El: a Milan Athénban sem tudott betalálni az AEK kapujába

2017.11.02. 21:01
A Milannak Athénban sem sikerült bevennie az AEK kapuját (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában a Milan újra ikszelt az AEK Athénnal, Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev kiharcolta a továbbjutást a sikerével, míg az Atalanta öröme a 93. percben foszlott szerte.

A-CSOPORT

Az eddig egyetlen pontot szerző Maccabi Tel-Aviv az utolsó esélyét ragadhatta meg a továbbjutásra a sérült Kleinheisler László nélkül kiálló, az első három körben négy pontot gyűjtő Asztana ellen, és ennek megfelelően az izraeliek azonnal heves támadásokba kezdtek. Csak éppen hiába a tűzerő (23-szor lőtt kapura a házigazda, ötször a kapu felületére), ha rossz az irányzék; egy kontrát pedig góllal zártak a vendégek, és ahogyan az ilyenkor már csak lenni szokott, ezzel nyertek is (0–1).

A csoport rangadóját a Slavia Praha és a Villarreal vívta. A spanyolok vonulhattak előnnyel a szünetre, köszönhetően egyrészt kapusuknak, a remeklő Mariano Barbosának, másrészt Carlos Baccának, aki egy elé csorgó labdát az ötös elől klasszis mozdulattal juttatott a léc alá. A kolumbiai aztán hamar lezárhatta volna a mérkőzést, ha nem hagyja ki ziccerek garmadáját, végül a hajrában egy hazai játékos talált „helyette” a kapuba – ám a sajátjába (0–2).

B-CSOPORT

Kádár Tamás a kispadon kezdte a Young Boys elleni svájci mérkőzést, amelyre úgy futottak ki az ukránok, hogy ha nyernek, továbbjutnak. Csakhogy a házigazda meg azzal volt tisztában, hogy ha nem nyer, akkor nagyon nehéz lesz továbbmennie, ennek megfelelően hazai rohamokkal telt az első félidő: Kasim Nuhu fejesét a kapufa, majd Jean-Pierre Nsamé közeli lövését saját csapattársa hárította. A szünet után már veszélyesebb arcát mutatta a Kijev, Vitalij Bujalszkij klasszis gólt szerzett. Kádár nem állt be végül, de csapata így is kihúzta kapott találat nélkül, és ez ugyebár továbbjutást ért (0–1).

A kvartett másik mérkőzésén a Partizan Beograd hozta a kötelezőt a Skënderbeu ellen: Zoran Tosics szabadrúgásból tekert a negyvenéves Orges Shehi kapujába, majd egy újabb kapushiba után a Videotonnak is beköszönő Léandre Tawamba végleg eldöntötte a három pont sorsát (2–0).

B-CSOPORT
Young Boys–Dinamo Kijev 0–1 (Bujalszkij 70.)
Partizan Beograd–Skënderbeu 2–0 (Z. Tosics 39., Tawamba 66.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dinamo Kijev 4 3 1 9–5 +4 10
2. Partizan 4 1 2 1 5–4 +1 5
3. Young Boys 4 3 1 4–5 –1 3
4. Skënderbeu 4 2 2 2–6 –4 2

C-CSOPORT

A C-csoportban az edzéseket sérülését követően kedden újra elkezdő Szalai Ádám még nem volt a Hoffenheim keretének tagja az isztambuli mérkőzésen, amelyen csapata a második félidő elején előnyhöz jutott, de a 93. percben egyenlítettek a hazaiak (1–1). A Ludogorec hazai pályán a végén engedte ki a kezéből a győzelmet a Braga ellen (1–1), így még nincs meg a biztos továbbjutása.

