Európai Játékok: női kajak kettesünk túlórázik

2015.06.14. 11:31
Lezajlott a kora délutáni program is a kajak-kenusoknál az Azerbajdzsánban zajló Európai Játékokon. Itt három számban indult magyar versenyző: női egyesben és férfi négyesben a legjobb idővel kerültek a mieink a fináléba, női kajak kettesben viszont kellemetlen meglepetésre csak a negyedikek lettek a magyarok.

A női kajakozók 500 méteres távján Kozák Danuta a harmadik futamban indult, s óriási fölénnyel győzve, összességében a legjobb idővel egyből a döntőbe került.

A férfi kajak négyeseknél a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású magyar hajó az első futamban magabiztos versenyzéssel nyerte meg futamát, s jutott rögtön a keddi fináléba. A mieinké volt a legjobb idő a két előfutamot tekintve.

A női párosoknál viszont Kárász Anna és Vad Ninetta némi meglepetésre csak negyedik lett, így rájuk még vár egy középdöntő a délután folyamán. Rajtuk kívül még Solti Lászlónak kell túlóráznia a kajak egyesek 1000 méteres távján.