El: 0–2-ről állt fel, és lett csoportelső a Saint-Étienne

2016.12.08. 21:01
Alexander Soderlund csereként beállva duplázott, csoportelső lett a Saint-Étienne (Fotó: Action Images)
A Saint-Étienne kétgólos hátrányból fordított a belga Anderlecht otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában, így a francia csapat végzett a C-csoport élén.

Az A-csoport mérkőzéseiről ide, a 17 órás találkozókról pedig ide kattintva olvashat.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
B-CSOPORT

A csoportelsőség volt a tét az APOEL és az Olympiakosz összecsapásán. A ciprusiak a 19. percben egy öngólnak köszönhetően szerezték meg a vezetést, amit a második félidőben sikerült kétgólosra növelni, így ők végeztek a kvartett élén.

A másik, már tét nélküli mérkőzésen a Young Boys nagyon simán, 3–0-ra legyőzte a kazah Asztanát.

Young Boys (svájci)–Asztana (kazah) 3–0 (M. Frey 63., Hoarau 67., Schick 71.)
APOEL (ciprusi)–Olympiakosz (görög) 2–0 (M. da Costa 19. – öngól, De Camargo 83.)

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. APOEL 6 4 0 2 8–6 +2 12
2. Olympiakosz 6 2 2 2 7–6 +1 8
3. Young Boys 6 2 2 2 7–4 +3 8
4. Asztana 6 1 2 3 5–11 –6 5

C-CSOPORT

A C-csoportban szintén eldőlt az ötödik fordulóban, hogy ki jut tovább. A csoportelsőségről döntő találkozón már 2–0-ra vezetett az Anderlecht a Saint-Étienne ellen, mégsem sikerült megszereznie az első helyet, mivel a franciák innen is fel tudtak állni, és 12 perc alatt megfordították a meccset.

A harmadik helyet az azeri Qabalát 2–0-ra legyőző Mainz szerezte meg.

Mainz (német)–Qabala (azeri) 2–0 (Hack 30., De Blasis 40.)
Anderlecht (belga)–Saint-Étienne (francia) 2–3 (Chipciu 21., Stanciu 31., ill. Soderlund 62., 67., Monnet-Paquet 74.)

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Saint-Étienne 6 3 3 0 8–5 +3 12
2. Anderlecht 6 3 2 1 16–8 +8 11
3. Mainz 6 2 3 1 8–10 –2 9
4. Qabala 6 0 0 6 5–14 –9 0

D-CSOPORT

Hibátlan, és már biztos csoportelső csapatként látogatott a Zenit a holland AZ Alkmaarhoz. A hazaiak szempontjából azonban kulcsfontosságú volt a mérkőzés, mivel a Dundalk és a Maccabi Tel-Aviv egy ponttal lemaradva állt mögöttük a fordulót megelőzően. Az Alkmaar hozta a „kötelezőt" és gólgazdag összecsapáson 3–2-re legyőzte az oroszokat, így hiába nyert a Maccabi is, a hollandok jutottak tovább a Zenit mellett.

AZ (holland)–Zenit (orosz) 3–2 (Rienstra 7., Haps 43., Tankovic 68., ill. Giuliano 58., Wuytens 80. – öngól)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Dundalk (ír) 2–1 (Ben Haim II 21. – 11-esből, Micha 38., ill. Dasa 27. – öngól)

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Zenit 6 5 0 1 17–8 +9 15
2. AZ Alkmaar 6 2 2 2 6–10 –4 8
3. Maccabi Tel-Aviv 6 2 1 3 7–9 –2 7
4. Dundalk 6 1 1 4 5–8 –3 4

E-CSOPORT

Az E-csoportban korábban eldőlt, hogy az AS Roma továbbjutott, a második helyért ellenben nagy csatára volt kilátás. Meglepetésre az Astra gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán az olaszokkal, – a vendég drukkerek a mérkőzés előtt a Chapecoense elhunyt futballistáinak emlékére tartott egyperces gyászszünet alatt a Laziót szidták –, míg az Austria Wien csak magának köszönheti, hogy nem jutott tovább, ugyanis hiába vezetett 2–0-ra a Viktoria Plzen vendégeként, 3–2-re kikapott, így a gyurgyevói csapat ment tovább a „farkasok” mögött.

Astra (román)–AS Roma (olasz) 0–0
Viktoria Plzen (cseh)–Austria Wien (osztrák) 3–2 (Horava 44, Duris 72., 84., ill. Holzhauser 19., Rotpuller 40.)

AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Roma 6 3 3 0 16–7 +9 12
2. Astra Giurgiu 6 2 2 2 7–10 –3 8
3. Viktoria Plzen 6 1 3 2 7–10 –3 6
4. Austria Wien 6 1 2 3 11–14 –3 5

F-CSOPORT

Az F jelű kvartettben a már biztosan búcsúzó Rapid Wien hazai pályán sokáig vezetett az Athletic Bilbao ellen, de a baszkok egy hajrábeli góllal ponttal távoztak. A bécsieknél Szántó Tamás nem állt be. A csoport másik mérkőzését, a Sassuolo–Genk összecsapást a sűrű köd miatt egy későbbi időpontra halasztották.

Rapid Wien (osztrák)–Athletic Bilbao (spanyol) 1–1 (Joeliton 72., ill. Saborit 84.)