EURÓPA-LIGA 2019–2020
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
– A MAGYAR CSAPATOK PROGRAMJA

1. MÉRKŐZÉSEK – JÚLIUS 11., CSÜTÖRTÖK
Debreceni VSC–Kukësi (albán) 3–0
(Garba 54., Varga K. 77., 83.)

FK Zeta (montenegrói)–Fehérvár FC 1–5 (Goranovics 17., ill. Nego 3., 12., 23., Juhász R. 87., Huszti 93.)
Budapest Honvéd–Zalgiris Vilnius (litván) 3–1 (Banó-Szabó 32., N’Gog 55., Gazdag 68. – 11-esből, ill. Uzela 92.)

VISSZAVÁGÓK – JÚLIUS 18., CSÜTÖRTÖK
19.00: Zalgiris Vilnius
(litván)–BUDAPEST HONVÉD (magyar)
Vilnius, LFF Stadionas 
20.00: MOL FEHÉRVÁR (magyar)–FK Zeta (montenegrói)
Felcsút, Pancho Aréna
20.00: Kukësi (albán)–DEBRECENI VSC (magyar)

Elbasan, Elbasan Arena

A szlovák bajnokság második helyén végző dunaszerdahelyi labdarúgócsapat szintén az első fordulóban kezdi az El-selejtezőt.

1. mérkőzés – július 11.
FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)–KS Cracovia (lengyel) 1–1
(Divkovic 44., ill. Kruzliak 40. – öngól)

Visszavágó – július 18.
19.00: KS Cracovia (lengyel)–FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)
Krakkó, Marszalek Pilsudski Stadion

AZ EDDIG ISMERT TELJES MENETREND

SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
NEM BAJNOKI ÁG

FK Zeta (montenegrói)/Mol Fehérvár (magyar)–Breidablik (izlandi)/FC Vaduz (liechtensteini)
Torino (olasz)–Debreceni VSC (magyar)/Kukësi (albán)*
Budapest Honvéd (magyar)/Zalgiris Vilnius (litván)–Sabail FK (azeri)/Universitatea Craiova 1948 (román)
Atromitosz (görög)–FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)/KS Cracovia (lengyel)
CSZKA Szófia (bolgár)–NK Osijek (Eszék, horvát)
IFK Norrköping (svéd)/Saint Patrick’s (ír)–Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)/Liepaja (lett)
Cliftonville (északír)/Haugesund (norvég)–Sturm Graz (osztrák)
Lechia Gdansk (lengyel)–FC Inter Turku (finn)/Bröndby IF (dán)
NK Domzale (szlovén)/Balzan (máltai)–Malmö FF (svéd)/Ballymena United (északír)
KF Laci (albán)/Hapoel Beer-Seva (izraeli)–NK Siroki Brijeg (bosnyák)/Kajrat Almati (kazah)
AEK Larnaca (ciprusi)/Petrocub Hincesti (moldovai)–Levszki Szófia (bolgár)/MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
Molde FK (norvég)/KR (izlandi)–Csukaricski (szerb)
Arszenal Tula (orosz)–Neftci PFK (azeri)/Speranta Nisporeni (moldovai)
Europa FC (gibraltári)/Legia Warszawa (lengyel)–FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)/KuPS Kuopio (finn)
Gabala (azeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/UE Engordany (andorrai)
Aberdeen (skót)/RoPS Rovaniemi (finn)–Csihura Szacshere (grúz)
Luzern (svájci)–KÍ (feröeri)
Espanyol (spanyol)–Stjarnan (izlandi)/Levadia Tallinn (észt)
Utrecht (holland)–Akademija Pandev (északmacedón)/Zrinjski Mostar (bosnyák)
Malatyaspor (török)–Cork City (ír)/Progres Niederkorn (luxemburgi)
Royal Antwerp (belga)–Viitorul (román)
St. Joseph’s (gibraltári)/Rangers FC (skót)–Olimpija Ljubljana (szlovén)/RFS Riga (lett)
FK Jablonec (cseh)–Pjunik Jerevan (örmény)/Shkupi (északmacedón)
Eintracht Frankfurt (német)–Radnicski Nis (szerb)/FC Flora (észt)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/JK Narva Trans (észt)
Gzira United (máltai)/Hajduk Split (horvát)–FK Ventspils (lett)/KF Teuta (albán)
Strasbourg (francia)–Maccabi Haifa (izraeli)/NS Mura (Muraszombat, szlovén)
Wolverhampton (angol)–Crusaders FC (északír)/B36 Tórshavn (feröeri)
Mladá Boleslav (cseh)–Ordabaszi (kazah)/Torpedo Kutaiszi (grúz)
Arisz (görög)–AEL Limassol (ciprusi)
Brann (norvég)/Shamrock Rovers (ír)–Zalgiris Kaunas (litván)/Apollon Limassol (ciprusi)
Jeunesse Esch (luxemburgi)/Tobol Kosztanaj (kazah)–Vitória (portugál)
AZ Alkmaar (holland)–Häcken (svéd)
Alaskert (örmény)/FK Makedonija Szkopje (északmacedón)–FCSB (román)/Milsami Orhei (moldovai)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)/Hibernians (máltai)–Esbjerg (dán)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Radnik Bijeljina (bosnyák)/Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Connah’s Quay Nomads (walesi)/Kilmarnock FC (skót)–Partizan (szerb)

