Sznúker-vb: az utolsó két kínai játékos előnyből kapott ki

2019.04.30. 00:01
Ting Csün-huj jól állt, mégsem jutott a negyeddöntőbe (Fotó: AFP, archív)
A nyolcaddöntőben hétfőn az utolsó két kínai versenyző is elbúcsúzott a sheffieldi sznúker-világbajnokságtól. Ting Csün-huj (Ding Junhui) Judd Trumptól, Csou Jue-lung (Zhou Yuelong) pedig Ali Cartertől szenvedett 13:9-es vereséget.

Ting Csün-huj fordulatos meccset játszott Trumppal, az angol a meccsük elején 5:1-re vezetett, a második szakaszt viszont már a kínai zárta 9:7-es előnyben. Az esti befejezéskor viszont az ázsiai frémet sem nyert, Trump 13:9-re megnyerte a találkozójukat.

Érdekes, hogy az utolsó szakaszt Csou Jue-lung is 9:7-es előnyből kezdte Allister Carter ellen, és ugyanúgy képtelen volt frémet nyerni hétfőn, mint honfitársa, s 13:9-es vereséget szenvedett.

Carter angol negyeddöntőt játszik Gary Wilsonnal, s még egy angol biztosan lesz az elődöntőben, hiszen a címvédő Mark Williamst legyőző David Gilberre Kyren Wilson vár.

Kyren Wilson 1:6-ról állt fel Barry Hawkins ellen, Hawkins még a második szakasz urán is 9:7-re vezetett (ez nem csak a kínaiaknak volt rossz ómen), de a záró etapban Wilson 10:10-nél utolérte, majd a hajrát 3:1-re megnyerve továbbjutott.

Az utolsó negyeddöntős helyért Stuart Bingham és John Higgins csapott össze, ők 8:8-ról kezdték a hétfő esti etapot. Higgins 11:9-re ellépett, és ugyan ellenfele egyenlített, végül Higgins csak megnyerte a mérkőzést (13:11).