El: Korhuték győzelemmel kezdtek, ötöt vágott a Nice és a Zenit

2017.09.14. 23:03
Mario Balotelliék öt gólig jutottak (Fotó: AFP)
Az Európa-liga csoportkörének nyitó fordulójában a Korhut Mihállyal a kezdőjében felálló Hapoel Beer-Seva a svájci Luganót fogadta – utóbbiban Vécsei Bálintot nem nevezték a mérkőzésre –, és küzdelmes találkozón győzött 2–1-re. A játéknap egyik legjobb meccsén a kétszer is hátrányba kerülő Lazio 3–2-re nyert a holland Vitesse otthonában. A Nice a Zulte Waregem vendégeként nagy verést mért a belga csapatra: Mario Balotelliék 5–1-re diadalmaskodtak.

A G-csoport nyitó fordulójában a Korhut Mihályt is foglalkoztató Hapoel Beer-Seva a svájci Luganót fogadta, amelybeVécsei Bálintot nem nevezték a mérkőzésre. Nem mondhatni, hogy a hazaiak sokat udvariaskodtak, Dan Einbinder kapufás góljával már a második percben megszerezték a vezetést.

Hamar duplázhatott volna az izraeli csapat, de a 11. percben a Vladimir Golemicskezezése miatt megítélt büntetőt Tomás Pekhart pocsékul lőtte, így David Da Costa védeni tudott.

Noha fölényben volt a Hapoel, a második gólra sokáig kellett várni és megint szükség volt hozzá a derék Golemicsre, aki ezúttal Maor Melikszont rántotta vissza a nyakánál fogva. A büntetőt ezúttal már Sir Cedek végezte el, és nem is hibázott. A hazai védő aztán néhány perccel később már nem örült annyira, mint a gólja után: egy veszélytelen beadást segített a saját kapujába – ezzel kialakítva a 2–1-es végeredményt.

A nap egyik legjobb mérkőzését hozta a Lazio vendégjátéka a Vitesse otthonában. A hollandok az első félidőben a szlovén Tim Matavz góljával szereztek vezetést, és a szünetre előnnyel is vonulhattak.

A második félidőben aztán beindult Simone Inzaghi vezetőedző együttese,Marco Parolo hatalmas kapásgóljával hamar egalizált is, de Brian Linssen gyorsan visszaállította a korábbi különbséget. Mindössze tíz percig örülhettek azonban az arnhemiek, mert Ciro Immobileszép összjáték végén ismét egyenlített. A 3–2-es római győzelmet jelentő találatot Alessandro Murgia jegyezte a 75. percben.

Az I-csoport másik meccsén is potyogtak a gólok, csak a Zulte Waregem–Nice találkozón sokkal egyoldalúbban. A franciák ugyanis szűk félóra alatt lerendezték a mérkőzést: Alassane Pléa a 16. perc után a 20.-ban is betalált, majd Dante növelte tovább a nizzaiak előnyét.

A belgák némileg reménykedhettek benne, hogy visszajönnek talán a meccsbe, amikor alig fél perccel a második félidő kezdése után Aaron Leya szépített, ám közelebb már nem sikerült lépniük. A hajrára fordulva pedig jött Mario Balotelli és előbb gólpasszt adott Allan Saint-Maximinnek, majd maga állította be az 5–1-es végeredményt.

Az L-csoportban is kiszakadt a gólzsák: ötig jutott a Zenit, amely a Vardar Szkopje otthonában érintetlen hálóval rendezett mészárlást, míg a Real Sociedad hazai pályán intézte el 4–0-ra a Rosenborgot.

A Dárdai Pál edzette Hertha Athletic Bilbao elleni mérkőzésével kiemelten foglalkoztunk, ide kattintvaérhető el az összefoglalónk. Az Arsenal–Köln találkozó a nagy tömeg miatt, biztonsági okokból egy órával később kezdődött, onlive közvetítésünk itt érhető el, összefoglaló cikkünk itt olvasható.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
G-CSOPORT

FCSB–Viktoria Plzen 3–0 (Budescu 21. – 11-esből, 44., Alibec 72.)
Hapoel Beer-Seva–Lugano 2–1 (Einbinder 2., Cedek 59. – 11-esből, ill. Cedek 67. – öngól)

H-CSOPORT
Crvena zvezda–BATE Boriszov 1–1 (Radonjics 54., ill. Szignyevics 72.)
Arsenal (angol)–1. FC Köln (német) 3–1 (Kolasinac 49., A. Sánchez 67., Bellerín 82., ill. J. Córdoba 9.)
I-CSOPORT
Vitória Guimaraes–Red Bull Salzburg 1–1 (Pedrao 25., ill. V. Berisha 45.)
Marseille–Konyaspor 1–0 (Rami 48.)

J-CSOPORT
Hertha BSC–Athletic Bilbao 0–0
Zorja Luhanszk–Östersund 0–2 (Ghoddos 50., Gero 94.)

K-CSOPORT
Vitesse–Lazio 2–3 (Matavz 33., Linssen 57., ill. Parolo 51., Immobile 67., Murgia 75.)
Zulte Waregem–Nice 1–5 (Leya Iseka 46., ill. Pléa 16., 20., Dante 28., Saint-Maximin 69., Balotelli 74.)

L-CSOPORT
Real Sociedad–Rosenborg 4–0 (D. Llorente 9., 77., Zurutuza 10., Skjelvik 41. – öngól)
Vardar Szkopje–Zenit 0–5 (Kokorin 6., 21., Dzjuba 39., B. Ivanovics 66., Rigoni 90.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
A-CSOPORT
Slavia Praha–Maccabi Tel-Aviv 1–0
(Necid 12.)
Villarreal–Asztana 3–1 (Sansone 16., Bakambu 75., Cserisev 77., ill. Tomasov 68.)

B-CSOPORT
Young Boys–Partizan Beograd 1–1 (Fassnacht 14., ill. M. Jankovics 11.)
Dinamo Kijev–Skënderbeu 3–1 (Szidorcsuk 47., J. Moraes 50., Mbokani 65., ill. Muzaka 39.)

C-CSOPORT
Istanbul Basaksehir–Ludogorec 0–0
Hoffenheim–Sporting Braga 1–2
(S. Wagner 24., ill. J. C. Teixeira 45+1., Dyego Sousa 50.)
D-CSOPORT
HNK Rijeka–AEK Athén 1–2
(Elez 29., ill. Mantalosz 16., Hrisztodulopulosz 62.)
Austria Wien–Milan 1–5 (Borkovic 47., ill. Calhanoglu 7., André Silva 10., 20., 56., Suso 63.)