Sportlövő-vk: nincs magyar döntős Újdelhiben női légpuskában

2019.02.23. 12:42
Nem jutott döntőbe magyar versenyző a női légpuskások között szombaton, az Újdelhiben zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő-világkupa nyitónapján.

A viadal honlapja szerint a három magyar közül Horváth Lea volt a legjobb, ám ő is messze volt a finálétól: 621.5 körös teljesítménye csak a 47. helyhez volt elég a 101 fős mezőnyben, melyben a nyolcas döntőbe jutáshoz 628.1 körre volt szükség.

Horváth csapattársai közül Gáspár Lalita (615.5 kör) mindössze a 83., Toma Dorina (613.4 kör) pedig a 93. helyet szerezte meg.

A nyitónapon a női sportpisztoly 30+30-as szám első felét, az úgynevezett pontlövészetet is megrendezték, mely után Major Veronika 293 körrel a második helyen áll a 68 lövő között. A szám 2015-ös Európa-bajnoka, Csonka Zsófia, illetve a 2014-es világbajnoki bronzérmese, Sike Renáta egyaránt 284 kört ért el, s ezzel a 37., illetve a 40. pozíciót foglalják el.

A sportlövők olimpiai kvalifikációs sorozata a tavaly szeptemberi világbajnokságon kezdődött meg. Idén az indiai vk az első, melyen tokiói indulási jogot lehet szerezni. Újdelhiben valamennyi egyéni olimpiai számban két-két kvótát osztanak ki.