El: MU-gála az AZ ellen, a 90. percben bukott el a Gladbach

B. L.B. L.
2019.12.12. 22:57
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének záró fordulójában a Manchester United otthon 4–0-ra kiütötte a holland AZ Alkmaart, a Mönchengladbach a 90. percben kapott góllal esett ki, továbbjutott a Rangers és a Porto.

A Mönchengladbach a 90. percben esett ki (Fotó: AFP)

A sérült Holman Dávid nélkül felálló Slovan Bratislava az első félidő végjátékában és a második félidő hajrájában is két percig vezetett, a Braga azonban mindkétszer egyenlíteni tudott, sőt, másodjára már fordított is (2–4). A portugál csapat győzelmével a Besiktast kiütő Wolverhampton maradt a csoportmásodik (4–0).

A Manchester United a második félidő elején nagyon megszórta az AZ Alkmaart. A két továbbjutó csatájában Young az 53. percben szerzett vezetést, a duplázó Greenwood pedig a 64. percben már a negyedik hazai gólt hozta össze, mivel közben még Mata is betalált (4–0). A kvartett másik meccsén a Partizan sem bízta a véletlenre a dolgokat (4–1), az Asztana 4–19-es gólkülönbséggel zárta a csoportkört.

Az I-csoportban a már továbbjutók ismét nyertek, míg a J-ben a Mönchengladbach a 90. percben kapott gól miatt búcsúzott. A G-ben a Rangers és a Porto győzött, ezzel ez a két együttes is készülhet a kieséses szakaszra.