Darts: ötödször is Van Gerwen – ismét a világelső nyerte a Masterst

2019.02.04. 00:10
Sorozatban az ötödik évben is a világelső Michael van Gerwen nyerte meg a világbajnokság utáni első rangos dartsversenyt, az angliai Milton Keynesben rendezett Masterst. A holland kiválóság a vasárnap esti döntőben az angol James Wade-et győzte le.

A háromnapos versenyen a világranglista első tizenhat helyezettje vehetett részt, de mivel a 2017-es döntős Gary Anderson hátsérülés miatt visszalépett a versenytől, így a 17. Stephen Bunting is tábla elé állhatott. A skót kiválóság állapotáról azóta nincs friss információ, vélhetően azért döntött úgy, hogy kihagyja a Masterst, hogy a csütörtökön rajtoló Premier League-sorozatra felépüljön.

A Mastersen a 2018-as világbajnok Rob Cross az első fordulóban, az idei vb-döntős Michael Smith a negyeddöntőben, a harmadik kiemelt Peter Wright az elődöntőben búcsúzott, a finálét a világelső Michael van Gerwen és a 2014-es bajnok James Wade játszotta, utóbbi az elmúlt három és fél hónapban három televíziós versenyen is bejutott a döntőbe.

A döntőt Van Gerwen ugyanúgy uralta, mint a teljes tornát, a tizenegy nyert legig tartó meccsen 3–3 után 7–3-ra ellépett Wade-től, onnantól kezdve pedig már nem engedte magához közel az angolt. A háromszoros világbajnoknak nem is kellett nagyon magas színvonalon játszania (mármint magához képest…) ahhoz, hogy magabiztos győzelmet arasson, körátlaga nem érte el a 100-at (99.82) és a kiszállókat is dobta már sokkal jobban a 39 százalékos hatékonyságnál (11/28).

Van Gerwen sorozatban ötödször nyerte meg a Masterst, amelyen húszmeccses győzelmi szériánál jár és 2014 óta veretlen. Sikeréért 60 ezer fontot (átszámítva 21.7 millió forintot) kap.

„Évről évre jól akarok játszani, és többet és többet és többet akarok nyerni. Éhes vagyok a sikerekre” – mondta Van Gerwen önbizalomtól duzzadva.