Kleinheisler László egy félidőnyi játéklehetőséget kapott (Fotó: 24sata.hr)

 

Az eszékiek egygólos összesített hátrányban fogadták bolgár ellenfelüket 7214 néző előtt, és a 27. percben Ante Majstorovic fejes góljával kiegyenlítették a párharcot. A folytatásban is a hazai csapat volt aktívabb, de nem sokkal az első félidő lefújása előtt az addig halovány CSZKA is szerzett egy gólt – igaz, lesről, így maradt az 1–0.

A szünetben Kleinheisler Lászlót lecserélték – a 24.sata beszámolója szerint valószínűleg kisebb sérülés miatt, mert a magyar légiós nem játszott rosszul.

A második játékrészben az eszékiek veszítettek a lendületükből, ám ebből a bolgárok nem tudtak profitálni, egy-két veszélyes próbálkozásukból nem született gól. A hosszabbításban is a CSZKA volt a kezdeményezőbb, Ali Sowe helyzeténél Ivica Ivusic nagyot védett, a fordulás után pedig egy tizenegyesgyanús szituációban a játékvezető „megkegyelmezett” az eszékieknek.

A tizenegyesekre maradt a döntés: a párbaj második sorozatában Petar Bockaj, a harmadikban Mile Skoric hibázott eszéki részről, és noha a következő bolgár lövőn meg Ivusic fogott ki, ez nem volt elég – a CSZKA jutott tovább, és készülhet az ukrán Zorja elleni párharcra.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 2. KÖR, VISSZAVÁGÓ
NK Osijek
(Eszék, horvát)–CSZKA Szófia (bolgár) 1–0
Tj: a CSZKA Szófia, 1–1-es összesítéssel, tizenegyesekkel (3–4)

További eredmények
Debreceni VSC–Torino FC (olasz) 1–4

Tj: a Torino, 7–1-gyel 
FC Vaduz (liechtensteini)–Fehérvár FC 2–0 – h. u.
Tj: a Vaduz, 2–1-gyel
Universitatea Craiova (román)–Budapest Honvéd 0–0
Tj: a Craiova, 11-esekkel (3–1)
Atromitosz (görög)–FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai) 3–2
Tj: az Atromitosz, 5–3-mal
Asztana FK
(kazah)–FC Santa Coloma (andorrai) 4–1
Tj: az Asztana, 4–1-es összesítéssel
Ordabaszi (kazah)–Mladá Boleslav (cseh) 2–3
Tj: a Mladá Boleslav, 4–3-mal
Kajrat Almati (kazah)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–1
Tj: a Beer-Seva, 3–1-gyel
Viitorul (román)–Gent (belga) 2–1
Tj: a Gent, 7–5-tel
KuPS (finn)–Legia Warszawa (lengyel) 0–0
Tj: a Legia, 1–0-val
Zorja Luhanszk (ukrán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 1–0
Tj: a Zorja, 4–1-gyel
Riga FC (lett)–Piast Gliwice (lengyel) 2–1
Tj: a Riga, 4–4-gyel, idegenben szerzett több góllal
Levszki Szófia (bolgár)–AEK Larnaca (ciprusi) 0–4
Tj: a Larnaca, 7–0-val
Häcken (svéd)–AZ Alkmaar (holland) 0–3
Tj: az AZ, 3–0-val
(feröeri)–Luzern (svájci) 0–1
Tj: a Luzern, 2–0-val
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Partizani Tirana (albán) 1–1
Tj: a Sheriff, 2–1-gyel
Liepaja (lett)–IFK Norrköping (svéd) 0–1
Tj: a Norrköping, 3–0-val
Malmö FF (svéd)–NK Domzale (szlovén) 3–2
Tj: a Malmö, 5–4-gyel
Neftci PFK (azeri)–Arszenal Tula (orosz) 3–0
Tj: a Neftci, 4–0-val
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Gabala (azeri) 3–0
Tj: a Dinamo, 5–0-val
FK Jablonec (cseh)–Pjunik (örmény) 0–0
Tj: a Pjunik, 2–1-gyel
Maccabi Haifa (izraeli)–Strasbourg (francia) 2–1
Tj: a Strasbourg, 4–3-mal
AEL Limassol (ciprusi)–Arisz (görög) 0–1
Tj: az Arisz, 1–0-val
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Rangers FC (skót) 0–0
Tj: a Rangers, 2–0-val
Ludorogec (bolgár)–Valur Reykjavík (izlandi) 4–0
Tj: a Ludogorec, 5–1-gyel
Zrinjski Mostar (bosnyák)–Utrecht (holland) 2–1 – h. u.
Tj: a Zrinjski, 3–2-vel
Apollon Limassol (ciprusi)–Shamrock Rovers (ír) 3–1 – h. u.
Tj: az Apollon, 4–3-mal
Esbjerg (dán)–Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz) 0–0
Tj: a Sahtyor, 2–0-val
Gzira United (máltai)–FK Ventspils (lett) 2–2
Tj: a Ventspils, 6–2-vel
Bröndby IF (dán)–Lechia Gdansk (lengyel) 4–1 – h. u.
Tj: a Bröndby, 5–3-mal
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Malatyaspor (török) 0–1
Tj: a Malatyaspor, 3–2-vel
Sturm Graz (osztrák)–Haugesund (norvég) 2–1
Tj: a Haugesund, 3–2-vel
Eintracht Frankfurt (német)–FC Flora (észt) 2–1
Tj: a Frankfurt, 4–2-vel
FCSB (román)–Alaskert (örmény) 2–3
Tj: az FCSB, 5–3-mal
Linfield FC (északír)–HB Tórshavn (feröeri) 1–0
Tj: a Linfield, 3–2-vel
Aberdeen (skót)–Csihura Szacshere (grúz) 5–0
Tj: az Aberdeen, 6–1-gyel
Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)–Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 3–1
Tj: a Lokomotiv, 3–3-mal, idegenben szerzett góllal
Crusaders (északír)–Wolverhampton Wanderers (angol) 1–4
Tj: a Wolverhampton, 6–1-gyel
Vitória (portugál)–Jeunesse Esch (luxemburgi) 4–0
Tj: a Vitória, 5–0-val
Partizan (szerb)–Connah's Quay Nomads FC (walesi) 3–0
Tj: a Partizan, 4–0-val
Stjarnan (izlandi)–Espanyol (spanyol) 1–3
Tj: az Espanyol, 7–1-gyel 

