Az Újpest idegenben kezd az Európa-ligában (Fotó: Dömötör Csaba)
 

 
FTC–Maccabi Tel-Aviv, a Honvéd macedón, az Újpest azeri ellenfelet kapott

Az Újpest hivatalos oldalának közleménye szerint stadionfelújítás miatt a Kesla, valamint a Neftci PFK is ugyanabban a stadionban játszott volna, így az UEFA módosította az eredeti tervezetet. Eszerint a Kesla idegenben kezdi meg a párharcát, míg az Újpest az előzetesen meghirdetett Bakcell Aréna helyett a 6500 férőhelyes Dalga Arénába látogat.

A selejtező első fordulójának első mérkőzéseit július 12-én, a visszavágókat július 19-én játsszák le, a mérkőzések pontos kezdési időpontjáról még nem hoztak döntést.

EURÓPA-LIGA
A SELEJTEZŐ 1. FORDULÓJÁNAK PÁROSÍTÁSA
FERENCVÁROS–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Neftci PFK (azeri)–ÚJPEST
Rabotnicski (macedón)–BUDAPEST HONVÉD

DAC (szlovák)–Dinamo Tbiliszi (grúz)
Stjarnan (izlandi)–Nomme Kalju (észt)
Ilves (finn)–Szlavija Szófia (bolgár)
Birkirkara (máltai) vagy KÍ Klaksvík (feröeri)–Zalgiris (litván)
Fola Esch (luxemburgi)–Europa FC (gibraltári) vagy Prishtina (koszovói)
Glenavon (északír)–Molde (norvég)
Stumbras (litván)–Apollon Limassol (ciprusi)
Siroki Brijeg (bosnyák)–Domzale (szlovén)
Rangers (skót)–Shkupi (macedón)
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Qabala (azeri)
Racing FC (luxemburgi)–Viitorul Constanta (román)
Szamtredia (grúz)–FK Tobol (kazah)
FK Partizani (albán)–Maribor (szlovén)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–AS Trencín (szlovák)
Derry City (ír)–Dinamo Minszk (fehérorosz)
B36 Tórshavn (feröeri) vagy St Joseph's (gibraltári)–OFK Titograd (montenegrói)
Zaria Balti (moldovai)–Górnik Zabrze (lengyel)
Szpartak Szubotica (szerb)–Coleraine (északír)
Pjunik (örmény)–Vardar (macedón)
Shamrock Rovers (ír)–AIK (svéd)
Connah's Quay (walesi)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Lahti (finn)–FH Hafnafjördur (izlandi)
Ventspils (lett)–Luftëtari (albán)
Cliftonville (északír)–Nordsjaelland (dán)
Bananc (örmény)–FK Sarajevo (bosnyák)
Engordany (andorrai) vagy Folgore (San Marinó-i)–Kajrat Almati (kazah)
Petrocub (moldovai)–NK Osijek (horvát)
Anorthoszisz (ciprusi)–KF Laci (albán)
Balzan (máltai)–Kesla FK (azeri)
Rudar Pljevlja (montenegrói)–Partizan Beograd (szerb)
CSZKA Szófia (bolgár)–Riga FC (lett)
Milsami Orhei (moldovai)–Slovan Bratislava (szlovák)
Radnicski Nis (szerb)–Sant Julia (andorrai) vagy Gzira United (máltai)
Lech Poznan (lengyel)–Gandzaszar (örmény)
Csihura Szacshere (grúz)–Beitar Jeruzsálem (izraeli)
Vaduz (liechtensteini)–Levszki Szófia (bolgár)
FK Zeljeznicar (bosnyák)–Narva Trans (észt)
Cefn Druids (walesi) vagy Trakai (litván)–Irtis Pavlodar (kazah)
Hibernian (skót)–NSI Runavík (feröeri)
Rudar Velenje (szlovén)–Tre Fiori (San Marinó-i) vagy Bala Town (walesi)
Levadia Tallinn (észt)–Dundalk (ír)
ÍBV (izlandi)–Sarpsborg (norvég)
FC Köbenhavn (dán)–KuPS (finn)
FK Liepaja (lett)–Häcken (svéd)
Az első mérkőzéseket július 12-én, a visszavágókat július 19-én rendezik.

A SELEJTEZŐ 2. FORDULÓJÁNAK PÁROSÍTÁSA
Magyar érdekeltségű párharcok

BUDAPEST HONVÉD vagy Rabotnicski (macedón)–Progres Niederkorn (luxemburgi) vagy Qabala (azeri)
FERENCVÁROS vagy Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Radnicski Nis (szerb)/Sant Julia (andorrai) vagy Gzira United (máltai)
Sevilla (spanyol)–Neftci PFK (azeri) vagy ÚJPEST
A második kör mérkőzéseit július 26-án és augusztus 2-án rendezik.

AZ ELŐSELEJTEZŐ PÁROSÍTÁSA
Europa FC (gibraltári)–Prishtina (koszovói)
Sant Julia (andorrai)–Gzira United (máltai)
Engordany (andorrai)–Folgore (San Marinó-i)
B36 Tórshavn (feröeri)–St Joseph's (gibraltári)
Birkirkara (máltai)–KÍ Klaksvík (feröeri)
Tre Fiori (San Marinó-i)–Bala Town (walesi)
Cefn Druids (walesi)–Trakai (litván)