Darts-vb: Wright majdnem kizúgott 3:0 után, Price hozta a kötelezőt

T. I.T. I.
2019.12.29. 00:32
Simának induló, végül csaknem döntő legbe torkolló mérkőzésen győzte le Jeffrey de Zwaant Peter Wright a Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokság nyolcaddöntőjében. A skót dartsost a háromszoros BDO-bajnok Glen Durrant, valamint az egyik legnagyobb esélyesnek tartott Gerwyn Price követte a legjobb nyolc közé az esti programban.

A délutáni program végén azt írtuk, alighanem a nap mérkőzését játszotta Dimitri Van den Bergh és Adrian Lewis, de este rögvest az első mérkőzés rácáfolt a megállapításra az Alexandra Palace-ban.Dimitri Van den Bergh és Adrian Lewis, de este rögvest az első mérkőzés rácáfolt a megállapításra az Alexandra Palace-ban.

A 7. kiemelt Peter Wright és a világranglista 23. helyén álló Jeffrey de Zwaan összecsapása jó 40 percig tükörsimának tűnt, a skót 3:0-s előnyre tett szert a szettek számában, s már a negyedik játékban is 2–0-ra vezetett, azaz egyetlen megnyert legre járt a söpréstől és a továbbjutástól... aztán jött a holland feltámadása.

Az első három szettben csupán 27 százalékkal kiszállózó De Zwaan a negyedik játszma végén 2–2-es legállásnál elsőre megdobta a dupla 20-at, ezzel pedig szépített (3:1). Wrightot láthatóan megviselte, hogy nem tudta rövidre zárni a találkozót, az ötödik szettben 85.75-re zuhant az átlaga, elveszítette a kezdését, majd utána a játszmát (3:2). Ezzel pedig még mindig nem volt vége, De Zwaan 107.33-as háromnyilas szettátlaggal egyenlített (3:3), majd a hetedik játszma elején újfent elvette Wright kezdését, ezzel a találkozón először előnybe is került (3:3, 0–1).

De jött az újabb fordulat! A skót azonnal visszabrékelte De Zwaant, innentől pedig 4–3-ig mindenki hozta a saját kezdését. Ekkor a holland csupán 96-os körrel nyitott első pályáról, ezt pedig Peter Wright ki tudta használni, és még a bullra dobás, valamint a döntő leg előtt behúzta a mérkőzést – s a jó egy órával korábban már szinte mindenki szerint bekövetkező továbbjutást (4:3).

Továbbjutott a háromszoros BDO-világbajnok, Glen Durrant is, aki szintén hétszettes mérkőzést követően ünnepelhetett. A világranglista 27. helyén álló angol 1:0-s hátrányból fordított, majd húzott el 3:1-re honfitársával, Chris Dobeyval szemben. Az előző körben Fallon Sherrockot búcsúztató Dobeynak ugyanakkor volt válasza, az ötödik szettben 108.91-es háromnyilas átlagot hozva szépített, majd Durrant hibáiból élve a hatodikban egalizált is (3:3). Durrant viszont a zárószettre ismét ellenállhatatlan játékkal rukkolt elő: 104.86-os körátlagot hozott, hatvan százalékkal kiszállózott, ez ellen pedig a másik angolnak már nem volt fegyvere... (4:3).

A nap utolsó mérkőzésén – magyar idő szerint már éjfél után – a címvédő Michael van Gerwen legfőbb kihívójának tartott Gerwyn Price is biztosította helyét a negyeddöntőben. A 3. helyen kiemelt walesi 92.47-es meccsátlaggal 4:2-re legyőzte a mérkőzés elején a kiszállókkal, a végén pedig a tömeggel hadilábon álló ausztrál Simon Whitlockot (90.85).

A DÉLUTÁNI PROGRAMBAN TÖRTÉNTEKRŐL ITT OLVASHAT!

Kim Huybrechts (belga) (89.11)–Luke Humphries (angol) (95.11) 1:4
Dimitri Van den Bergh (belga, 29.) (95.83)–Adrian Lewis (angol, 13.) (93.70) 4:3