El: ifjabb Dárdai Pál debütált, megvan az első Hertha-siker

2017.11.02. 22:59
Megvan a berliniek első sikere a csoportkörben (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában megtört a jég: Dárdai Pál Herthája és az Athletic Bilbao is megszerezte az első sikerét – így rögvest szorossá vált a J jelű négyes.

Az első három meccsükön csupán egy pontot szerző berliniek az első negyedóra végén törték fel a Zorja-reteszt, Mittelstädt bal oldali beadása után Selke fejelt a kapuba.

A második félidőben tovább nőtt a német csapat mezőnyfölénye, ami a 73. percben kristályosodott ki újabb gól formájában: Esswein lopott labdát a félpályánál, és passzából újra Selke volt eredményes (2–0).

Az utolsó tíz percre ifjabb Dárdai Pál, avagy ahogyan mindenki ismeri, Palkó is beállt – ezennel tehát bemutatkozott tétmeccsen is a Hertha felnőttgárdájában.

Az Athletic Bilbao a 70. percben döntött az Östersund ellen: Inaki Williams még nem találta el a beadást, Raúl García lövése a lécről még a gólvonal elé pattant, de Aduriz fejese már gólt ért (1–0).

Az I-csoportban a 80. percig az jelentette az egyedüli érdekességet, hogy Evrát még a meccs előtt kiállították a Marseille-ből, utóbb aztán a Vitória Guimaraes egy hajrában szerzett fejessel legyőzte a franciákat (1–0).

Korhut Mihály kezdett a Hapoel Beer-Sevában az FCSB ellen. A magyar balhátvéd remekül ellátta a feladatát, végigjátszotta az 1–1-re végződő találkozót. A döntetlennel a bukarestiek bebiztosították a továbbjutásukat, a másik hely még kiadó.

A K-csoportban a Lazio a 92. percben kiharcolta a sikert a Nice ellen, Maxime Le Marchand öngóljával az olaszok tovább is jutottak. De a francia csapat sincs rossz helyzetben: az utolsó két körben hazai pályán a Zulte-Waregem, majd idegenben a győzelem nélküli Vitesse ellen kiharcolhatja a legjobb 32 közé kerülést. A Waregem Hollandiában nyert 2–0-ra Marvin Baudry és Onur Kaya találatával.

Az L-csoportban már nem százszázalékos a Zenit, az oroszok a Rosenborg otthonában 1–1-es döntetlenre végeztek. A hazaiak Nicklas Bendtner büntetőjével szereztek vezetést, Alekszandr Kokorin a 93. percben egyenlített. A tízpontos, és ezzel már páholyban lévő szentpéterváriak mögé feljött egy pontra aReal Sociedad, amely Juanmi, Alberto de la Bella és Jon Bautista góljaival 3–0-ra verte a Vardar Szkopjét. A spanyolok november 23-án Trondheimben már egy döntetlennel továbbléphetnek.

Fordulatos meccsen az 1. FC Köln 5–2-re felülmúlta a BATE Boriszovot. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de a fehérorosz együttes gyorsan fordított. A második félidőben viszont már nem lehetett megállítani a német csapatot, ismét magához ragadta a vezetést, és végül 5–2-re diadalmaskodott. A Köln fontos három pontot szerzett, mert így életben maradt a továbbjutási reménye a csoportban.

AZ ARSENAL MECCSÉRŐL BŐVEBBEN ITT!

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ

G-CSOPORT
FCSB–Hapoel Beer-Seva 1–1
(F. Coman 31., ill. Szahar 37.)
Viktoria Plzen–Lugano 4–1 (Krmencík 4., 19., Horava 45., Cermák 56., ill. Mariani 15.)

Arsenal–Crvena zvezda 0–0

1. FC Köln–BATE Boriszov 5–2 (Zoller 16., Oszako 54., 82., Guirassy 63., Jojics 90., ill. Milunovics 31., Szihnyevics 33.)