Zlatan Ibrahimovic nagyon rosszul ért földet (Fotó: AFP)
Csütörtökön este kialakult a labdarúgó Európa-liga legjobb négyének mezőnye, a Manchester United nagyon megizzadt odahaza az Anderlecht ellen, de végül továbbjutott.

EURÓPA-LIGA

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Manchester United (angol)–Anderlecht (belga) 2–1 (Mhitarjan 10., Rashford 107., ill. Hanni 32.) – h. u.
Továbbjutott: a Manchester United, 3–2-es összesítéssel

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ahogyan az várható volt, nem B-csapatát küldte a pályára az Anderlecht elleni visszavágón José Mourinho, és a várakozásoknak megfelelően hamar megszerezte a vezetést a Manchester United, Henrih Mhitarjan immáron szokásosnak mondható El-góljával: 1–0!

Nagyon, pontosabban nagyon is megnyugtatta a találat a manchesterieket, és ahogyan az megtalálható a futball közhelyeinek megfelelő lapjain, ez felbátorította, majd lendületbe hozta az ellenfelet, és pár helyzet kihagyása után szépített is az RSC, Szofian Hanni révén. 1–1!

Ezt követően mindkét csapat kihagyott pár helyzetet, ebben a műfajban Marcus Rashford és Zlatan Ibrahimovic járt az élen. A hazaiak huszáros hajrába kezdtek, ekkor már csakis a védekezésre koncentráltak a belgák, ám Ibrahimovic és Paul Pogba is rontott ziccerben – jöhetett a hosszabbítás, hiszen az első mérkőzés is egy egyre végződött.

A United gondjait növelte, hogy Marcos Rojo után Ibrahimovic is lesérült (sőt, egyes hírek szerint pályafutása is veszélybe került – bővebben itt), de végül csak örülhetett a házigazda, a hosszabbítás második felvonásában Marcus Rashford gólja eldöntötte a párharcot. 2–1!

Eldöntötte, mert két helyzetet is kihagyott az utolsó percekben a lila mezes csapat – a legjobb négy közé jutott a Manchester United.

Szinte biztosan vezéráldozattal.

Az elődöntő sorsolását péntek 13 órakor tartják.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Besiktas (török)–Olympique Lyon 2–1 (Talisca 27., 58., ill. Lacazette 34.) – tizenegyesekkel 6–7

Továbbjutott: a Lyon, 3–3-as összesítéssel, 11-esekkel

Genk (belga)–Celta Vigo (spanyol) 1–1 (Trossard 67., ill. Sisto 63.)
Továbbjutott: a Celta Vigo, 4–3-as összesítéssel

Schalke 04 (német)–Ajax (holland) 3–2 (Goretzka 53., Burgstaller 56., Caligiuri 101., ill. Viergever 111., Younes 120.) – h. u.
Továbbjutott: az Ajax, 4–3-as összesítéssel