Sportlövő ob: Gáspár Lalita országos csúccsal győzött

2019.08.17. 22:31
Gáspár Lalita egy év eleji versenyen (Fotó: AFP)
Gáspár Lalita új magyar csúccsal, 456.6 körrel nyerte meg a női kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett versenyét a sportlövő országos bajnokságon, amelyet szombaton rendeztek a Nemzeti Lőtéren.

A magyar szövetség beszámolójában Győrik Csaba szövetségi kapitány úgy fogalmazott, Gáspár Lalita, a Vasas SC sportolója egy hosszú és mély gödörből kezd kikászálódni. Az alapversenyben még nem ő volt a legjobb, de a döntőben nagyon jó eredményt lőtt, amit mutat az országos csúcs is.

A női sportpisztolyban – amely ugyancsak olimpiai szám – Nemes Adrienn győzött az olimpiai kvótás Major Veronika előtt, aki nagyon jól lőtt az alapversenyben, 587 körrel.

„Major kiváló alaperedményt lőtt, de aztán a döntőben utolsó két sorozatában békésen átadta az első helyet Nemes Adriennek. Jót tesz a női pisztolyos szakágnak, ha az olimpiai kvótás versenyzőt is megszorongatják vagy le is győzik idehaza” – mondta a kapitány.

A férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számában Péni István nyert. Győrik Csaba szerint az UTE versenyzőjének 1177 körös kvalifikációs eredménye kiváló volt, meggyőzően teljesített a döntőben is, így teljesen megérdemelt a győzelme.

Gáspár Lalita rekordja mellett egy másik országos csúcs is született: a női kisöbű sportpuska összetett számában, a csapatversenyben a győztes UTE 3465 kört lőtt.

A férfi standardpisztoly nyílt kategóriájú verseny volt, amiben így nők is indulhattak.