El: Kádárék nyertek, Kleinheislerék ikszeltek

2018.10.25. 22:59
A Lazio idegenben győzte le az Olympique Marseille-t (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában a Kleinheisler Lászlóval felálló Asztana ikszelt a Jabloneccel, míg Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev a Rennes otthonában szerzett három pontot. A Sevilla hat, a Villarreal öt góllal nyert.

A G-csoportban Steven Gerrard csapata gól nélküli döntetlent játszott a Szpartak Moszkvával. A másik mérkőzésen a Villarreal megszerezte az első győzelmét, ezzel pedig szorossá tette a továbbjutásért folyó küzdelmet. Érdekesség, hogy a spanyoloknak az első fordulóban kettő, a másodikban három gól sem volt elég a győzelemhez, most viszont nem bízták a véletlenre.

G-CSOPORT
Rangers (skót)–Szpartak Moszkva (orosz) 0–0
Villarreal (spanyol)–Rapid Wien (osztrák) 5–0 (Fornals 26., Toko Ekambi 30., Barac 45. – öngól, Raba 63., Gerard Moreno 85.)
Kiállítva: Jaume Costa (79., Villarreal)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Villarreal 3 1 2 0 10–5 +5 5
2. Rangers 3 1 2 0 5–3 +2 5
3. Rapid Wien 3 1 0 2 3–8 –5 3
4. Szpartak Moszkva 3 0 2 1 3–5 –2 2

A H-csoportban az Eintracht Frankfurt továbbra is hibátlan és már a továbbjutás kapujában van, miután 2–0-ra legyőzte az Apollont. A csoport rangadóján a Lazio idegenben verte meg az előző szezonban döntős Marseille-t, ezzel nehéz helyzetbe kerültek a franciák.

H-CSOPORT
Eintracht Frankfurt (német)–Apollon (ciprusi) 2–0 (Kosztics 13., Haller 32.)
Marseille (francia)–Lazio (olasz) 1–3 (Payet 86., ill. Wallace 10., Caicedo 59., Marusics 90.)

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Eintracht Frankfurt 3 3 0 0 8–2 +6 9
2. Lazio 3 2 0 1 6–6 0 6
3. Marseille 3 0 1 2 4–7 –3 1
4. Apollon Limassol 3 0 1 2 3–6 –3 1

Az I-csoportban továbbra sem dőlt el még semmi, a Besiktas a svédországi vereségét követően most hazai pályán kapott ki, míg a Sarpsborg–Malmö összecsapás döntetlen eredménnyel zárult.

I-CSOPORT
Sarpsborg 08 (norvég)–Malmö FF (svéd) 1–1 (Halvorsen 87., ill. Vindheim 79.)
Besiktas (török)–Genk (belga) 2–4 (Vágner Love 74., 86., ill. Samatta 23., 70., Ndongala 81., Pozuelo 83.)

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Genk 3 2 0 1 7–5 +2 6
2. Sarpsborg 3 1 1 1 5–5 0 4
3. Malmö 3 1 1 1 3–3 0 4
4. Besiktas 3 1 0 2 5–7 –2 3

A J-csoportban a Sevilla már kilenc perc után két góllal vezetett hazai pályán az Akhisarspor ellen Roque Mesa és Pablo Sarabia góljával, majd a szünet előtt még Quincy Promes is betalált. A második félidőben is a spanyolok domináltak: Luis Muriel és Gabriel Mercado is eredményes volt, Promes pedig duplázni tudott.

A csoport másik mérkőzésén a Krasznodar egygólos előnnyel vonulhatott a szünetre a Standard Liege ellen, egy szép támadás után Ari szerezte meg a vezetést az orosz csapatnak. A második félidő elején Renaud Emond egyenlített, majd a 93. percben ismét gólt lőtt a Standard Liege, ami egyúttal a három pontot jelentette a hazaiaknak.

J-CSOPORT
Standard Liege (belga)–FK Krasznodar (orosz) 2–1 (Emond 47., Laifisz 93., ill. Ari 39.)
Sevilla (spanyol)–Akhisarspor (török) 6–0 (Mesa 7., Sarabia 9. – 11-esből, Promes 35., 60., Muriel 50., Mercado 67.)

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Sevilla 3 2 0 1 12–3 +9 6
2. FK Krasznodar 3 2 0 1 4–3 +1 6
3. Standard Liege 3 2 0 1 5–7 –2 6
4. Akhisarspor 3 0 0 3 1–9 –8 0

A K-csoportban Tomasz Kedziora szerezte meg a vezetést a Dinamo Kijevnek a Rennes otthonában, a szünetig viszont nem tartott ki az előny, mivel a 41. percben Clément Grenier révén egyenlíteni tudtak a hazaiak. A hajrában emberhátrányba kerülő Dinamo Kijev a 89. percben Vitalij Bujalszkij góljával azért mégis megszerezte a győzelmet.

A vendégeknél Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést.

A Jablonec–Asztana találkozón Jakub Povazanec góljával már a 4. percben vezetett a cseh csapat, majd hét percre rá kiegyenlített az Asztana Pedro Henrique találatával. A hármas sípszóig nem változott az eredmény, így a mérkőzés is 1–1-es döntetlennel ért véget.

Kleinheisler László végig a pályán volt az Asztanában, a 49. percben sárga lapot kapott.

K-CSOPORT
Jablonec (cseh)–Asztana (kazah) 1–1
(Povazanec 4., ill. Pedro Henrique 11.)
Rennes (francia)–Dinamo Kijev (ukrán) 1–2 (Grenier 41., ill. Kedziora 21., Bujalszkij 89.)
Kiállítva: Sepeljev (84., Dinamo Kijev)

A K-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Asztana 3 1 2 0 5–3 +2 5
2. Dinamo Kijev 3 1 2 0 6–5 +1 5
3. Rennes 3 1 0 2 3–5 –2 3
4. Jablonec 3 0 2 1 4–5 –1 2

A Vidi idegenben nyert a PAOK ellen, erről ITT, a kora esti találkozókról pedig IDE KATTINTVA olvashat bővebben!