Öttusa: brit siker a nőknél, Barta Luca a 10.

MTI MTIMTI MTI
2019.01.30. 21:15
A legjobb magyar, Barta Luca a tizedik helyen végzett a budapesti nemzetközi fedett pályás öttusaverseny női döntőjében, amelyet a brit Joanna Muir nyert meg.

A hétfői selejtezőben 12 ország 54 öttusázója szerepelt, majd szerdán, a legjobb 36 között nyolc magyar versenyezhetett. Nem volt köztük a tavaly világ- és Európa-bajnok csapat két alapembere, Kovács Sarolta és Földházi Zsófia.

„Ők később kezdték a felkészülést, így túl korai lett volna nekik ez a viadal” – mondta az MTI-nek Kállai Ákos szövetségi kapitány, hozzátéve, Kovács és Földházi szombaton elutazik társaival a riói edzőtáborba, és az első világkupán, Kairóban a tervek szerint már ott lesznek az indulók között.
Az Eb- és vb-győztes csapat harmadik tagja, Alekszejev Tamara ezúttal 14. lett.

Két szám után az élen állt a 17 éves Szarka Luca, aki megnyerte a vívást és előzőleg ötödik volt úszásban, de a lovaglásban és a kombinált számban a mezőny második felébe csúszott vissza.