(Fotó: UEFA)

 

A Honvéd és a DVSC is hazai pályán kezdi meg a párharcot, és miután az UEFA felcserélte a pályaválasztói jogot, ez vár a Fehérvárra is. A szlovákiai DAC a Cracovia vendégeként játszik először a selejtezőben. Az első mérkőzéseket július 11-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

EURÓPA-LIGA 2019–2020

 
ELLENFÉLMUSTRA: a litván csapat egyszer már megtréfálta a Honvédot
A Honvéd az új Vasas-stadionban fogadja a litvánokat

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉSEK (július 11., az elöl szereplő csapatok rendezik az első meccseket, a hátul szereplők pedig a visszavágókat egy héttel később, azaz július 18-án. A pontos órarend még nem ismert, ezt a szokásoknak megfelelően később készíti el az Európai Labdarúgó-szövetség, vagyis az UEFA) 

Budapest Honvéd (magyar)–Zalgiris Vilnius (litván)
Budapest, Illovszky-stadion
Debreceni VSC (magyar)–Kukësi (albán)
Debrecen, Nagyerdei Stadion
Mol Fehérvár (magyar)–FK Zeta (montenegrói)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó
KS Cracovia (lengyel)–FC DAC1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)
Krakkó, Józef Pilsudski Stadion (a visszavágóra július 18-án Dunaszerdahelyen, a Mol Arénában kerül sor)

A TOVÁBBI PÁROSÍTÁSOK
Malmö FF (svéd)–Ballymena United (északír) vagy NSÍ (feröeri)
Ordabaszi (kazah)–Torpedo Kutaiszi (grúz)
Maccabi Haifa (izraeli)–NS Mura (Muraszombat, szlovén)
Crusaders FC (északír)–B36 Tórshavn (feröeri)
Levszki Szófia (bolgár)–MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–RFS Riga (lett)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–La Fiorita (San Marinó-i) vagy UE Engordany (andorrai)
Connah’s Quay Nomads (walesi)–Kilmarnock FC (skót)
UE Sant Julia (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)–Legia Warszawa (lengyel)
FC Inter Turku (finn)–Bröndby IF (dán)
Akademija Pandev (északmacedón)–Zrinjski Mostar (boszniai)
NK Siroki Brijeg (bosnyák)–Kajrat Almati (kazah)
FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)–KuPS Kuopio (finn)
CSZKA Szófia (bolgár)–OFK Titograd (montenegrói)
Csukaricski (szerb)–Bananc (örmény)
Molde FK (norvég)–KR (izlandi)
Neftci PFK (azeri)–Speranta Nisporeni (moldovai)
Alaskert (örmény)–FK Makedonija Szkopje (északmacedón)
Breidablik (izlandi)–FC Vaduz (liechtensteini)
Gzira United (máltai)–Hajduk Split (horvát)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Tobol Kosztanaj (kazah)
FC Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph’s (gibraltári)–Rangers FC (skót)
Radnik Bijeljina (boszniai)–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Zalgiris Kaunas (litván)–Apollon Limassol (ciprusi)
Brann (norvég)–Shamrock Rovers (ír)
Radnicski Nis (szerb)–FC Flora (észt)
FCSB (román)–Milsami Orhei (moldovai)
Cork City (ír)–Progres Niederkorn (luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Hibernians (máltai)
CS Fola Esch (luxemburgi)–Csihura Szacshere (grúz)
FK Ventspils (lett)–KF Teuta (albán)
Stjarnan (izlandi)–Levadia Tallinn (észt)
NK Domzale (szlovén)–Balzan (máltai)
FK Riteriai (litván)–KÍ (feröeri) vagy Tre Fiori (San Marinó-i)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–JK Narva Trans (észt)
Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)–FK Liepaja (lett)
Sabail FK (azeri)–Universitatea Craiova 1948 (román)
IFK Norrköping (svéd)–St. Patrick’s (ír)
Pjunik Jereván (örmény)–Shkupi (északmacedón)
Aberdeen (skót)–RoPS Rovaniemi (finn)
AEK Larnaca (ciprusi)–Petrocub Hincesti (moldovai)
Barry Town United (walesi) vagy Cliftonville (északír)–Haugesund (norvég)
KF Laci (albán)–Hapoel Beer-Seva (izraeli)

PERCRŐL PERCRE

15.51: A 2. kör sorsolására 14 órakor kerül sor szerdán.

