El, H-csoport: Milánóból azeri, Belgrádból orosz pont

2012.12.06. 23:02
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában az erősen tartalékos olasz Internazionale nem bírt Milánóban az azeri Neftcivel – a vendégek a 89. percben egyenlítettek másodszor –, míg az orosz Rubin Kazany Belgrádban játszott döntetlent a helyi Partizannal. Az eredményektől függetlenül már a forduló előtt biztos volt, hogy a Kazany a csoport első, míg az Inter a második helyén jutott tovább.

Internazionale (olasz)–Neftci (azeri)Internazionale (olasz)–Neftci (azeri)

A horvát légiós, Marko Livaja kétszer szerzett vezetést a milánóiaknak – előbb az első, majd a második félidő kilencedik percében –, utóbbira azért volt szükség, mert a szünet után a vendégek Räsad Sadiqov révén egyenlítettek, igaz, az ikszes állásnak nem örülhettek túlságosan sokáig. Úgy két percig... A hajrában aztán újabb gólhoz, és így egy ponthoz jutott a Neftci: Nicolás Canales találatával egyenlített másodszor a vendégcsapat (2–2).

Partizan Beograd (szerb)–Rubin Kazany (orosz)

A biztos csoportelső Kazanyból Salomón Rondón volt eredményes az 59. percben, a venezuelai légiós találatával egyenlített a vendégcsapat, miután Szasa Markovics kevéssel előbb megszerezte a vezetést övéinek. A gyors gólváltást követően már nem változott az eredmény (1–1).