Az Év Sportolója Gáláról szóló összefoglaló cikkünket itt olvashatja.

AZ ÉV FOGYATÉKOS FÉRFI SPORTOLÓJA
1. Osváth Richárd (kerekesszékes vívó) 611 pont
2. Boronkay Péter (triatlonozó) 532
3. Velkey Ádám (szervátültetett, atléta) 347

4. Suba Róbert (kajak-kenu) 310
5. Csernai Tibor (speciális, alpesi síelő) 224
6. Hocza Róbert (speciális, gyorskorcsolyázó) 169
7. Kurucz Tamás (speciális, hófutó) 126
8. Tóth Attila (szervátültetett, asztaliteniszező) 108
9. Péter Dávid (speciális, gyorskorcsolyázó) 101
10. Kóka Zoltán (szervátültetett, asztaliteniszező) 88

AZ ÉV FOGYATÉKOS NŐI SPORTOLÓJA
1. Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívó) 718
2. Biacsi Bernadett (atléta) 547
3. Pap Bianka (úszó) 450

4. Dani Dorka (speciális, műkorcsolyázó) 180
5. Gyurkó Alexandra (szervátültetett, úszó)177
6. Biatovszki Míra (siket, sportlövő) 171
7. Óvári Réka (speciális, gyorskorcsolyázó) 153
8. Szanyi Petra (speciális, alpesi síelő)107
9. Hasznos Szabina 85 (szervátültetett, bowlingozó) 85
10. Tóth Irma (szervátültetett asztaliteniszező) 38

AZ ÉV FOGYATÉKOS CSAPATA
1. Női kerekesszékes vívóválogatott 622
2. Férfi 4x100-as szervátültetett atlétaváltó 521
3. Padlóhoki-válogatott, speciális 291

4. Női 4x400-as atlétaváltó 262
5. Műkorcsolyapáros, szervátültetett (Hingyi Ágnes, Hingyi Rita) 201
6. Asztalitenisz, szervátültetett vegyes páros (Tóth Irma, Tóth Attila) 196
7. Röplabdacsapat, szervátültetett 156
8. Asztalitenisz, szervátültetett vegyes páros (Almagro Carmen, Szendi János) 146
    Bowling, szervátültetett vegyes páros (Hasznos Szabina, Juhász Zoltán) 146
10. Tollaslabda, szervátültetett női páros (Hanyu Zsuzsanna, Tilhof Ingrid) 75

AZ ÉV FOGYATÉKOS SPORTOLÓKKAL FOGLALKOZÓ EDZŐJE
1. Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás, Osváth Richárd, Hajmási Éva) 583
2. Feczer Viktor (kerekesszékes vívás, Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi) 390
3. Csamangó Attila, Győrfi Tamás (kajak-kenu, Suba Róbert) 268

4. Ecseki Dániel (szervátültetett atléta, Velkey Ádám) 254
5. Kelemen Zsuzsanna (speciális műkorcsolya) 246
6. Erdei Péter (kerekesszékes vívás, Osváth Richárd, Hajmási Éva) 240
7. Pintér István (speciális padlóhoki) 194
8. Székely Gabriella (szervátültetett röplabda) 171
9. Milos Imre (szervátültetett asztalitenisz) 151
10. Soltész István (szervátültetett bowling) 119