15.50: Megtartották a 12-es csoportok sorsolását is, hamarosan jelentkezünk a teljes listával!

15.43: Végül a 3-asok és a 6-osok maradtak, előbbiek pályaválasztásával kezdődik meg a párharc.

15.41: A 10-esek az 1-eseket (Vidi) kapták. A fehérváriak idegenben kezdenek a montenegrói FK Zeta ellen.

15.40: A 4-esek a 9-esek (DAC) ellen játszanak. A dunaszerdahelyiek a lengyel Cracovia ellen játszanak, idegenben kezdenek.

15.37: A nyolcasok jönnek (Debrecen, Honvéd), a 2-esek ellen. A Debrecen az albán Kukësi ellen, a Honvéd a litván Zalgiris Vilnius ellen kezd!

15.36: Először az 5-öst sorsolták ki, az ellenfél a 7-es lesz. Az ötösök kezdenek otthon.

15.30: Kezdődik a sorsolás. A Vidi az 1-es, a Debrecen és Honvéd a 8-as, a DAC a 9-es számot kapta.

A selejtezőből továbbjutó hét csapathoz 87 csatlakozik, az így létrejövő 94-es mezőnyt hét tízes és két 12-es csoportba osztották. Ahogyan a BL esetében is, ezúttal is minden csoporton belül vannak kiemeltek és nem kiemeltek (összesen 47-47). Az azonos szövetségből érkező együtteseket nem sorsolhatják össze.

A sorsolás menete: az első hét csoportban a csapatokat véletlenszerűen sorrendbe állították, a kiemelteket 1–5-ig, a nem kiemelteket 6–10-ig. Itt a BL-lel ellentétben nem a csapatokat, hanem a számozásokat húzzák ki, az egyik tálból a kiemelteket (1–5), a másikból a nem kiemelteket (6–10). A két golyót egy tálba helyezik, megkeverik és az elsőként kihúzott csapat fogadja a párharc első meccsén a másodikként kihúzottat – ez pedig mind a hét csoportra érvényes lesz. A két 12 csapatos csoportban annyi változtatás lesz, hogy ott 1–6-ig lesznek a kiemeltek, 7–12-ig a nem kiemeltek, a többi ugyanaz, mint fentebb.

ELŐZMÉNYEK

A MOL FEHÉRVÁR (VIDI) LEHETSÉGES ELLENFELEI: Hibernians (máltai), Ruzomberok (szlovák), Akademija Pandev (északmacedón), Speranta Nisporeni (moldovai), FK Zeta (montenegrói)

A DEBRECEN LEHETSÉGES ELLENFELEI: Tobol Kosztanaj (kazah), Kukësi (albán), FCSB (román), Csukaricski (szerb), Maccabi Haifa (izraeli)

A HONVÉD LEHETSÉGES ELLENFELEI: Spartak Trnava (szlovák), Zalgiris Vilnius (litván), Fola Esch (luxemburgi), Alaskert (örmény), Olimpija Ljubljana (szlovén)

A DAC LEHETSÉGES ELLENFELEI: Apollon Limassol (ciprusi), Kajrat Almati (kazah), Ventspils (lett), Cracovia (lengyel), Dinamo Tbiliszi (grúz)

A selejtező 1. fordulójának sorsolása kedden 15.30-kor kezdődik a svájci Nyonban.

A SELEJTEZŐ 1. FORDULÓJÁNAK SORSOLÁSI CSOPORTJAI

Mindegyik csoportban a kiemeltek nem kiemelt ellenfelet kapnak.

