Kevin Burness valamivel több kellemetlenséget okozott Gary Andersonnak, mint a vállán megpihenő darázs (Fotó: PDC)

 

 
ANNYIRA ÜNNEPELT, HOGY KIESETT A FOGSORA – VIDEÓ

A kétszeres világbajnok Gary Anderson és az északír Kevin Burness színvonalas, szórakoztató meccset játszott egymással, ketten együtt összesen tizenhárom 180-as kört dobtak. Az első fordulós meccsét a Simon Whitlock oldalán 2012-ben csapatvilágbajnoki döntőt játszó Paul Nicholson ellen megnyerő Burness még szettet is lopott a skóttól, aki azonban az északír dartsos egyenlítése után 6–0-s sorozatot futott – vagyis egymást követő hat leget nyert meg –, így nemcsak a harmadik, hanem a negyedik játszmát is behúzta, ami továbbjutást ért neki.

Anderson 94.92-es körátlaggal és valamivel magasabb mint 37 százalékos kiszállási hatékonysággal zárt (10/27), a meccs középső szakaszában (a második és a harmadik játszmában) viszont csak négyszer dobta meg a duplát 16 kísérletéből.

A skót versenyző a harmadik fordulóban a holland Jermaine Wattimenával vagy az angol Michael Barnarddal mérkőzik meg. Utóbbi játékos az első körben a portugál José de Sousát verte meg, aki felállt ellene kétjátszmás hátrányból, ám az utolsó legben elrontott hat meccsnyilat.

ÍGY ZÁRTA LE ANDERSON A MECCSET



A 2018-as vb-n a legjobb négyig menetelő Jamie Lewis az első két játszmában 60 százalékos hatékonysággal értékesítette a kiszállókat Cody Harris ellen, így 2:0-s előnyre tett szert, ám a harmadik és a negyedik felvonásban az új-zélandi fiú játszott jobban, és ki is harcolta a döntő szettet (2:2). Ott azonban már nem volt kérdés, Lewis 100 fölé tornászta a játszmán belüli átlagát, s nemhogy játékot nem engedett Harrisnek, kiszállóra is csak egyszer engedte dobni (3:2).

LEWIS TOVÁBBJUTÁST ÉRŐ HÚSZASAI



Eldőlt, hogy a világelső Michael van Gerwen a második fordulóban az angol Alen Tabernnel találkozik, aki 91.12-es körátlaggal, döntő szettben múlta felül Raymond Smitht. Ráadásul az ausztrálnak még a fogsora is kiesett az egyik leg végén, olyan vehemensen ünnepelt…

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
Péntek délutáni eredmények

1. FORDULÓ
Michael Barnard (angol)
–José de Sousa (portugál) 3:2
Alan Tabern (angol)–Raymond Smith (ausztrál) 3:2
Paul Nicholson (ausztrál)–Kevin Burness (északír) 0:3
2. FORDULÓ
Jamie Lewis (walesi, 28.)
–Cody Harris (új-zélandi) 3:2

Péntek esti eredmények
1.
FORDULÓ
Danny Noppert (holland)–Royden Lam (hongkongi) 3:0
Simon Stevenson (angol)–Ted Evetts (angol) 0:3
Chris Dobey (angol)–Borisz Kolcov (orosz) 3:0
2. FORDULÓ
Gary Anderson (skót, 4.)–Kevin Burness (északír) 3:1

A SZOMBATI PROGRAM
13.30: (Tv: Sport2) 
1. forduló
Richard North (angol)–Robert Marijanovic (német)
Mickey Mansell (északír)–Jim Long (kanadai)
Josh Payne (angol)–Jeff Smith (kanadai)
2. forduló
Max Hopp (német, 32.)–Danny Noppert (holland)
20.00:
(Tv: Sport2) 
1. forduló
Craig Ross (új-zélandi)–Toni Alcinas (spanyol)
Ryan Searle (angol)–Stephen Burton (angol)
Keegan Brown (angol)–Karel Sedlácek (cseh)
2. forduló
Michael van Gerwen (holland, 1.)–Alan Tabern (angol)

A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA ÁGRAJZ SZERINT
Michael van Gerwen (holland, 1.)–Alan Tabern (angol)
Max Hopp (német, 32.)–Danny Noppert (holland)
Adrian Lewis (angol, 16.)–Ted Evetts (angol)
Raymond van Barneveld (holland, 17.)–Matthew Edgar (angol)/Darius Labanauskas (litván)

Simon Whitlock (ausztrál, 8.)–Ryan Joyce (angol)/Anasztaszija Dobromiszlova (orosz)
Alan Norris (angol, 25.)–Steve Lennon (ír)/James Bailey (ausztrál)
James Wade (angol, 9.)–Krzysztof Ratajski (lengyel)/Aszada Szeigo (japán)
Jelle Klaasen (holland, 24.)–Keegan Brown (angol)/Karel Sedlácek (cseh)

Daryl Gurney (északír, 5.)–Ross Smith (angol)/Paul Lim (szingapúri)
Jamie Lewis (walesi, 28.)–Cody Harris (új-zélandi) 3:2
Dave Chisnall (angol, 12.)–Josh Payne (angol)/Jeff Smith (kanadai)
Kim Huybrechts (belga, 21.)–Robert Thornton (skót)/Daniel Larsson (svéd)

Gary Anderson (skót, 4.)–Kevin Burness (északír) 3:1
Jermaine Wattimena (holland, 29.)–Michael Barnard (angol)
Darren Webster (angol, 13.)–Vincent van der Voort (holland)/Lourence Ilagan (Fülöp-szigeteki)
Steve Beaton (angol, 20.)–Chris Dobey (angol)

Rob Cross (angol, 2.)–Jeffrey de Zwaan (holland) 3:1
Cristo Reyes (spanyol, 31.)–Ricky Evans (angol)/Rowby-John Rodriguez (osztrák)
Jonny Clayton (walesi, 15.)–Dimitri Van den Bergh (belga)/Chuck Puleo (amerikai)
Stephen Bunting (angol, 18.)–Luke Humphries (angol)/Adam Hunt (angol)

Mensur Suljovic (osztrák, 7.)–Ryan Searle (angol)/Stephen Burton (angol)
James Wilson (angol, 26.)–Yordi Meeuwisse (holland)/William O'Connor (ír)
Michael Smith (angol, 10.)–Ron Meulenkamp (holland)/Diogo Portela (brazil)
John Henderson (angol, 23.)–Gabriel Clemens (német)/Aden Kirk (angol)

Gerwyn Price (walesi, 6.)–Geert Nentjes (holland)/Nathan Aspinall (angol)
Kyle Anderson (ausztrál, 27.)–Noel Malicdem (Fülöp-szigeteki)/Jeffrey de Graaf (holland)
Ian White (angol, 11.)–Wayne Jones (angol)/Devon Petersen (dél-afrikai)
Steve West (angol, 22.)–Richard North (angol)/Robert Marijanovic (német)

Peter Wright (skót, 3.)–Craig Ross (új-zélandi)/Toni Alcinas (spanyol)
Benito van de Pas (holland, 30.)–Mickey Mansell (északír)/Jim Long (kanadai)
Joe Cullen (angol, 14.)–Brendan Dolan (északír)/Liu Jüan-csün (Yuanjun Liu, kínai)
Mervyn King (angol, 19.)–Jan Dekker (holland)