Torna-vk: Kállai Zoltán és Péter Sára is döntőbe jutott Guimaraesben

2018.06.14. 21:59
A tornászok portugáliai világkupaversenyének első selejtezőnapján Péter Sára ugrásban, Kállai Zoltán lólengésben került fináléba.

A nők mezőnyében az első napon a felemás korlát és az ugrás selejtezőit rendezték. Péter Sára az utóbbi szeren 13.250 ponttal az ötödik helyen kvalifikálta magát a döntőbe. Felemás korláton a 10. lett, míg Fehér Nóra a 11. helyen végzett.

A férfiaknál a talaj, a gyűrű és a lólengés selejtezőire került sor. Lólengésben a Grand Prix-győztes Kállai Zoltán 12.950 ponttal a hetedik helyen bejutott a döntőbe, gyűrűn 19. lett. A másik magyar versenyző, az ifjúsági olimpiai ezüstérmes Kardos Botond lólengésben, valamint talajon is tizenhatodikként zárt.

A viadal pénteken folytatódik a selejtezők második napjával.