Tömegsport: Kovács és Kálovics sikere a Nike Budapest Félmaratonon

MTI MTIMTI MTI
2011.09.04. 17:21
Nagy érdeklődés övezte az eseményt
Kovács Tamás és Kálovics Anikó győzelmével ért véget vasárnap a 26. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton, amelyre több mint hétezer nevezés érkezett, a versenyen mintegy 1500 külföldi vett részt.

A 30 fokos hőségben zajló erőpróbát 1:06:03-as idővel nyerte meg a veszprémi VEDAC-ot képviselő Kovács. A második helyet a szintén VEDAC-os Koszár Zsolt, a harmadikat Tóth Tamás, a Micro SC futója szerezte meg.

A nőknél a szombathelyi Cover-Mapei színeiben versenyző Kálovics Anikó lett az első, aki 1:15:04 óra alatt teljesítette a félmaratont. Őt a nyíregyházi Rakonczai Beáta, majd a VEDAC-os Kovács Ida követte a célban.

A viadalon számos ismert személyiség és sportoló vett részt: teljesítette a 21 kilométeres távot mások mellett Kovács „Kokó" István olimpiai bajnok ökölvívó, Miklósa Erika operaénekes és Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára is. Az eseményen az egyéni indulókon kívül párosok és háromfős váltók is indultak.