Darts-vb: Adrian Lewis 3:1-es vezetésről bukott, Van den Bergh a nyolc között!

2019.12.28. 17:35
Dimitri Van den Bergh kiejtette a kétszeres győztes Adrian Lewist (Fotó: Twitter)
Dimitri Van den Bergh 3:1-es hátrányból fordított és döntő szettben kiejtette a kétszeres PDC-világbajnok Adrian Lewist a Londonban zajló, 2020-as darts-vb-ről. A világranglista 29. helyén álló belga mellett Darius Labanauskas és Luke Humphries is biztosította helyét a legjobb nyolc között.

Tovább folytatta menetelését a litván Darius Labanauskas, aki a végletekig kiélezett első leg végén került előnybe (0:1). A 25. helyen kiemelt Steve Beaton a következő játszmában hozta a saját kezdését (1:1), így egalizált, a harmadik szettben viszont 103.58-as átlaga ellenére sem volt esélye arra, hogy megszerezze a vezetést – sőt, Labanauskas hátsó pályáról egy 74-es kiszállóval rövidre is zárta a játszmát (1:2). Beaton a negyedik szettet söpréssel hozta, a litván ezúttal nemcsak a tömeggel, de a kiszállókkal is hadilábon állt, négy kísérletből egyszer sem tudta megdobni a duplát (2:2).

Úgy tűnt, az angol lélektani előnybe került a világranglista 82. helyén álló riválisával szemben, de Labanauskas a következő szettben 0–1 után elvette Beaton kezdését, majd pillanatok alatt lesimázta a BDO 1996-os világbajnokát (2:3). Beatonnek harmadjára már nem is jött össze az egyenlítés, a hatodik szett elején elvesztette a kezdését, a két játékos egymás hibáiból élt a játék ezen periódusában, végül két újabb brék után Labanauskas kiszállt 65-ről és befejezte a mérkőzést (2:4).

A következő mérkőzésen Luke Humphries esélyt sem adott Kim Huybrechtsnek a továbbjutásra. A világranglista 46. helyén álló, 24 esztendős angol ugyan a legelső szettet elveszítette, ezt követően zsinórban négy szettet nyert, mindezt 95.11-es háromnyilas átlaggal...

Huybrechts a találkozó második felében már nemcsak a tömeggel, a pontos kiszállókkal is adós maradt, a mérkőzést végül 25 lehetőségből hat sikeres kiszállóval zárta le. Humpries a 180-ak terén is a belga fölé nőtt, ebben a mutatóban 10–1-re „nyert” az angol (1:4).

Alighanem a nap mérkőzését játszotta Dimitri Van den Bergh és Adrian Lewis – legalábbis a belga és az angol párosa nagyon magasra tette a lécet az izgalmakat illetően.

A 2011-ben és 2012-ben is világbajnoki címet nyert Lewis már 3:1-re is vezetett a mérkőzésen, ám ezt követően hiába kezdhetett a mérkőzés lezárásáért, belga ellenfele szinte a semmiből egy 105.28-as körátlagot húzott elő, mindezt 75 százalékos kiszállózás kísérte. Így pedig hátsó pályáról, rögvest a szett elején brékelve Lewist szépített (2:3).

Lewis átlaga a hatodik szettre még tovább zuhant, 91.90 volt az angol teljesítménye három nyílra vetítve, eközben a világranglista 29. helyén álló belga még tovább pörgette magát, 107.78-as átlaggal, mind a három kiszállóját elsőre megdobva egalizált (3:3).

Az angol a döntő szettre sem tudta összeszedni magát, igaz, Van den Bergh sem tudta tartani az előző játszmákban látott átlagát. 2–1-nél Lewis ismét elvesztette a kezdését, ezzel ziccerbe hozva ellenfelét. Van den Bergh pedig élt is a lehetőséggel, az utolsó legben három meccsnyila is volt a dupla húszra – s ő rögvest az elsőt a szektor közepébe dobva lezárta a mérkőzést. (4:3)

AZ ESTI PROGRAM MÉRKŐZÉSEIRŐL ITT OLVASHAT!

Kim Huybrechts (belga) (89.11)–Luke Humphries (angol) (95.11) 1:4
Dimitri Van den Bergh (belga, 29.) (95.83)–Adrian Lewis (angol, 13.) (93.70) 4:3