Darts-vb: Van Gerwen tarolt, Anderson is a 16 között

2017.12.22. 23:58
Michael van Gerwen elképesztő teljesítménnyel jutott be a legjobb 16 közé (Fotók: PDC/Twitter)
A walesi Gerwyn Price, a holland Vincent van der Voort és a belga Dimitri Van den Bergh után az osztrák Mensur Suljovic, a kétszeres világbajnok Gary Anderson és a címvédő Michael van Gerwen is bejutott a londoni darts-vb harmadik fordulójába.

A címvédő Michael van Gerwen szétdobta a 32. kiemelt James Wilsont. Ennél egyszerűbben nem lehet megfogalmazni a játéknap záró meccsén történteket. A világelső 142-es kiszállóval (T20, T20, D11) kezdte a meccset, majd 112.73-as körátlaggal behúzta a nyitó szettet, miközben Wilson sem játszott rosszul (103.77). A holland a második játszmát századra azonos körátlaggal (112.73) nyerte meg 3–0-ra, aztán a harmadik szettet 164-es check-outtal nyitotta. Van Gerwen átlaga ebben a játszmában „visszaesett” (109.98), a negyedik felvonásban pedig éppen csak meghaladta a 100-at (100.2), de így sem vesztett játékot.

A kétszeres világbajnok holland 3–0, 3–0, 3–0, 3–0-val küldte haza Wilsont, aki az egész meccsen négyszer dobhatott kiszállóra. Van Gerwen 108.65-ös átlaggal fejezte be a mérkőzést, ami a PDC-vb-k történetének nyolcadik legjobb teljesítménye. A nyolcaddöntőben a walesi Gerwyn Price vár a címvédőre.

VAN GERWEN GYŐZELMÉNEK PILLANATAI

A kétszeres világbajnok Gary Anderson a várakozásoknak megfelelően magabiztosan, 4:1-re megverte a selejtezőből induló Paul Limet, de a 63 éves szingapúri majdnem ellopta a show-t. A világbajnokság legidősebb – és egyik legszimpatikusabb – versenyzője 0:1, 0–2-nél a kilencnyilas kiszállóért dobott, de milliméterekkel elhibázta a dupla 12-et, sőt a leget sem nyerte meg.

Hét elveszített játék (2:0, 1–0) után aztán Lim dobott egy tíznyilasat, és 4/3-as kiszállózási hatékonysággal elvitte a harmadik szettet (2:1). Anderson a negyedik és az ötödik játszmában sem parádézott, de Lim is sokat rontott, így a skót 97.46-os átlaggal 4:1-re megnyerte a meccset.

A MÉRKŐZÉS UTOLSÓ JÁTÉKA

Az ötödik kiemelt Mensur Suljovic az első négy játékban 76.7-es átlagot ért el, így nem csoda, hogy Robert Thornton ellopta tőle az első szettet (1–3). A második játszmában az osztrák feljavult (93.94), csak egyszer engedte kiszállóra dobni a skótot, és 3–0-val egyenlített (1:1). A fordulóponthoz 2:2, 2–2-nél érkeztünk el, amikor mindketten dobhattak a szettért: Thornton mindhárom lehetőségét elpuskázta, Suljovic azonban másodszorra már nem hibázott, így egy játszmára került a továbbjutástól (3:2).

A hatodik szettben Suljovic 2–1-nél meccsnyilat rontott, 2–2-nél azonban hátsó pályáról bull-lal kiszállt 125-ről, ezzel megnyerte a mérkőzést (4:2)! A 45 esztendős osztrák körátlagban és a 180-asok számában is alulmaradt Thorntonnal szemben, de kettővel több kiszállót értékesített, és ez éppen elegendő volt a győzelemhez.

Suljovic a harmadik fordulóban a belga Dimitri Van den Bergh-gel találkozik, aki csaknem tízzel alacsonyabb átlagot ért el a holland Jan Dekker ellen (94.91), mint a Stephen Bunting elleni győzelme alkalmával (104.17), de életében először így is bejutott a legjobb 16 közé (4:2).

Mensur Suljovic nem játszott lehengerlően, de továbbjutott

A délutáni program első mérkőzését két kiemelt játékos, a walesi Gerwyn Price (16.) és az angol Ian White (17.) vívta. Előzetesen Price számított a találkozó esélyesének, bár eddigi hét összecsapásuk alkalmával csak egyszer győzte le White-ot. Az angolnak ezúttal nem sok esélye volt, pedig körátlagban nem sokkal maradt el Price-tól (93.62, ill. 96.93), míg a kiszállókat 50 százalékos hatékonysággal értékesítette (9/18). A 4:1-es győzelmet arató walesi versenyző a legjobb 16 között Van Gerwennel találkozik.

A világranglistán 33. holland Vincent van der Voort a BDO 1996-os világbajnoka, Steve Beaton kiütésével jutott be a harmadik fordulóba (4:0). Van der Voort nagyon bekezdett, az első szettet csaknem 110-es körátlaggal nyerte meg, a meccset pedig 101.17-tel zárta, ami az elmúlt három évben a legjobb teljesítménye televíziós tornán. Ez annak fényében különösen szép eredmény, hogy az idén csak két major versenyen indult el, mivel hátsérülése miatt a pályafutása is veszélybe került.