Amennyiben búcsúzik a BL-től, nem várna megoldhatatlan feladat az FTC-re (Fotó: uefa.com)

 

EURÓPA-LIGA 2019–2020
SELEJTEZŐ, 4. FORDULÓ (PLAYOFF)
BAJNOKI ÁG

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)/Suduva (litván) győztese–Dinamo Zagreb (horvát)/FERENCVÁROS vesztese

Az izraeli együttesről élénk emlékeket őrizhet a magyar csapat, az előző idényben ugyanis éppen a Maccabi Tel-Aviv búcsúztatta a zöld-fehéreket a nemzetközi porondtól (az El-től): a hazai 1–1 után idegenben úgy kapott ki 1–0-ra a Ferencváros, hogy az ellenfél két kapufával és több óriási helyzettel jelentkezett.

A párharc első mérkőzésére augusztus 22-én kerül sor a Maccabi Tel-Aviv vagy a Suduva pályaválasztásával, a visszavágót pontosan egy héttel később rendezik.

Ami a többi magyar érdekeltségű párharcot illeti, a Guzmics Richárdot és Holman Dávidot a soraiban tudó Slovan Bratislava az egyik legnehezebb potenciális ellenfelet kapta, ugyanis az Ajax vagy a PAOK jöhet szembe a csoportkörbe jutásért.

A Legia Warszawa–Atromitosz (Nagy Dominik, illetve Megyeri Balázs és Ugrai Roland) párharc győztese az FC Midtjyllanddal (Korcsmár Zsolt) vagy a Rangersszel találkozhat, míg az Ariszra (Korhut Mihály) szerb vagy török, az Apollon Limassolra (Szalai Attila) pedig norvég vagy holland ellenfél várhat.

BAJNOKI ÁG
Crvena zvezda (szerb)/FC Köbenhavn (dán) vesztese–Riga FC (lett)/HJK (finn) győztese
CFR Cluj (romániai)/Celtic (skót) vesztese–Sheriff Tiraspol (moldovai)/AIK (svéd) győztese
Ararat-Armenia (örmény)/Szaburtalo Tbiliszi (grúz) győztese–F91 Dudelange (luxemburgi)/Nomme Kalju (észt) győztese
Ludorogec (bolgár)/The New Saints (walesi) győztese–Maribor (szlovén)/Rosenborg (norvég) vesztese
Szutjeszka Niksics (montenegrói)/Linfield FC (északír) győztese–APOEL (ciprusi)/Qarabag (azeri) vesztese
Slovan Bratislava (szlovák)/Dundalk (ír) győztese–PAOK (görög)/Ajax (holland) vesztese
Asztana FK (kazah)/Valletta FC (máltai) győztese–FK Sarajevo (bosnyák)/BATE Boriszov (fehérorosz) győztese

NEM BAJNOKI ÁG
Torino FC (olasz)/Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz) győztese–Pjunik Jerevan (örmény)/Wolverhampton Wanderers (angol) győztese
Universitatea Craiova (román)/AEK Athén (görög) győztese–Sparta Praha (cseh)/Trabzonspor (török) győztese
Legia Warszawa (lengyel)/Atromitosz (görög) győztese–FC Midtjylland (dán)/Rangers FC (skót) győztese
Feyenoord (holland)/Dinamo Tbiliszi (grúz) győztese–IFK Norrköping (svéd)/Hapoel Beer-Seva (izraeli) győztese
FCSB (román)/Mladá Boleslav (cseh) győztese–FK Ventspils (lett)/Vitória (portugál) győztese
AEK Larnaca FC (ciprusi)/Gent (belga) győztese–HNK Rijeka (horvát)/Aberdeen FC (skót) győztese
Haugesund (norvég)/PSV Eindhoven (holland)–Austria Wien (osztrák)/Apollon Limassol FC (ciprusi)
Luzern (svájci)/Espanyol (spanyol) győzteseCSZKA Szófia (bolgár)/Zorja Luhanszk (ukrán)  győztese
Partizan (szerb)/Malatyaspor (török) győztese–Molde (norvég)/Arisz (görög) győztese
Bröndby (dán)/Braga (portugál) győztese–FC Thun (svájci)/Szpartak Moszkva (orosz) győztese
Malmö FF (svéd)/Zrinjski Mostar (bosnyák) győztese–Neftci PFK (azeri)/Bnei Jehuda (izraeli) győztese
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)/Strasbourg (francia) győztese–Vaduz (liechtensteini)/Eintracht Frankfurt (német) győztese
Mariupol (ukrán)/AZ Alkmaar (holland) győztese–Royal Antwerp (belga)/FC Viktoria Plzen (cseh) győztese

Az első mérkőzéseket augusztus 22-én, a visszavágókat augusztus 29-én rendezik meg.