El: az Arsenal, a Milan és az RB Leipzig is hármat vágott

2018.10.04. 20:53
Mattéo Guendouzi is megszerezte az első gólját az Arsenalban (Fotó: AFP)
Sima, háromgólos győzelmet aratott az Arsenal az Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában, az angol együttes a Qarabag otthonából vitte haza mindhárom pontot. A Milan hátrányból felállva 3–1-re verte az Olympiakoszt, és nyert a Gulácsi Péter nélkül játszó RB Leipzig is.

Több sérültje és távol maradója miatt tartalékos Arsenal utazott el Bakiba, Unai Emery ráadásul új felállásban, 3–4–3-ban küldte pályára a csapatát. Az észak-londoniak így is korán, már a negyedik percben megszerezték a vezetést Szokratisz Papasztathopulosz góljával: a görög védő a legjobb helyen volt Nacho Monreal fejesénél, a labda a volt dortmundin megpattanva került a kapuba (0–1).

A Qarabag a folytatásban megmutatta, hogy nem véletlenül jutott be az előző szezonban a Bajnokok Ligája csoportkörébe, a hazai együttes több látványos és veszélyes akciót vezetett, Bernd Leno azonban mindannyiszor a helyén volt, nemegyszer bravúrt bemutatva védte meg kapuját a góltól.

A fordulás után ismét betalált az Arsenal, Alex Iwobi passza után Emile Smith Rowe értékesítette a ziccerét – a nyáron profi szerződést aláíró 18 esztendős angolnak ez volt az első találata tétmeccsen az „ágyúsoknál” (0–2).

A hátralévő időben Mattéo Guendouzi is megszerezte az első gólját új klubjában egy pontos lövéssel, az Arsenal sorozatban a nyolcadik tétmérkőzésén is győzött (0–3). A Qarabag az ötödik, angol csapat elleni találkozóját is elveszítette, egy szerzett gól mellett immár tizenhetet kapott. A kvartett másik összecsapásán a Sporting CP a hajrában fordított, s nyert 2–1-re az ukrán Vorszkla Poltava vendégeként.

Az F-csoportban az AC Milan alaposan ráijesztett a szurkolóira, ugyanis a 70. percig hazai pályán még vesztésre állt az Olympiakosz ellen. Az olaszok az első körben is megszenvedtek a három pontért, hiszen csak szerény 1–0-s sikert értek el a luxemburgi Dudelange otthonában, ezúttal pedig már a 14. percben hátrányba kerültek, a görögök Miguel Guerrero fejesével szereztek vezetést.

A 70. percben aztán Patrick Cutrone szintén fejessel egyenlített.

Hat perccel később Gonzalo Higuaín villant, egy higgadt csel után gurított a jobb alsó sarokba, s máris a Milannál volt az előny.

A 79. percben ismét Cutrone következett, aki közelről, lábbal állította be a 3–1-es végeredményt.

A csoport másik mérkőzésén a Betis 3–0-ra nyert a Dudelange ellen, és négy pontjával a második helyen áll.

Az A-csoportban megszerezte második győzelmét a Bayer Leverkusen és a Zürich, a németek hátrányból 4–2-re fordítva verték meg a ciprusi AEK Larnacát, míg a svájci együttes a bolgár Ludogorecet győzte le az izlandi Gudlaugur Victor Pálsson 84. percben elért góljával.

A B-csoportban a két magyar játékost nem is neveztek: az RB Leipzig Gulácsi Péter nélkül (de Willi Orbannal) győzött Trondheimben 3–1-re a Rosenborg ellen, míg a Salzburg Szoboszlai Dominik nélkül múlta felül ugyancsak 3–1-re otthon a Celticet.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Bayer Leverkusen (német)–AEK Larnaca (ciprusi) 4–2 (Havertz 44., Alario 49., 88., Brandt 92., ill. Tricskovszki 25., Raszpasz 91.)
Zürich (svájci)–Ludogorec Razgrad (bolgár) 1–0 (V. Pálsson 84.)

Rosenborg (norvég)–RB Leipzig (német) 1–3
(Dzsebali 79., ill. Augustin 12., I. Konaté 54., Matheus Cunha 61.)
Salzburg (osztrák)–Celtic (skót) 3–1 (Dabbur 55., 73 – a másodikat 11-esből, Minamino 61., ill. Édouard 2.)

Bordeaux (francia)–FC Köbenhavn (dán) 1–2
(Sankharé 84., ill. Szotiriu 42., Skov 92.)
Zenit (orosz)–Slavia Praha (cseh) 1–0 (Kokorin 80.)

(Szlimani 52., 69.)
Anderlecht (belga)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–2 (Hajrovic 19. – 11-esből, Gojak 68.)

Vorszkla Poltava (ukrán)–Sporting CP (portugál) 1–2
(Kulacs 10., ill. Montero 90., Cabral 93.)
Qarabag (azeri)–Arsenal (angol) 0–3 (Papasztathopulosz 4., Smith Rowe 53., Guendouzi 80.)

(Sanabria 56., Lo Celso 80., Tello 88.)
Milan (olasz)–Olympiakosz Pireusz (görög) 3–1 (Cutrone 70., 79., Higuaín 76., ill. Guerrero 14.)