El: otthon nyert a Tottenham; Milan-siker Skóciában

H. D.H. D.
2020.10.22. 23:01
Carlos Vinícius (jobbra) két gólpasszt is kiosztott (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének első fordulójában a Tottenham hazai pályán 3–0-ra legyőzte a LASK-ot. A Milan a Celtic otthonában nyert 3–1-re, míg a Villarreal nyolcgólos mérkőzésen szerezte meg a három pontot a Sivasspor ellen.

A kora esti, 18.55 órakor kezdődött mérkőzésekről ide kattintva olvashat!

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

G-CSOPORT
Braga (portugál)–AEK Athén (görög) 3–0 (Galeno 44., Paulinho 78., Horta 88.)
Leicester City (angol)–Zorja Luhanszk (ukrán) 3–0 (Maddison 29., Barnes 45., Iheanacho 67.)

A Leicester City Kelechi Iheanacho vezérletével három góllal küldte haza a Zorját. A harmadik gólt szerző 24 éves támadó az első nigériai futballista lett, aki egy El-meccsen kiosztott két gólpasszt.

A csoport másik mérkőzésén a Braga szintén 3–0-ra győzte le az AEK Athént.

Celtic (skót)–Milan (olasz) 1–3
(Elyounnussi 76., ill. Krunic 14., B. Díaz 42., Hauge 90+2.)
Sparta Praha (cseh)–Lille 1–4 (Dockal 47., ill. Yazici 45+1., 60., 75., Ikone 66.)
Kiállítva: L. Krejcí (23., Sparta Praha)

A Milan Rade Krunic fejesének köszönhetően már az első negyedórában előnyhöz jutott. Még mielőtt szünetre vonulhattak volna a felek, a Manchester City és a Real Madrid korábbi játékosa, Brahim Díaz kétgólosra növelte az olaszok előnyét. A Celticnek a 76. percben összejött a szépítés, a végén azonban a vendégek megint betaláltak, így Ibrahimovicék begyűjtötték a három pontot (1–3).

A másik mérkőzésen a Lille a triplázó Yusuf Yazici vezérletével idegenben 4–1-re kiütötte a Sparta Prahát.

(Y. Cohen 10.)
Villarreal (spanyol)–Sivasspor (török) 5–3 (Kubo 13., Bacca 20., Foyth 57., Paco Alcácer 74., 78., ill. Kayode 33., Yatabaré 43., Gradel 64.)

A Villarreal és a Sivasspor összehozta az esti meccsek leggólgazdagabbikát – egyben beállította a kora esti Leverkusan–Nice nyolcgólos csúcsát: a házigazda spanyolok a 20. percre Kubo Takefusza és Carlos Bacca találatával már 2–0-ra vezettek, a törökök viszont a szünetig Olarenwaju Kayode és Mustafa Yatabaré révén kiegyenlítettek (a két gól között Bacca büntetőt rontott).

A második félidőben is a Villarreal szerezte az első gólt, Juan Foyth fejelt a török kapuba – Kubo második gólpasszát jegyezte –, aztán hét perc múlva Max Gradel pazar szabadrúgásával egyenlített a Sivasspor. Hogy lesz még gól a meccsen, arra a garanciát a 70. perc eseménye jelentette, amikor is beállt Paco Alcácer. A „szupercsere” nyolc perc alatt duplázott, ezzel pedig el is döntötte a mérkőzést a Villarreal (5–3).

A csoport másik meccsén a Maccabi Tel-Aviv Yonathan Cohen góljával 1–0-ra legyőzte a Qarabagot.

Tottenham Hotspur (angol)–LASK (osztrák) 3–0
(L. Moura 18., A. Andrade 27. – öngól, Szon Hung Min 84.)
Ludogorec Razgrad (bolgár)–Antwerp (belga) 1–2 (Higinio Marín 46., ill. Gerkens 63., Refaelov 70.)

A Tottenham egy félidő alatt letudta a LASK elleni meccset. Gareth Bale 2013 májusa óta először lépett pályára kezdőként a Tottenhamben, és egyből győzelemmel tért vissza. Lucas Moura találatával már a 18. percben előnybe került a Spurs, a második gólban már a visszatérő walesi is szerepet játszott, hiszen jobbról érkező beadását Andrés Andrade a saját kapujába továbbította. A hajrában a csereként beálló Szon Hung Min tette fel az i-re a pontot – Carlos Vinícius második gólpassza után.

A csoport másik meccsén hátrányból nyert az Antwerp. A Ludogorec a második félidő legelején került előnybe Higinio Marín 20 méteres lövésének köszönhetően, de Pieter Gerkens szöglet utáni magas ívű fejessel egalizált, majd alig hét perccel később Alex Menezes túl rövid hazaadása után Lior Refaelov használta ki az óriási hibát.

Kiállítva: Senesi (72., Feyenoord)

A Feyenoord gyorsan vezetést szerezhetett volna Horvátországban, ám Steven Berghuis tizenegyese után védett a Dinamo Zagreb kapusa, Dominik Livakovic. A folytatásban kiegyenlített csata zajlott a pályán, gól azonban nem született – annak ellenére sem, hogy Marcos Senesi kiállítása után az utolsó 20 percet emberelőnyben játszhatta le a Dinamo.

A csoport másik meccsén a CSZKA Moszkva már az 5. percben gólt szerzett, a Wolfsberg azonban még az első félidőben egyenlített, kialakítva az 1–1-es végeredményt.

(Abdulla Juszuf 29.)
Hoffenheim (német)–Crvena zvezda (szerb) 2–0 (C. Baumgartner 64., Dabbur 90+3.)

A Hoffenheim végig fölényben játszott, sokáig azonban nem tudta feltörni a Crvena zvezda védelmét. Aztán a 64. percben Christoph Baumgartner kapáslövése után a labda a kapuban kötött ki, majd a ráadásban Munasz Dabbur is beköszönt, így a német együttes 2–0-ra nyert.

A kvartett másik meccsén a Liberec hazai pályán a bahreini Abdulla Juszuf góljával 1–0-ra legyőzte a Gentet.