Futócéllövő Eb: Major Veronika hatodik 30+30-ban

2019.07.11. 14:27
A pisztolyban olimpiai kvótás Major Veronika volt a legjobb magyar az 50 méteres 30+30 lövéses számban a gyenesdiási futócéllövő Európa-bajnokságon, ahol a hatodik helyen végzett.

A magyar szövetség csütörtöki tájékoztatása szerint a sportlövőkarrierjét futócéllövészettel kezdő Major 558 körös eredménnyel zárt, a dobogótól pedig hét körrel maradt el. A 13 fős mezőnyben Körtvélyessy Gabriella a 10. (529 kör), Bedekovich Viktória (448 kör) a 13. pozícióban végzett. A magyar trió a három csapat közül a harmadik helyet szerezte meg.

Nagyon élveztem a versenyt, mert végre itthon és végre mást lőhettem, mint a pisztolyt. Az 50 méteres futócéllövészet nemcsak érzésre más, mint a 10 méter, hanem más a puska, más a távcső. Ráadásul 50 méteren nagyon régen lőttem. Ez a verseny most jó feltöltődés nekem” – nyilatkozta Major.

Egyéniben az ukrán Viktoria Ribovalova (573 kör) győzött, csapatban Ukrajna diadalmaskodott.

A férfiaknál 19 futócéllövő indult a számban, és a hazai sportolók közül Tasi Tamás (581 kör) a 11., Boros László (576 kör) a 13., Sike József (574 kör) a 15. helyen zárt. Csapatban – melyben Oroszország volt a legjobb – a negyedik helyet szerezték meg a magyarok.

A vasárnapig tartó Eb-n tíz ország 59 versenyzője indul.