*Eredetileg a Romát sorsolták a 2. fordulóban, de a Milan kizárása miatt az olasz csapat a főtáblára került, és a Torino indul a selejtezőben.

BAJNOKI ÁG
Valur Reykjavík (izlandi)–Ludorogec (bolgár)
SP Tre Penne (San Marinó-i)–Suduva Marijampole (litván)
Piast Gliwice (lengyel)–Riga FC (lett)
Partizani Tirana (albán)–Sheriff Tiraspol (moldovai)
Ararat-Armenia (örmény)–Lincoln Red Imps (gibraltári)
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Feronikeli (koszovói)
FC Santa Coloma (andorrai)–Asztana FK (kazah)
HB Tórshavn (feröeri)–Linfield FC (északír)
Shkëndija (északmacedón)–F91 Dudelange (luxemburgi)
Az FK Sarajevo automatikusan a 3. selejtezőkörbe került.
Az első mérkőzéseket július 25-én, a visszavágót augusztus 1-jén rendezik meg.

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
VISSZAVÁGÓK

Bananc (örmény)–Csukaricski (szerb) 0–5

Továbbjutott: a Csukaricski, 8–0-s összesítéssel.
KÍ (feröeri)–FK Riteriai (litván) 0–0
Továbbjutott: a KÍ, 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
OFK Titograd (montenegrói)–CSZKA Szófia (bolgár) 0–0
Továbbjutott: a CSZKA Szófia, 4–0-s összesítéssel.

