El: Priskin gólt és gólpasszt jegyzett – az összes eredmény egy helyen

2015.07.02. 23:10
Az Európa-liga első selejtezőkörének első mérkőzésén a Ferencváros korábbi játékosát, André Schembrit a 70. percig soraiban tudó Omonia Nicosia kisebb meglepetésre 1–0-s vereséget szenvedett a grúz Dinamo Batumi otthonában. A Priskin Tamással felálló Slovan Bratislava a magyar válogatott csatár góljának és gólpasszának is köszönhetően 6–0-ra nyert a gibraltári College Europa vendégeként, míg Kovács Péter csapata, a Strömsgodset hazai pályán 3–1-re megverte az albán Partizani Tiranát.

A Randers kilenc emberrel fejezte be a Sant Julia elleni idegenbeli mérkőzését, amelyet egy góllal így is megnyert, míg az örmény Alaskert hazai pályán megtréfálta a skót élvonalban szereplő St. Johnstone-t. A Hajduk Split kedvező eredményt ért el az észt Sillamäe Kalev vendégeként, de a drukkerek alighanem többet vártak, mint egy 1–1-es döntetlent.Randers kilenc emberrel fejezte be a Sant Julia elleni idegenbeli mérkőzését, amelyet egy góllal így is megnyert, míg az örmény Alaskert hazai pályán megtréfálta a skót élvonalban szereplő St. Johnstone-t. A Hajduk Split kedvező eredményt ért el az észt Sillamäe Kalev vendégeként, de a drukkerek alighanem többet vártak, mint egy 1–1-es döntetlent.

A luxemburgi Differdange a hetedik percben két, szűk fél óra után pedig már három góllal vezetett a walesi Bala Town ellen, amely még az első félidőben szépített, így csak 3–1-es vereséget szenvedett. A hazaiaknál Omar Er Rafik góllal és két gólpasszal vétette észre magát.

A Bröndby kiszolgálta a szurkolóit, kilenc góllal küldte haza a San Marinó-i Juvenes/Doganát. A dán csapatnak 23 percre volt szüksége, hogy ötgólos előnybe kerüljön. A svéd válogatott Johan Elmander két gólt és egy gólpasszt jegyzett, majd a helyére beálló Elbasan Rashani is duplázott a második félidőben.

A Kovács Pétert a 84. percben bevető Strömsgodset otthon 3–1-re legyőzte az albán Partizani Tiranát. A magyar csatár már a későbbi végeredmény kialakulása után lépett pályára.

A Slovan Bratislava idegenben is simán hozta a kötelezőt, és 6–0-ra nyert a gibraltári College Europa ellen. A pozsonyi csapatban végigjátszotta a meccset Priskin Tamás, aki a mérkőzés elején előkészítette a mesterhármasig jutó Karol Mészáros első találatát, majd a 93. percben beállította a végeredményt. A magyar válogatott csatár első tétmeccse tehát jól sikerült a Slovanban.

A párharc toronymagas esélyese, a Rosenborg majdnem megégett a Víkingur otthonában, de a csereként beálló Alexander Söderlund duplájának köszönhetően az utolsó tíz percben végül kiharcolta a győzelmet Feröeren. A Buducsnoszt Podgorica szurkolóinak kellemetlen meglepetésben lehetett részük, hiszen kedvenceik hazai pályán kétgólos vereséget szenvedtek a lett Spartaks Jurmalától. A továbbjutó a következő körben az MTK-val vagy a Vojvodinával találkozik.

A Szutjeszka Niksicset hazai pályán 3–0-ra legyőző, ezzel a továbbjutás kapujába lépő DVSC-Teva ellenfele a Skonto Riga–St. Patrick’s Athletic párharcból kerülhet ki – a lettek hazai pályán 2–1-re nyertek.

A San Marinó-i La Fiorita és a liechtensteini Vaduz összecsapásának Damiano Tommasi személye adott pikantériát. A Roma korábbi olasz bajnok középpályása 2009-ben felhagyott az aktív játékkal, ám hiányzott neki a futball, így 41 évesen visszatért a pályára. A La Fiorita azonban a rutinos futballistával a soraiban sem tudta elkerülni a súlyos, 5–0-s vereséget a svájci első osztályban szereplő csapattól. A Vaduzban a Ferencvárostól érkező Stjepan Kukuruzovic nem kapott helyet a meccskeretben.

A kazah Kajrat Almati nagy meglepetésre 2–0-ra nyert a Crvena zvezda otthonában, míg a Fabrizio Miccolit az utolsó húsz percben bevető Birkirkara hazai pályán nem bírt az örmény Ulisszesszel. A Premier League-ben szereplő West Ham United magabiztosan, 3–0-ra győzött az andorrai Lusitans ellen. A londoni csapatban Diafra Sakho duplázott, majd a második félidőben James Tomkins is beköszönt.

EURÓPA-LIGA
1. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
DEBRECENI VSCSzutjeszka Niksics (montenegrói) 3–0 (Mihelic 16., Brkovics 71., Sidibe 74.)
Go Ahead Eagles (holland)–FERENCVÁROS 1–1 (Vriends 45+2., ill. Gera 3.)
MTK BUDAPEST–Vojvodina (szerb) 0–0
Ordabaszi (kazah)–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 0–0
Sirak (örmény)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 2–0
Alaskert (örmény)–St. Johnstone (skót) 1–0
Kruoja Pakruojis (litván)–Jagiellonia Bialystok (lengyel) 0–1
KF Laci (albán)–Inter Baki (azeri) 1–1
Olimpic Sarajevo (bosnyák)–Spartak Trnava (szlovák) 1–1