A csütörtöki utolsó napon magyar részről már nem lesz érdekelt egyik versenyző sem, a záróünnepséget – közép-európai idő szerint – éjjel tartják.

Az, hogy a 79 fős küldöttség hányadik helyen zár az éremtáblázaton, az utolsó nap után dől el.

A mieink közül az úszó Milák Kristóf és Késely Ajna volt a legeredményesebb egyaránt három győzelemmel, Miláknak még egy ezüstérme is van.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) honlapja emlékezetet, hogy a magyarok 20 sportágban indultak, és ezek közül kilencben sikerült érmet nyerni: atlétikában, birkózásban, cselgáncsban, kajak-kenuban, öttusában, strandkézilabdában (lányok), tornában, úszásban és vívásban; ezekhez jön még az éremtáblába eredményeibe nem számító lovaglás és sportlövészet, melyekkel számolva a sportágak száma 11 (a mix csapatversenyek eredményeit nem vezetik a nemzetek közötti összesítésben).

A MOB összesítése alapján az első, 2010-es szingapúri ifjúsági olimpia éremtáblázatán 6 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzéremmel végzett Magyarország, a vegyescsapatok eredményeit is beleszámolva 7–4–6 volt a mérleg, majd 2014-ben, Nankingban 6 arannyal, 6 ezüsttel és 11 bronzzal zárt a csapat, a vegyes eredményekkel 7–9–12 volt a számsor. Buenos Airesben 15, 8, 5 a „bővített mérleg”.

A teljes táblázatot ide kattintva találja! (Listánk a hivatalos oldal aranyérmek szerint leválogatását tartalmazza.)  

AZ ÉREMTÁBLÁZAT ÉLCSOPORTJA
  Arany Ezüst Bronz
  1. Oroszország 28 16 12
  2. Kína 18   9   9
  3. Japán 15 10 12
  4. Nemzetek Vegyes Csapata 13 13 13
  5. Magyarország 12   7   5
  6. Argentína 11   6   7
  7. Olaszország 10 10 12
  8. Egyesült Államok   6   5   6
  9. Irán   6   3   3
10. Franciaország   5 15   7

A MAGYAR ÉRMESEK

Arany

Milák Kristóf (úszás – 400 m gyors, 200 m gyors, 200 m pillangó)
Rabb Krisztián (vívás – kard egyéni)
Özbas Szofi (cselgáncs, 63 kg)
Berecz Blanka (úszás – 200 m pillangó)
Késely Ajna (úszás – 800 m gyors, 200 m gyors, 400 m gyors)
Pusztai Liza (vívás – kard egyéni)
Rendessy Eszter (kajak – gyorsasági verseny)
Kiss Ádám (kajak – gyorsasági verseny)

Ezüst
Milák Kristóf
(úszás – 100 m pillangó)
Gönczöl Laura (kenu – gyorsasági verseny)
Balázs Krisztián (torna – talaj)
Bácskay Csenge (torna – ugrás)
Szél Anna (birkózás – 57 kg)
Endrész Klaudia (atlétika – távolugrás)
Huller Dániel (atlétika – 400 m gát)

Bronz
Vég Zsombor
(cselgáncs – 100 kg)
Leány strandkézilabda-válogatott
Gulyás Michelle (öttusa – egyéni verseny)
Balázs Krisztián (torna – nyújtó)
Buzsáki Virág, Vas Blanka (kerékpár – kombinációs csapatverseny)