C-CSOPORT
Istanbul Basaksehir–Hoffenheim 1–1 (Visca 93., ill. Grillitsch 47.)
Ludogorec–Sporting Braga 1–1 (Marcelino 68., ill. Fransergio 83.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ludogorec 4 2 2 5–2 +3 8
2. Braga 4 2 1 1 5–5 0 7
3. Hoffenheim 4 1 1 2 6–6 0 4
4. Istanbul Basaksehir 4 2 2 3–6 –3 2

D-CSOPORT

A Milan abban a tudatban léphetett pályára Athénban, hogy ha nyer, a hátralévő két forduló eredményeitől függetlenül továbbjut.

Ehhez képest az olasz csapat gyakorlatilag egy épkézláb támadást nem tudott bemutatni az első félidőben... A fordulást követően támadóbb szellemű gárda érkezett ki, és Montolivo lövésénél már csak a jobb oldali kapufa mentette meg a görögöket a góltól, míg nem sokkal később Calhanoglu távoli lövését védte a kapus. A Milan végül ezen az estén sem tudta bevenni az athéniak kapuját (0–0).

A csoport másik meccsén a szünet előtt Dominik Prokop szép egyéni alakítás után szerzett vezetést az Austria Wiennek, és bár a Rijeka a 61. percben egyenlített, Prokop egy perccel később visszavette az előnyt (1–2). A 72. percben emberhátrányba került Josip Misic kiállítása miatt a Rijeka, a bécsiek pedig egyből büntettek, sőt a hajrában újra betaláltak, így végül 4–1-re nyertek.

D-CSOPORT
HNK Rijeka–Austria Wien 1–4 (Pavicic 61., ill. Prokop 41., 62., Serbest 73., Monschein 83.)

E-CSOPORT

Az E-csoportban az Atalanta veretlen maradt és a 93. percig biztos továbbjutónak is számított, azonban hiába vezetett a szlovén válogatott Josip Ilicic tizenegyesével Cipruson, az Apollon végül az argentin Emilio Zelaya révén kiegyenlített (1–1).

A Lyon ezúttal saját otthonában, az immár biztos kieső Evertont győzte le Bertrand Traoré, Houssem Aouar és Memphis Depay góljaival 3–0-ra. Az angolok hiába hangoztatták, hogy nem adják fel a továbbjutás esélyét, ennek ellenére a sérült Michael Keane mellett Wayne Rooney, Leighton Baines és Phil Jagielka el sem utazott Franciaországba. Pályára lépett viszont egy jó ismerős, a korábbi ferencvárosi Muhamed Besic, akit a 43. percben cseréltek be a vendégek.

A Lyon legutóbb 1967 novemberében nyert angol csapat ellen hazai környezetben (akkor a Tottenhamet verte 1–0-ra a KEK-ben), azóta hét meccset vívott meg siker nélkül, egészen mostanáig.

E-CSOPORT
Apollon Limassol–Atalanta 1–1
(Zelaya 93., ill. Ilicic 35. – 11-esből)
Lyon–Everton 3–0 (B. Traoré 68., Aouar 76., Depay 88.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Atalanta 4 2 2 8–3 +5 8
2. Lyon 4 2 2 7–3 +4 8
3. Apollon Limassol 4 3 1 5–7 –2 3
4. Everton 4 1 3 3–10 –7 1

F-CSOPORT

Az F-csoportban egyelőre az Európa-liga egyik legnagyobb meglepetését láthatjuk, a moldovai Sheriff Tiraspol ugyanis négy kör után is veretlen. A moldovai bajnok a BL selejtezőjében az azeri Qarabag ellen pottyant ki, aztán az El-playoffban két döntetlennel, idegenben szerzett góllal búcsúztatta a Legiát, majd a csoportkörben három döntetlen után ezúttal 2–1-re nyert a Lokomotiv Moszkva otthonában.

F-CSOPORT
FC Köbenhavn–Zlín 3–0
(Lüftner 40., Verbic 49., 92.)
Lokomotiv Moszkva–Sheriff Tiraspol 1–2 (Farfán 26., ill. Badibanga 41., Brezovec 58.)