1. CSOPORT
KIEMELTEK

FC Vaduz (liechtensteini)
Kilmarnock FC (skót)
Brann (norvég)
FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)
Malmö FF (svéd)
NEM KIEMELTEK
Shamrock Rovers (ír)
Ballymena United (északír) vagy NSÍ (feröeri)
Connah’s Quay Nomads (walesi)
KuPS Kuopio (finn)
Breidablik (izlandi)

2. CSOPORT
KIEMELTEK

Hajduk Split (horvát)
Legia Warszawa (lengyel)
Radnicski Nis (szerb)
CSZKA Szófia (bolgár)
Ordabaszi (kazah)
NEM KIEMELTEK
FC Flora
(észt)
Torpedo Kutaiszi (grúz)
UE Sant Julia (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)
OFK Titograd (montenegrói)
Gzira United (máltai)

3. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A DEBRECEN
KIEMELTEK

Tobol Kosztanaj (kazah)
Kukësi (albán)
FCSB (román)
Csukaricski (szerb)
Maccabi Haifa (izraeli)
NEM KIEMELTEK
Milsami Orhei (moldovai)
NS Mura (Muraszombat, szlovén)
Debreceni VSC (magyar)
Bananc (örmény)
Jeunesse Esch (luxemburgi)

4. CSOPORT
KIEMELTEK

Rangers FC (skót)
Bröndby IF (dán)
Cork City (ír)
Molde FK (norvég)
Crusaders FC (északír)
NEM KIEMELTEK
Progres Niederkorn
(luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
B36 Tórshavn (feröeri)
FC Inter Turku (finn)
KR (izlandi)
FC Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph’s (gibraltári)

5. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ KIEMELTKÉNT A MOL FEHÉRVÁR (VIDI)
KIEMELTEK

Mol Fehérvár (magyar)
Zrinjski Mostar (boszniai)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)
Neftci PFK (azeri)
Levszki Szófia (bolgár)
NEM KIEMELTEK
Hibernians
(máltai)
MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
Akademija Pandev (északmacedón)
Speranta Nisporeni (moldovai)
FK Zeta (montenegrói)

6. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A BP. HONVÉD
KIEMELTEK

Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Zalgiris Vilnius (litván)
CS Fola Esch (luxemburgi)
Alaskert (örmény)
Olimpija Ljubljana (szlovén)
NEM KIEMELTEK
Csihura Szacshere (grúz)
RFS Riga (lett)
Budapest Honvéd (magyar)
FK Makedonija Szkopje (északmacedón)
Radnik Bijeljina (boszniai)

7. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A DAC
KIEMELTEK

Apollon Limassol (ciprusi)
Kajrat Almati (kazah)
FK Ventspils (lett)
KS Cracovia (lengyel)
Dinamo Tbiliszi (grúz)
NEM KIEMELTEK
KF Teuta (albán)
La Fiorita (San Marinó-i) vagy UE Engordany (andorrai)
NK Siroki Brijeg (bosnyák)
FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)
Zalgiris Kaunas (litván)

8. CSOPORT
KIEMELTEK

Haugesund (norvég)
Aberdeen (skót)
Stjarnan (izlandi)
IFK Norrköping (svéd)
Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)
FK Riteriai (litván)
NEM KIEMELTEK
FK Liepaja
(lett)
Levadia Tallinn (észt)
Barry Town United (walesi) vagy Cliftonville (északír)
St. Patrick’s (ír)
RoPS Rovaniemi (finn)
(feröeri) vagy Tre Fiori (San Marinó-i)

9. CSOPORT
KIEMELTEK

Hapoel Beer-Seva (izraeli)
AEK Larnaca (ciprusi)
NK Domzale (szlovén)
Pjunik Jereván (örmény)
Sabail FK (azeri)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
NEM KIEMELTEK
Universitatea Craiova 1948
(román)
Balzan (máltai)
KF Laci (albán)
Shkupi (északmacedón)
Petrocub Hincesti (moldovai)
JK Narva Trans (észt)

AZ EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI 
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 27. Július 4.
1. forduló Június 18. Július 11. Július 18.
2. forduló Bajnoki ág: június 19.
Főág: június 19.
Július 25. Augusztus 1.
3. forduló Július 22. Augusztus 8. Augusztus 15.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 22. Augusztus 29.
A csoportkör sorsolása augusztus 30-án, első fordulója szeptember 19-én lesz.