Darts-vb: Van Gerwen gyengén kezdett, de megverte „jó barátját” a nyitányon

M. D.M. D.
2019.12.14. 00:34
Michael van Gerwen sikerrel vette az első akadályt a londoni vb-n (Forrás: Twitter)
A címvédő Michael van Gerwen szetthátrányból felállva 3:1-re megverte honfitársát, Jelle Klaasent a londoni PDC-dartsvilágbajnokság első napjának utolsó mérkőzésén, ezzel bejutott a harmadik fordulóba.

Van Gerwen és Klaasen gyermekkorukban nagyon jó viszonyt ápoltak egymással, ám 2012-ben elmérgesedett a kapcsolatuk, miután Klaasen nem teljesen beszámítható állapotban meztelen képeket küldött magáról egy mentális fogyatékossággal élő lánynak, aki történetesen Van Gerwen feleségének a húga.

Klaasen belátta, hogy hibázott, és elnézést is kért cselekedetéért, de Van Gerwen nem bocsátott meg neki, az ominózus eset óta levegőnek nézi Klaasent, sem a meccsek előtt, sem azok után nem fog vele kezet, amikor egymással játszanak.

Az előzmények ismeretében tehát igen pikáns összecsapás elé néztünk, de a találkozó létrejöttéhez az is kellett, hogy Klaasen a világbajnokság nyitó meccsén 3:1-re legyőzze Kevin Burnesst.

Van Gerwen a 2–0-s kezdés ellenére 86-os átlaggal 3–2-re elveszítette az első játszmát, és a másodikban sem állt jól a szénája, ám 0:1, 2–2-nél bravúros, 170-es kiszállóval egyenlített (1:1).

A harmadik szettre feljavult a világelső játéka, 104.42-es körátlaggal hozta a játszmát 3–1-re, úgy, hogy 1–1-nél 130-as kiszállót dobott, megint bull-lal a végén (2:1). A negyedik felvonás az első kettőnél magasabb, a harmadiknál alacsonyabb színvonalú játékot hozott, Van Gerwen 2:1, 2–1-nél 88-ról, bull-lal szállt ki. A címvédő tehát a négy játszma során három leget fejezett be a tábla közepének eltalálásával.

A győztes átlag 96.28, Van Gerwennek ennél bizonyosan jobb teljesítményre lesz szüksége a folytatásban, ha pályafutása során először szeretné megvédeni világbajnoki címét.

Győzött az első mérkőzésén a junior-világbajnok Luke Humphries és a korábbi kétszeres Premier League-résztvevő Kim Huybrechts is. Az angol fiúra a holland Jermaine Wattimena (18. kiemelt), míg a belgára a 2018-as világbajnok Rob Cross (2.) vár a második fordulóban.