Darts-vb: Gary Anderson és a tavalyi elődöntős is továbbjutott

2018.12.15. 00:05
Kevin Burness valamivel több kellemetlenséget okozott Gary Andersonnak, mint a vállán megpihenő darázs (Fotó: PDC)
A kétszeres vb-győztes Gary Anderson és a tavalyi elődöntős Jamie Lewis is bejutott a harmadik fordulóba a londoni PDC-dartsvilágbajnokság második napján.

A kétszeres világbajnok Gary Anderson és az északír Kevin Burness színvonalas, szórakoztató meccset játszott egymással, ketten együtt összesen tizenhárom 180-as kört dobtak. Az első fordulós meccsét a Simon Whitlock oldalán 2012-ben csapatvilágbajnoki döntőt játszó Paul Nicholson ellen megnyerő Burness még szettet is lopott a skóttól, aki azonban az északír dartsos egyenlítése után 6–0-s sorozatot futott – vagyis egymást követő hat leget nyert meg –, így nemcsak a harmadik, hanem a negyedik játszmát is behúzta, ami továbbjutást ért neki.

Anderson 94.92-es körátlaggal és valamivel magasabb mint 37 százalékos kiszállási hatékonysággal zárt (10/27), a meccs középső szakaszában (a második és a harmadik játszmában) viszont csak négyszer dobta meg a duplát 16 kísérletéből.

A skót versenyző a harmadik fordulóban a holland Jermaine Wattimenával vagy az angol Michael Barnarddal mérkőzik meg. Utóbbi játékos az első körben a portugál José de Sousát verte meg, aki felállt ellene kétjátszmás hátrányból, ám az utolsó legben elrontott hat meccsnyilat.

ÍGY ZÁRTA LE ANDERSON A MECCSET

A 2018-as vb-n a legjobb négyig menetelő Jamie Lewis az első két játszmában 60 százalékos hatékonysággal értékesítette a kiszállókat Cody Harris ellen, így 2:0-s előnyre tett szert, ám a harmadik és a negyedik felvonásban az új-zélandi fiú játszott jobban, és ki is harcolta a döntő szettet (2:2). Ott azonban már nem volt kérdés, Lewis 100 fölé tornászta a játszmán belüli átlagát, s nemhogy játékot nem engedett Harrisnek, kiszállóra is csak egyszer engedte dobni (3:2).

LEWIS TOVÁBBJUTÁST ÉRŐ HÚSZASAI

Eldőlt, hogy a világelső Michael van Gerwen a második fordulóban az angol Alen Tabernnel találkozik, aki 91.12-es körátlaggal, döntő szettben múlta felül Raymond Smitht. Ráadásul az ausztrálnak még a fogsora is kiesett az egyik leg végén, olyan vehemensen ünnepelt…