Öttusa-vb: hatodik a magyar páros női váltóban

MTI MTIMTI MTI
2017.08.23. 20:58
A hatodik helyen végzett szerdán a Simon Sarolta, Réti Kamilla páros a kairói öttusa-világbajnokság női váltóversenyében.

A magyar kettős a 2x100 méteres úszásban 2:17.01 perccel a tizedik időt érte el, vívásban viszont előrelépett. Ebben a számban negyedik lett azzal, hogy 19 győzelmet aratott és 17 vereséget szenvedett el, így összesítésben a hetedik helyre jött fel a tízcsapatos mezőnyben.

Jól sikerült a magyarok számára a lovaglás is, a lovaspályán szintén a negyedik legjobb teljesítményt nyújtották: a lehetséges 300-ból 284 pontot szereztek, amivel tovább javítottak a helyzetükön.

A kombinált számnak – amelyben mindkét váltótagnak 2x800 méter kellett futnia két lövészettel megszakítva – negyedikként vághattak neki, a németek, az olaszok és az egyiptomiak mögött, de szoros volt az állás, a magabiztosan vezető németek mögött kis különbségekkel követte egymást hat csapat. Simon és Réti 14:36.27 perccel a hatodik eredményt érte el, ezzel két helyet visszacsúsztak.

Csütörtökön és pénteken a hagyományos versenyek selejtezőjére, a hétvégén pedig a döntőkre kerül sor, majd hétfőn a vegyes váltóval zárul a világbajnokság

ÖTTUSA-VILÁGBAJNOKSÁG, KAIRÓ
NŐI VÁLTÓ

1. Németország (Annika Schleu, Lena Schöneborn) 1276 pont
2. Egyiptom (Mariam Amer, Szondosz Abu-Bakr) 1243
3. Japán (Jamanaka Sino, Simazu Rena) 1238
…6. Magyarország (Simon Sarolta, Réti Kamilla) 1198 (úszás: 2:17.01 perc/276 pont, vívás: 19 győzelem/17 vereség/214 pont, lovaglás: 284 pont, lövészet-futás: 14:36.27 perc/424 pont)