovan Bratislava (szlovák)–Braga (portugál) 2–4
Wolverhampton (angol)–Besiktas (török) 4–0

AZ L-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Manchester United 6 4 1 1 10–2 +8  13
2. AZ Alkmaar 6 2 3 1 15–8 +7  9
3. Partizan 6 2 2 2 10–10 0 8
4. Asztana 6 1
5 4–19 –15  3

1. forduló: szeptember 19.
Manchester United (angol)–Asztana (kazah) 1–0
Partizan (szerb)–AZ (holland) 2–2
2. forduló: október 3.
Asztana (kazah)–Partizan (szerb) 1–2
AZ (holland)–Manchester United (angol) 0–0
3. forduló: október 24.
AZ (holland)–Asztana (kazah) 6–0
Partizan (szerb)–Manchester United (angol) 0–1

4. forduló: november 7.
Asztana (kazah)–AZ (holland) 0–5
Manchester United (angol)–Partizan (szerb) 3–0
5. forduló: november 28.
Asztana (kazah)–Manchester United (angol) 2–1
AZ Alkmaar (holland)–Partizan Beograd (szerb) 2–2

6. forduló: december 12.
Partizan (szerb)–Asztana (kazah) 4–1
Manchester United (angol)–AZ (holland) 4–0

A TOVÁBBI MENETREND
December 16.: a 32-es tábla sorsolása 
2020
Február 20.: a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések
Február 27.: a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók
Február 28.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 12.: nyolcaddöntő, első mérkőzések
Március 19.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 20.: a negyeddöntő és az elődöntő sorsolása
Április 9.: negyeddöntő, első mérkőzések
Április 16.: negyeddöntő, visszavágók 
Április 30.: elődöntő, első mérkőzések
Május 7.: elődöntő, visszavágók
Május 27.: döntő, Energa Gdansk Stadion, Gdansk