El: fordított az Arsenal, a Roma és a Molde; hat gólt szerzett a Leverkusen

B. A.B. A.
2020.10.22. 20:56
David Luiz egyenlített Bécsben (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája után az Európa-ligában is megkezdődtek a küzdelmek: a csoportkör első fordulójának korai mérkőzésein az Arsenal, a Benfica és a Roma is nyert, akárcsak a hat gólt szerző Bayer Leverkusen.

Az esti, 21.00 órakor kezdődött mérkőzésekről ide kattintva olvashat!

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Young Boys (svájci)–Roma (olasz) 1–2
(Nsame 14. – 11-esből, ill. Bruno Peres 69., Kumbulla 74.)
CSZKA Szófia (bolgár)–CFR Cluj (román) 0–2 (M. Rondón 53., Deac 74. – 11-esből)

Hiába vezetett a Young Boys a Roma elleni mérkőzésen, az olaszok öt perc leforgása alatt fordítottak a második félidőben. Az első negyedóra végén Bryan Cristante szabálytalansága után tizenegyesből Jean-Pierre Nsame megszerezte a vezetést, de Bruno Peres a második félidőben válaszolt Edin Dzeko remek indítása után, majd Henrih Mhitarjan beadása után Marash Kumbulla a svájci kapuba fejelte a győztes gólt.

A kolozsvári CFR nyerte meg Szófiában az A-csoport kelet-európai rangadóját, a legutóbbi kiírásban a legjobb 32 közé jutó román bajnok kivárásra és pontrúgásokra épített játékával verte meg a CSZKA Szófiát. A bolgárok ugyan az első tíz percet nagyon megnyomták, háromszor is védenie kellett Cristian Balgradeannak, a CFR kapusának, lendületüket azonban gyorsan megtörte a nagyobb nemzetközi rutinnal rendelkező erdélyi együttes. A szünet után Mario Rondón szöglet utáni fejessel szerezte meg a vezetést a CFR-nek, majd Gabriel Debeljuh harcolt ki egy büntetőt, amelyet Ciprian Deac értékesített – miközben a hazaiak a második félidőben már egyszer sem találták el a kaput.

B-CSOPORT
Dundalk (ír)–Molde (norvég) 1–2 (S. Murray 35., ill. Hussain 62., Omoijuanfo 72. – 11-esből)
Rapid Wien (osztrák)–Arsenal (angol) 1–2 (Funtasz 51., ill. David Luiz 70., Aubameyang 74.)

Erősen tartalékos összeállításban, ugyanakkor Thomas Parteyval a kezdőcsapatban lépett pályára az Arsenal Bécsben, a Rapid Wien ellen. A londoniak a második félidő elején Bernd Leno hibája után hátrányba kerültek, ám Héctor Bellerín és Pierre-Emerick Aubameyang beállása lendületet adott, és négy perc leforgása alatt összejött a fordítás.

A csoport másik mérkőzésén a Bajnokok Ligájából a Ferencváros ellen búcsúzó Molde szintén fordított, a norvég bajnok az ír Dundalk otthonából vitte el mindhárom pontot.

C-CSOPORT
Bayer Leverkusen (német)–Nice (francia) 6–2(Amiri 11., Alario 16., M. Diaby 61., Bellarabi 79., 83., Wirtz 87., ill. Gouiri 31., Claude-Maurice 90.)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Slavia Praha (cseh) 3–1(Jh. Agudelo 45., Acolatse 86., 88., ill. Provod 75.)

ABayer LeverkusenNadiem Amiri és Lucas Alario góljával negyedóra alatt kétgólos előnyre tett szert. Nem sokkal később aNiceszépített, de a német együttes gólfesztivált rendezett a második félidőben: Moussa Diaby találata után – az egyaránt csereként pályára lépő – Karim Bellarabi duplázott, majd Florian Wirtz is betalált (6–2).

A kvartett másik meccsén Jhonatan Agudelo góljára Lukás Provod révén volt válasza aSlavia Prahának,Elton Acolatse kései duplájával azonban aHapoel Beer-Sevaotthon tartotta a három pontot (3–1).

D-CSOPORT
Lech Poznan (lengyel)–Benfica (portugál) 2–4 (Ishak 15., 49., ill. Pizzi 9. – 11-esből, D. Núnez 42., 60., 90+3.)
Standard Liege (belga)–Rangers FC (skót) 0–2 (Tavernier 20. – 11-esből, Roofe 90+3.)

A D-csoportban a Benfica 4–2-re nyert a Lech Poznan otthonában. A lengyelek nagyot küzdöttek a portugálok ellen, hiszen Mikael Ishak kétszer is egyenlíteni tudott. A folytatásban aztán már csak Darwin Núnez volt eredményes: a 60. percben szerzett góljával gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát, a ráadás harmadik percében pedig harmadik góljával beállította a végeredményt.

A csoport másik meccsén a Rangers húsz perc játék után előnybe került James Tavernier értékesített tizenegyesével, s miután jól tartotta az előnyét a Standard Liege otthonában, a 93. percben Kemar Roofe biztosította be a skótok győzelmét. A játékos a saját térfeléről ívelt a belga kapuba, s a futballstatisztikai érdekességekre szakosodott OPTA Twitter-csatornája szerint ezzel az El történetének legtávolabbról szerzett gólját érte el.

PSV (holland)–Granada (spanyol) 1–2
(M. Götze 45+1., ill. J. Molina 57., Machis 66.)
PAOK (görög)–Omonia Nicosia (ciprusi) 1–1(Murg 56., ill. Bautheac 16.)

A PSV az első félidő végén Mario Götze góljával szerezte meg a vezetést, ám az 57. és a 66. perc között megfordította a mérkőzést a Granada. A hollandoknak már nem volt válaszuk, maradt a 2–1-es vendégsiker.

A csoport másik meccsén a PAOK hazai pályán csupán 1–1-es döntetlent ért el az Omonia Nicosa ellen. A ciprusiaknál Lang Ádám végig a pályán volt.

(De Wit 57.)
Rijeka (horvát)–Real Sociedad (spanyol) 0–1(Jon Bautista 90+3.)

Óriási meglepetésre a Napoli hazai pályán 1–0-ra kikapott az AZ Alkmaartól, amely az 57. percben Dani de Wit góljával csikarta ki a győzelmet.

A Real Sociedad a Rijeka otthonában vendégeskedett, David Silváék az utolsó pillanatokban, a 93. percben szerezték meg a győztes gólt.