A párosítások (Fotó: UEFA)

EURÓPA-LIGA, 2018–2019
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Zagreb (horvát)
FC Bruges (belga)–Salzburg (osztrák)
Rapid Wien (osztrák)–Inter (olasz)
Slavia Praha (cseh)–Genk (belga)
FK Krasznodar (orosz)–Bayer Leverkusen (német)
Zürich (svájci)–Napoli (olasz)
Malmö (svéd)–Chelsea (angol)
Sahtar Doneck (ukrán)–Eintracht Frankfurt (német)
Celtic (skót)–Valencia (spanyol)
Rennes (francia)–Real Betis (spanyol)
Olympiakosz (görög)–Dinamo Kijev (ukrán)
Lazio (olasz)–Sevilla (spanyol)
Fenerbahce (török)–Zenit (orosz)
Sporting CP (portugál)–Villarreal (spanyol)
BATE Boriszov (fehérorosz)–Arsenal (angol)
Galatasaray (török)–Benfica (portugál)

Melyik csapat nyeri meg az Európa-ligát?

Chelsea   (3041)
Arsenal   (1767)
Napoli   (1516)
Sevilla   (1179)
Másik csapat   (907)
Internazionale   (777)
Összes szavazat: 9187
Szavazás kezdete: 2018. 12. 14
 

Nem járt szerencsével a Mol Vidi FC csoportjából a Chelsea mögött másodikként továbbjutó BATE: a fehéroroszok a versenyben lévő másik angol nagycsapatot, az Arsenalt kapták. Szép emlékük nincs a londoniakról, az előző kiírás csoportkörében az idegenbeli 6–0 után otthon is kikaptak (2–4).

A Chelsea a svéd Malmővel mérkőzik meg a legjobb 16 közé kerülésért, míg a Lazio a Sevillával vívhat olyan párharcot, amely a sorozat későbbi szakaszában is megállná a helyét.

PERCRŐL PERCRE – ÉLŐBEN A SORSOLÁS

13.12: Kezdődik a sorsolás! A párosításokat fentebb követhetik nyomon!

13.10: Az UEFA döntésének értelmében az orosz és az ukrán csapatok nem kerülhetnek össze egymással politikai okok miatt.

13.06: 18 ország képviselteti magát a legjobb 32 között, köztük 10 korábbi győztes.

13.01: A csoportkörben 144 mérkőzésen 389 gól született.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, az UEFA hamarosan elkészíti az Európa-liga egyenes kieséses szakaszában a legjobb 32 mezőnyének párosítását. Tartsanak velünk!

A KIESÉSES SZAKASZBAN RÉSZTVEVŐ CSAPATOK
Csoportelsők: Bayer Leverkusen (német), Salzburg (osztrák), Zenit (orosz), Dinamo Zagreb (horvát), Arsenal (angol), Real Betis (spanyol), Villarreal (spanyol), Eintracht Frankfurt (német), Genk (belga), Sevilla (spanyol), Dinamo Kijev (ukrán), Chelsea (angol)
Csoportmásodikok: Zürich (svájci), Celtic (skót), Slavia Praha (cseh), Fenerbahce (török), Sporting CP (portugál), Olympiakosz (görög), Rapid Wien (osztrák), Lazio (olasz), Malmö (svéd), FK Krasznodar (orosz), Rennes (francia), BATE Boriszov (fehérorosz)
A Bajnokok Ligájából csatlakoznak: FC Bruges (belga), Napoli (olasz), Galatasaray (török), Inter (olasz), Viktoria Plzen (cseh), Benfica (portugál), Valencia (spanyol), Sahtar Doneck (ukrán)

Kiemeltek:  Bayer Leverkusen (német), Salzburg (osztrák), Zenit (orosz), Dinamo Zagreb (horvát), Arsenal (angol), Real Betis (spanyol), Villarreal (spanyol), Eintracht Frankfurt (német), Genk (belga), Sevilla (spanyol), Dinamo Kijev (ukrán), Chelsea (angol),  Napoli (olasz), Inter (olasz), Benfica (portugál), Valencia (spanyol)
Nem kiemeltek: Zürich (svájci), Celtic (skót), Slavia Praha (cseh), Fenerbahce (török), Sporting CP (portugál), Olympiakosz (görög), Rapid Wien (osztrák), Lazio (olasz), Malmö (svéd), FK Krasznodar (orosz), Rennes (francia), BATE Boriszov (fehérorosz), FC Bruges (belga), Galatasaray (török), Viktoria Plzen (cseh), Sahtar Doneck (ukrán)

A TOVÁBBI MENETREND
2018
December 17.:
a 32-es tábla sorsolása

2019
Február 14.: a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
Február 21.: a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók
Február 22.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 7.: nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Március 14.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 15.: a negyeddöntő sorsolása
Április 11.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 18.: negyeddöntő, visszavágók
Április 19.: az elődöntő párosításának és a döntő házigazdájának sorsolása
Május 2.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 9.: elődöntő, visszavágók
Május 29.: döntő, Olimpiai Stadion, Baki