Úszás: Olasz Anna hatodik lett a hongkongi vk-viadalon

MTI MTIMTI MTI
2013.10.05. 17:19
Olasz Anna hatodikként ért célba a hosszútávúszók 10 kilométeres hongkongi világkupaversenyén, amely az ez évi sorozat befejező állomása volt – adta hírül honlapján a Magyar Úszószövetség (MÚSZ) szombaton.

A nyári barcelonai világbajnokságon ebben a számban ötödik, a nyílt vízi Európa-kupában pedig összetettben győztes 20 esztendős szegedi úszó pályafutása eddigi legjobb világkupa-helyezését érte el a beszámoló szerint kiváló időben, 30 fokos melegben, 26 fokos tengervízben megrendezett viadalon. Az elején közepes iramban tempózott, majd az ötödik körben a ritmust váltó brazil világbajnok, Poliana Okimoto ellépett a többiektől és biztosan győzött, míg az utána következő tíz versenyző – köztük Olasz Anna – közel azonos idővel, nagy tülekedés közepette ért célba.