El: Kleinheislerék búcsúztatták Sallaiékat, drámai Lepizig-siker

2018.08.30. 20:35
A Kleinheisler Lászlóval felálló FK Asztana tizenegyespárbajban búcsúztatta a Sallai Rolandot foglalkoztató ciprusi APOEL gárdáját a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének playoffkörében, így a kazah együttes jutott be a csoportkörbe.

Mindkét ex-Puskás-akadémista magyar játékos kezdőként lépett pályára a mérkőzésen, amelyen a kazah csapat a 16. percben ledolgozta egygólos hátrányát a hazai visszavágón, majd a tizenegyespárbajban 2–1-re jobbnak bizonyult. Kleinheislert a 99. percben lecserélték, míg Sallai végig a pályán volt. Az APOEL múlt kedden szerződtetett magyar támadója, Balogh Norbert nem volt kerettag.ex-Puskás-akadémista magyar játékos kezdőként lépett pályára a mérkőzésen, amelyen a kazah csapat a 16. percben ledolgozta egygólos hátrányát a hazai visszavágón, majd a tizenegyespárbajban 2–1-re jobbnak bizonyult. Kleinheislert a 99. percben lecserélték, míg Sallai végig a pályán volt. Az APOEL múlt kedden szerződtetett magyar támadója, Balogh Norbert nem volt kerettag.

Drámai mérkőzésen jutott tovább az RB Leipzig, amely az idegenbeli 0–0 után otthon nagyon szenvedett a Zorja Luhanszk ellen. A Gulácsi Pétert nélkülöző hazaiak már a 7. percben vezetést szereztek Timo Werner révén, azonban az ukránok az első félidőben egyenlítettek, majd a második félidő elején a vezetést is megszerezték.

Ugyan Jean-Kévin Augustin a 69. percben egalizált, idegenben szerzett góllal még mindig a vendégek álltak továbbjutásra. A 90. percben aztán egy jobb oldali beadás az egyik ukrán védő kezére pattant a tizenhatoson belül, Emil Forsberg pedig nem hibázta el a büntetőt, továbbjuttatva ezzel csapatát.