Csihura Szacshere (grúz)–CS Fola Esch (luxemburgi) 2–1
Továbbjutott: a Csihura Szacshere kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉSEK
Debreceni VSC–Kukësi (albán) 3–0 (Garba 54., Varga K. 77., 83.)
FK Zeta (montenegrói)–Fehérvár FC 1–5 (Goranovics 17., ill. Nego 3., 12., 23., Juhász R. 87., Huszti 93.)
FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)–KS Cracovia (lengyel) 1–1 (Divkovic 44., ill. Kruzliak 40. – öngól)
Budapest Honvéd–Zalgiris Vilnius (litván) 3–1 (Banó-Szabó 32., N’Gog 55., Gazdag 68. – 11-esből, ill. Uzela 92.)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
CSZKA Szófia (bolgár)–OFK Titograd (montenegrói) 4–0
Gzira United (máltai)–Hajduk Split (horvát) 0–2
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Tobol (kazah) 0–0
St. Joseph's (gibraltári)–Rangers FC (skót) 0–4
Pjunik Jerevan (örmény)–Shkupi (északmacedón) 3–3
Ordabaszi (kazah)–Torpedo Kutaiszi (grúz) 1–0
FK Ventspils (lett)–KF Teuta (albán) 3–0
Alaskert (örmény)–FK Makedonija Szkopje (északmacedón) 3–1
KF Laci (albán)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–1
JK Narva Trans (észt)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 0–2
AEK Larnaca (ciprusi)–Petrocub Hincesti (moldovai) 1–0
Sabail FK (azeri)–Universitatea Craiova 1948 (román) 2–3
FC Flora (észt)–Radnicski Nis (szerb) 2–0
KuPS Kuopio (finn)–FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz) 2–0
Balzan (máltai)–NK Domzale (szlovén) 3–4
FK Riteriai (litván)–KÍ (feröeri) 1–1
MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)–Levszki Szófia (bolgár) 0–2
Radnik Bijeljina (bosnyák)–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák) 2–0
Zalgiris Kaunas (litván)–Apollon Limassol (ciprusi) 0–2
Liepaja (lett)–Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz) 1–1
Malmö FF (svéd)–Ballymena United (északír) 7–0
Maccabi Haifa (izraeli)–NS Mura (Muraszombat, szlovén) 2–0
Crusaders FC (északír)–B36 Tórshavn (feröeri) 2–0
Dinamo Tbiliszi (grúz)–UE Engordany (andorrai) 6–0
Akademija Pandev (északmacedón)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 0–3
Bröndby IF (dán)–FC Inter Turku (finn) 4–1
Brann (norvég)–Shamrock Rovers (ír) 2–2
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Hibernians (máltai) 1–0
Molde FK (norvég)–KR (izlandi) 7–1
Speranta Nisporeni (moldovai)–Neftci PFK (azeri) 0–3
CS Fola Esch (luxemburgi)–Csihura Szacshere (grúz) 1–2
Olimpija Ljubljana (szlovén)–RFS Riga (lett) 2–3
Connah’s Quay Nomads (walesi)–Kilmarnock FC (skót) 1–2
Europa FC (gibraltári)–Legia Warszawa (lengyel) 0–0
FCSB (román)–Milsami Orhei (moldovai) 2–0
Csukaricski (szerb)–Bananc (örmény) 3–0
Cliftonville (északír)–Haugesund (norvég) 0–1
Saint Patrick's (ír)–IFK Norrköping (svéd) 0–2
Aberdeen (skót)–RoPS Rovaniemi (finn) 2–1
Cork City (ír)–Progres Niederkorn (luxemburgi) 0–2
NK Siroki Brijeg (bosnyák)–Kajrat Almati (kazah) 1–2
Breidablik (izlandi)–FC Vaduz (liechtensteini) 0–0
Stjarnan (izlandi)–Levadia Tallinn (észt) 2–1
A visszavágókat július 18-án rendezik meg.

ELŐSELEJTEZŐ

1. mérkőzések (június 27.)
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Cardiff MU (walesi) 1–0
Barry Town United (walesi)–Cliftonville (északír) 0–0
Ballymena United (északír)–NSÍ (feröeri) 2–0
 (feröeri)–Tre Fiori (San Marinó-i) 5–1
UE Sant Julia (andorrai)–Europa FC (gibraltári) 3–2
La Fiorita (San Marinó-i)–UE Engordany (andorrai) 0–1
FC Prishtina (koszovói)–St Joseph's (gibraltári) 1–1

Visszavágók (július 2., 4.)
St. Joseph's
(gibraltári)–FC Prishtina (koszovói) 2–0
Továbbjutott: a St Joseph's, 3–1-es összesítéssel
Cardiff MU (walesi)–Progres Niederkorn (luxemburgi) 2–1 (1–0)
Továbbjutott: a Progres Niederkorn, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
UE Engordany (andorrai)–La Fiorita (San Marinó-i) 2–1 (1–0)
Továbbjutott: az UE Engordany, két győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
NSÍ (feröeri)–Ballymena United (északír) 0–0
Továbbjutott: a Ballymena United, 2–0-s összesítéssel
Europa FC (gibraltári)–UE Sant Juliá (andorrai) 4–0 (1–0)
Továbbjutott: az Europa FC, 6–3-as összesítéssel
Tre Fiori (San Marinó-i)–KÍ (feröeri) 0–4 (0–3)
Továbbjutott: a KÍ, két győzelemmel, 9–1-es összesítéssel
Cliftonville (északír)–Barry Town United (walesi) 4–0 (2–0)
Továbbjutott: a Cliftonville, 4–0-s összesítéssel

AZ EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI 
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 27. Július 4.
1. forduló Június 18. Július 11. Július 18.
2. forduló Bajnoki ág: június 19.
Főág: június 19.
Július 25. Augusztus 1.
3. forduló Július 22. Augusztus 8. Augusztus 15.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 22. Augusztus 29.
A csoportkör sorsolása augusztus 30-án, első fordulója szeptember 19-én lesz.