A 3. KÖR PÁROSÍTÁSA

BAJNOKI ÁG
Szutjeszka Niksics (montenegrói)–Linfield FC (északír)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Suduva (litván)
Ararat-Armenia (örmény)–Szaburtalo Tbiliszi (grúz)
Riga FC (lett)–HJK (finn)
Ludorogec (bolgár)–The New Saints (walesi)
FK Sarajevo (bosnyák)–BATE Boriszov (fehérorosz)
F91 Dudelange (luxemburgi)–Nomme Kalju (észt)
Asztana FK (kazah)–Valletta FC (máltai)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–AIK (svéd)
Slovan Bratislava (szlovák)–Dundalk (ír)

NEM BAJNOKI ÁG
IFK Norrköping (svéd)–Hapoel Beer-Seva (izraeli)
Torino FC (olasz)–Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)
Royal Antwerp (belga)–FC Viktoria Plzen (cseh)
Austria Wien (osztrák)–Apollon Limassol FC (ciprusi)
Feyenoord (holland)–Dinamo Tbiliszi (grúz)
Bröndby (dán)–Braga (portugál)
Molde (norvég)–Arisz (görög)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Strasbourg (francia)
FC Thun (svájci)–Szpartak Moszkva (orosz)
FCSB (román)–Mladá Boleslav (cseh)
Pjunik Jerevan (örmény)–Wolverhampton Wanderers (angol)
FC Midtjylland (dán)–Rangers FC (skót)
Mariupol (ukrán)–AZ Alkmaar (holland)
AEK Larnaca FC (ciprusi)–Gent (belga)
Legia Warszawa (lengyel)Atromitosz (görög)
Haugesund (norvég)–PSV Eindhoven (holland)
Rijeka (horvát)–Aberdeen FC (skót)
FK Ventspils (lett)–Vitória (portugál)
Vaduz (liechtensteini)–Eintracht Frankfurt (német)
Partizan (szerb)–Malatyaspor (török)
Malmö FF (svéd)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
CSZKA Szófia (bolgár)–Zorja Luhanszk (ukrán)
Neftci PFK (azeri)–Bnei Jehuda (izraeli)
Luzern (svájci)–Espanyol (spanyol)
Sparta Praha (cseh)–Trabzonspor (török)
Universitatea Craiova (román)–AEK Athén (görög)